2017 01 13 /2017 01 14

S.Loebas neatėmė vilties iš S.Peterhanselio, Antanas Juknevičius – 21-as!

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – per žingsnį nuo geriausio visų laikų Lietuvos lenktynininkų Dakare pasiekto rezultato. 2015 m. B.Vanagas su A.Rudnickiu užėmė 24 vietą bendroje įskaitoje. Prieš penktadienio startą Antanas su Dariumi – 25-ti. Tačiau po finišo 11-ame etape vėlų penktadienio vakarą šoktelėjo aukštyn.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis Dakare
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis Dakare / Vytauto Dranginio nuotr.

Galutinė lietuvių 2017 m. užimta vieta Dakaro ralyje paaiškės šeštadienį apie 15 val. Lietuvos laiku.

Vienuoliktas Dakaro greičio ruožas iš San Chuano į Rio Kuarto

Antanas ir Darius – TOP 20

Penktadienį vykusio 11-ojo Dakaro etapo pirmoji dalis lietuviams buvo pakankamai gera. Po dviejų laiko matavimo punktų jie – 20-ti, nors trumpam buvo pakilę ir į 19-tą vietą.

Antroje etapo dalyje Antanas paspaudė gazą, WP4 lietuviai pasiekė 18-ti. Jie lenkė aukščiau bendroje įskaitoje esančius Christianą Lavieille ir Facundo Ardusso. Tai reiškė, kad bendroje įskaitoje turi galimybių kilti bent į 23 vietą.

Po WP5 lietuviai krito į 21-ą poziciją, dėl lūžusios vairo traukės čia užtrukę gerokai ilgiau, nei konkurentai. Kitame laiko kontrolės punkte vėl kilo iki 20 vietos. Finišą Antanas ir Darius pasiekė 20-ti.

Tiesa, jau penktadienį buvo aišku, kad ši jų pozicija teisėjų sprendimu dar galėjo pagerėti. Nes trasoje pradingo B.Garafuličius (startavo 11-tas), o Khalidas Al Qassimis dingo prieš pat tarpinį finišą, neįveikęs nė pusės trasos (startavo 14-as).

Papildyta. Bendroje įskaitoje Lietuvos ekipažas – 21-as! Jei šeštadienį važiuos be klaidų, Antanas su Dariumi pasieks geriausią rezultatą Dakaro istorijoje tarp Baltijos šalių lenktynininkų.

Automobilių įskaita: S.Peterhanselio šansai tapti čempionu realesni

Žinoma, viso pasaulio autosporto mėgėjų akys nukreiptos į Stephane'ą Peterhanselį ir Sebastieną Loebą – Mr. Dakarą ir Mr. Ralį. Loebas pirmąją trasos dalį penktadienį įveikė 2.56 min greičiau. Tai – kiek netikėta persvara, nes 11-o etapo pirmąją pusę sudaro apie 50 kilometrų bekelės, kurioje lengva paklysti ir prarasti daug laiko. Antrą pusę – mišrūs greičio ruožai, turintys įvairių elementų. Jeigu pirmoji pusė turėjo būti labiau palanki S.Peterhanseliui, tai antroji – S.Loebui. Bet išėjo atvirkščiai.

Antroje etapo dalyje jau S.Peterhanselis, o ne S.Loebas važiavo greičiau. Tad ralio meistras etapą baigė vos 18 sek, greičiau, nei dykumų maratono specialistas. Trečias finišavo MINI atstovas Orlando Terranova.

Tai reiškia, kad bendroje įskaitoje S.Peterhanselis išlaikė pirmą poziciją ir turi realius šansus tokioje artimoje kovoje aplenkti S.Loebą ir šeštadienį iškovoti 13-ąjį Dakaro nugalėtojo titulą. Juos dabar skiria 5.32 min.

Motociklai

11-ąjį etapą jau baigė motociklininkai. Ši diena nebuvo tokia tragiška jiems, kaip ketvirtadienis, kai motociklininkai krito kaip lapai. Etapą laimėjo portugalas P. Goncalvesas, J. Barreda Bort liko antras. Trečias kiek netikėtai finišavo prancūzas A. Van Beverenas.

Samas Sunderlandas, finišavęs 5-tas, išsaugojo lyderystę bendroje įskaitoje.

Motociklininkams iš Estijos sekasi neblogai, nors iš Dakaro pasitraukė jau trečdalis motociklininkų. Toomas Triisa užėmė 33-ą vietą, Martas Meeru – 56-ą.

Keturračiai

Šioje klasėje laimėjo rusas S.Kariakinas. Antras – argentinietis D.Domaszewski. Trečias – lenkas R.Sonikas. Beje, Sergejus Kariakinas, 20 minučių lenkiantis konkurentus, jau užsitikrino čempiono vardą.

Sunkvežimiai

Sunkvežimių įskaitoje didelių netikėtumų nėra. Pirmasis finišavo E.Nikolajevas, antras F.Villagra, trečias - E.Mardejevas. Absoliučioje įskaitoje pirmauja E.Nikolajevas, nuo savo tautiečio D.Sotnikovo atsiplėšęs 17 min.

Bagiai

Bagių įskaitoje - visiška sausra. 11-ame etape oficialiai finišavo tik du dalyviai iš važiuojančių penkių. Tai L.Torres ir W.Fujiang.

Šeštadienį lenktynininkų laukia paskutinis vos 64 kilometrų ilgio greičio ruožas, kuris greičiausiai lems labai nedaug.