Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 4d. 11:43

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ etape dominavo svečiai iš Latvijos

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ kartingo varžybų serija Smalininkuose
iGo2Dakar nuotr. / „Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ kartingo varžybų serija Smalininkuose
Šeštadienį, liepos 3 dieną, Jurbarko rajone, Smalininkų kartodrome vyko „Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ trečiojo etapo kovos. Varžyboms užsiregistravo 65 sportininkai, 49 iš Lietuvos ir 16 iš kaimyninės Latvijos.

Smalininkų kartodromas – ilgiausias Lietuvoje. Trasos ilgis net 1 km. Tai profesionalioms kartingų lenktynėms skirtas kartodromas, kuriame sportiniai kartingai gali išvystyti itin didelį greitį. Trasa pasižymi itin greitais ir plačiais posūkiais, kurių čia net vienuolika. Smalininkų kartodromas tituluojamas vienu greičiausių Lietuvoje.

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ kartingo varžybų serijoje dėl nugalėtojo vardo lenktynininkai varžosi penkiose klasėse: „Rotax Micro“, „Rotax MINI“, „Rotax Junior“, „Rotax DD2 Masters“ ir „Rotax DD2“.

„Rotax Mini“ klasėje šiandien nepavejamas Dovydas Gudelevičius. Po trijų etapų kyla iš antrosios į pirmąją vietą. O štai „Rotax Micro“ klasėje po dviejų etapų užtikrintai pirmaujančiai Vanesai Šilkūnaitei, kuri pusfinalio važiavime buvo pirma, finalo važiavime teko nemažai pakovoti. Po starto išsiveržusi į priekį keletą ratų pirmavo, tačiau viename iš Smalininkų kartodromo posūkių varžovui iš Latvijos Adrianui Tionsui pavyko išsiveržti į priekį.

Po įtemptos kovos, kurioje sportininkai keitėsi pozicijomis sukant ratus, teko pripažinti Adriano pranašumą ir finišuoti antroje vietoje. Tačiau Vanesa yra sukaupusi gausų taškų čempionato įskaitoje rezervą ir po trijų etapų išlieka pirmoje vietoje.

Rotax Junior klasėje be didesnių intrigų. Čia dominavo latvis Aleksander Skjelten. Jis buvo pirmas tiek pusfinalio, tiek finalo važiavimuose. Antrąją ir trečiąją vietas, taip pat pasidalino sportininkai iš kaimyninės Latvijos.

Daug panašaus pajėgumo sportininkų yra „Rotax DD2” klasėje. Šiandien prie starto jų stojo net 14. Intrigos laukta iš pirmąjį etapą laimėjusio latvio Krists Ziedrs bei antrajame etape nugalėjusio Maksim Golubov. Visgi, finalinio važiavimo rikiuotės priekyje stojo pusfinalyje pirmas finišavęs latvis Patriks Noels Locmelis, o greta jo minėtas pirmojo etapo nugalėtojas Krists Ziedrs. Po starto vėliavos Patriks šovė į priekį. Sukant ratus susikrovė didesnę nei penkių sekundžių persvarą ir ramiai finišavo pirmoje vietoje.

„Atsižvelgiant į tai, kad man skauda šonkaulius, tikrai gerai pasirodžiau. Atidaviau visą save. Džiaugiuosi rezultatu,“ – po finišo lakoniškai komentavo Patirks Noels Locmanis.

Įtempta kova vyko antroje vietoje, kur jau pirmame rate į antrąją vietą išsiveržė Martynas Morkis aplenkęs antroje pozicijoje startavusį Latvį Krists Ziedrs. Įtemptoje aštuoniolikos ratų kovoje jis sugebėjo išlaikyti kaimyninės šalies sportininką už savęs ir finišavo antras su vos dviejų dešimtųjų persvara.

„Visą važiavimą buvo labai didelis spaudimas, bet stengiausi nedaryti klaidų. Patenkintas esu antra vieta. Gaila, mano varžovas buvo greitesnis ir finišavo pirmas. Manau visai neblogai ir kitą kartą būsime greitesni“, – komentavo po finišo „Rotax DD2” antruoju finišavęs Martynas Morkis.

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ trečiojo etapo rezultatai klasėse.

„Rotax Micro“

1 vieta – Adrians Tions, Latvija,
2 vieta – Vanesa Šilkūnaitė,
3 vieta – Jokūbas Vaškelis.

„Rotax Mini“

1 vieta – Dovydas Gudelevičius,
2 vieta – Tomas Rudokas,
3 vieta – Arnas Čaplikas.

„Rotax Junior Max“

1 vieta – Alexander Skjelten, Latvija,
2 vieta – Edgars Vilcans, Latvija,
3 vieta – Maksim Shchurko.

„Rotax DD2”

1 vieta – Patriks Noels Locmanis, Latvija,
2 vieta – Martynas Morkis,
3 vieta – Krists Ziedrs, Latvija.

„Rotax DD Masters”

1 vieta – Vytenis Svitojus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas