Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 23d. 11:12

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąraše – ir avarijas Viekšniuose patyrę ekipažai

Vytautas Kaziukonis
Komandos nuotr. / Vytautas Kaziukonis
Jau rugpjūčio 6-7 dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyks penktą kartą organizuojamos „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Čia norą startuoti pareiškė jau beveik šimtas ekipažų. Nors iki varžybų liko dar dvi savaitės, kai kurie ekipažai vis dar gyvena įtempto pasiruošimo nuotaikomis. Bene daugiausiai rebusų turi tie, kurie praėjusiame etape Viekšniuose patyrė smarkias avarijas, rašoma pranešime.

Vienas iš tokių ekipažų – „RC Cola Racing“ duetas. Aurimas Eidžiūnas su Gediminu Saudargu Viekšniuose dar pirmame greičio ruože su „Ford Fiesta“ neišsilaikė ant kelio, nulėkė į pakelės medžius ir nuplėšė automobilio ratą. Tačiau kaip teigia Aurimas Eidžiūnas, „reikalų“ per incidentą atsitiko ir daugiau.

Komanda paraišką į „Samsonas Rally Rokiškis“ pateikė gana vėlai, kadangi šiuo metu jų automobilis vis dar mechaniko Dariaus Biesevičiaus rankose. Ekipažas tikisi, kad iki varžybų Rokiškyje jų technika jau važiuos, tačiau komanda turi ir planą B.

„Automobilį apgadinome nemažai. Reikia ir kėbulinių darbų, ir tvarkyti pakabą, ir stabdžių sistemą priekyje. Pusašiai – ir tie velniop išlėkė. Reikalų turime kaip kiaulę pasipjovus. Tie gražūs plastikai ir visokios lempos tai jau paruoštos, bet kol kas turime spręsti technines problemas.

Paraišką atsiuntėme su viltimi, kad atsirasime Rokiškyje su „Fiesta“. Viltis – „benzingalvių“ motina. Kol kas penkiasdešimt ant penkiasdešimt“, – sakė Aurimas Eidžiūnas ir pridūrė, kad komandos garaže dar stovi N grupės „Mitsubishi Lancer EVO IX“, kuris galėtų tapti planu B, jei nepavyktų laiku reabilituoti „Ford Fiesta“ bolido.

Komandos nuotr./Aurimas Eidžiūnas
Komandos nuotr./Aurimas Eidžiūnas

Nesėkmę toje pačioje vietoje, kur į medžius sudužo Aurimo Eidžiūno „Ford Fiesta“, patyrė ir kitas ekipažas. Vytautui Kaziukoniui ir Algirdui Pranckūnui incidentas baigėsi dar skaudžiau. Tą patį kelmą kliudęs duetas nenukentėjo, tačiau jų BMW teko nurašyti – saugos lankai buvo pažeisti net keturiose vietose.

„Po avarijos BMW buvo išardytas, kas buvo likę sveika pasilikome, o kėbulo vieta jau tik sąvartyne. Tai pirmas toks rimtas mano incidentas. Esu kartą kampu kliudęs medį nedideliu greičiu, bet Viekšniuose ten jį sudaužėme taip, kad linko lankai. Bet „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose tikrai būsime. Rokiškiui nuomosimės automobilį, o ateityje reikės vėl gamintis kažką savo“, – sakė Vytautas Kaziukonis.

Komandos nuotr./Vytautas Kaziukonis
Komandos nuotr./Vytautas Kaziukonis

Septintame greičio ruože Viekšniuose nesėkmę patyrė ir Kajus Samsonas, kuriam stenogramą skaitė Justas Vičiūnas. Viename iš greitų posūkių ekipažas neišsilaikė ant kelio ir keletą kartų vertėsi. Nors iš pažiūros virtimas nebuvo labai smarkus, bet BMW kėbulą taip pat teko nurašyti – buvo pažeisti saugos lankai.

„Baigėsi taip, kad mašinos nebėra. Reikia daryti naują. Linko lankai. Kėbulą turime kitą, bet nespėsime pasigaminti. Rokiškiui nuomosimės „BMW Cup“ automobilį iš Valerijaus Afanasjevo. Tiesiog pravažiuosime, rinksime kilometrus, o vėliau jau reikės bandyti daryti savo naują BMW E36. Gal iki Elektrėnų spėsime“, – pasakojo Kajus Samsonas.

Komandos nuotr./Kajus Samsonas
Komandos nuotr./Kajus Samsonas

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyks jau rugpjūčio 6-7 dienomis. Daugiau informacijos apie šį ralį galima rasti organizatorių interneto puslapyje www.samsonasrally.com

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas