Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 22d. 15:08

Sardinijos ralis: apmaudi latvių ekipažo nesėkmė

Pasaulio ralio čempionate pirmauja Sebastianas Loebas su „Citroen“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pasaulio ralio čempionate pirmauja Sebastianas Loebas su „Citroen“

Dar neprasidėjus kovai šeštajame pasaulio bei penktajame serijinių automobilių (P-WRC) ralio čempionato etape – Sardinijos ralyje, Latvijos lenktynininkų Andžio Neikšano ir Peterio Dzirkalio ekipažo stovykloje – nusivylimo nuotaikos.

Ketvirtadienį susipažinimo su trasa metu latviai patyrė smulkią avariją, susidūrę su vietinio gyventojo automobiliu. Transporto priemonės buvo apgadintos nestipriai ir atrodytų, jog toks nutikimas yra menkniekis, tačiau tik ne „pamišusiais“ vairuotojais garsėjančioje Italijoje. Šios šalies įstatymai nurodo, kad po autoavarijos vairuotojo pažymėjimas yra sulaikomas iki įvykio tyrimo. Toks tyrimas buvo numatytas gegužės 22-osios dienos (penktadienio) rytą.

Deja, ralio starto tvarka buvo paskelbta jau ketvirtadienį, kuomet Andžio vairuotojo pažymėjimas dar nebuvo grąžintas. Varžybų komisarai nedarė jokių išimčių latviams ir neleido jiems startuoti Sardinijos ralyje. Nepadėjo net argumentai, kad pažymėjimas nebuvo atimtas, o tik sulaikytas ir turėjo būti grąžintas jau kitą dieną.

„Norėčiau atsiprašyti visų mūsų sirgalių, kurie atvyko į Sardiniją už šį įvykį, taip pat tų, kurie ketino sekti mūsų rezultatus namie bei savo rėmėjų, – kalbėjo A.Neikšanas. Raliui Italijoje vykome gerai pasiruošę, todėl labai gaila, kad mums nebuvo leista startuoti. Jaučiuosi labai nepatogiai prieš mūsų gerbėjus ir tikiuosi, kad tokie dalykai ateityje nebepasikartos.“

P-WRC įskaitoje A.Neikšano ir P.Dzirkalio ekipažas iki šiol buvo aštuntoje pozicijoje. Latviai ralį Italijoje turėjo startuoti po pertraukos, kadangi nedalyvavo praėjusiame etape Argentinoje. P-WRC čempionate lenktynininkams leidžiama pasirinkti du etapus, kuriuose jie gali nestartuoti.

Be Argentinos antras praleidžiamas latvių ralis bus Australijoje. Artimiausias pasaulio čempionato etapas, kuriame galėsime išvysti kaimyninės šalies lenktynininkus bus Akropolio ralis Graikijoje – jis vyks birželio 10-14 dienomis.

rallynews.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas