Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rossas Brawnas: ar DRS tikrai reikalinga?

Michaelis Schumacheris, „Mercedes“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris, „Mercedes“
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

„Mercedes“ komandos vadovas Rossas Brawnas suabejojo, ar „Formulėje-1“ tikrai reikia lenkimus palengvinančios DRS sistemos. Brito nuomone, šią problemą puikiai sprendžia šiemet pradėtos naudoti „Pirelli“ padangos.

Specialisto teigimu, reguliuojamas galinis sparnas kartais palengvindavo lenkimus tiek, kad tai pakenkdavo lenktynių įdomumui, todėl pasibaigus šiam sezonui, jo nuomone, reikėtų persvarstyti šio įtaiso ateitį.

„Sunku įvertinti jos naudą, nes DRS įtaka nėra tokia didelė kaip padangų. Manau, kad padangos buvo labai svarbus veiksnys“, – pastebėjo R.Brawnas.

Turime paklausti gerbėjų, ar lenkimai su DRS yra įdomūs, ar ne

„DRS, kiek suprantame mes, buvo įvesta siekiant išvengti procesinių lenktynių. Jų tokių nebėra dėl padangų, todėl manau, kad pasibaigus sezonui mes, kartu su FIA, turėtume pasižiūrėti, kur ji pakenkė, kur davė naudos, ką gavome dėl jos, ir įvertinti, ar ji pasiekė visus numatytus tikslus.“

„Šiemet buvo kelios lenktynės, kuriose norėjome, kad DRS nebūtų, nes praradome pozicijų. Geras to pavyzdys – Monrealis (Kanados GP – red. past.)“, – teigė britas.

„Tai suerzino, tačiau tuo pačiu turime paklausti gerbėjų, ar lenkimai su DRS yra įdomūs, ar ne, ar jie norėtų matyti sudėtingesnius lenkimus – tuomet labiau dirbtume prie padangų ir kitų veiksnių.“

„Taigi, manau, kad jei būtume ir toliau naudoję tas pačias „Bridgestone“ padangas, anksčiau veikusias labai pastoviai, tuomet DRS būtų buvusi tikrai būtina, tačiau dabar ji daug mažiau reikalinga dėl padangų“, – pridūrė jis.

Primename, kad DRS sistema pagrįsta mygtuku ant vairo aktyvuojamu vienos galinio sparno plokštelės pakėlimo mechanizmu. Įjungus įtaisą, sumažinamas bolido pasipriešinimas orui tiesiose ir padidinamas jo maksimalus greitis.

Nors DRS naudojimas treniruočių ir kvalifikacijos metu nėra ribojamas, lenktynėse jį galima naudoti tik iš anksto nustatytoje trasos atkarpoje ir tik varžovą persekiojantiems bei nuo jo mažiau nei viena sekunde atsiliekantiems sportininkams.

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Formulė-1“
Parašykite atsiliepimą apie Gazas