Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 15d. 20:28

„Sarma 2009“ pergalę išplėšė A.Egle su M.Jerumsu

Akimirkos iš žiemos ralio
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Akimirkos iš žiemos ralio

Pasibaigusiame antrajame Latvijos ralio čempionato etape „Sarma 2009“ latvio Janio Vorobjovso ir lietuvio Audriaus Šošo ekipažui nepavyko išlaikyti pirmosios vietos, kurioje jie buvo po šešių šeštadienio dienos greičio ruožų. Ralį laimėjo Aivio Egle ir Martinšo Jerumso ekipažas, su kuriais Vorobjovsas/Šošas kaip lygūs su lygiais varžėsi iki paskutiniojo trasos metro.

2008-ųjų metų Latvijos čempionai Egle/Jerumsas sekmadienį pradėjo dėkingesnėje starto pozicijoje nei Vorobjovsas/Šošas. Startavę iškart po pagrindinių konkurentų „Tieto Racing“ komandos ekipažas netruko pasinaudoti situacija ir nuo pat septintojo greičio ruožo (GR 7) išsiveržė į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje. Skirtingas sąlygas, startavus pirmiems, liudija ir tai, kad čempionai, važiuodami iškart po Vorobjovso/Šošo, vis tolo iki pat pirmojo starto tvarkos pergrupavimo (Regrupingo), nes lietuvio ir latvio ekipažas „valė“ idealią trajektoriją savuoju „Mitsubishi Lancer Evo IX“.

Tomo Balžeko/15min.lt nuotr./„Winter Rally 2009“
Tomo Balžeko/15min.lt nuotr.

Po pergrupavimo „trasos valytojais“ vėl tapo analogišką automobilį vairavę Egle/Jerumsas ir, nors GR 10 bei GR 12 jų pagrindiniai konkurentai laimėjo, tačiau puikus tempas vienuoliktame greičio ruože leido Aiviui su Martinšu džiaugtis pergale, aplenkus varžovus 9,82 sekundės. Kadangi kitas pajėgus latvių ekipažas – Andis Neikšansas su Peteriu Dzirkalsu šį savaitgalį sėkmingai lenktyniavo Norvegijos ralyje pasaulio čempionate, Egle/Jerums duetas, kuris „Winter Rally“ atsiliko tik nuo Andžio su Petersu, po pergalės „Sarma 2009“ tapo neginčytinais čempionato lyderiais.

Kitas Latvijos čempionato etapas vyks Suomijoje („Joenssu Ralli 2009“) taip pat žiemiškomis sąlygomis. Atsižvelgiant į tai, kad Latvijos ralio čempionato dalyvių skaičius yra labai sumažėjęs, šis etapas bus galimybė iškovoti papildomų taškų ekipažams, kuriems tai daryti ne itin sekėsi iki tol.

Trečioje vietoje ralyje „Sarma 2009“ liko A.Neikšano brolis Maris. Jis su šturmanu Raiviu Jansonsu nuo ralio nugalėtojų atsiliko net 2 minutes ir 5 sekundes. Ketvirti liko Raimundsas Kiselsas ir Gatis Panavsas („Mitsubishi Lancer WRC“), kurie kuo toliau, tuo geriau perprato kur kas už kitų dalyvių techniką pranašesnio WRC automobilio valdymą. Kiselsas/Panavsas beveik pasivijo M.Neikšansą, iki kurio pritrūko vos 4,97 sekundės. Tiesa WRC ekipažas turėjo ne tik vytis silpnesnį varžovą, tačiau nuo kito silpnesnio varžovo ir bėgti.

Dėl 4 pozicijos užvirė atkakli kova tarp Kiselso/Panavso ir „Subaru Impreza WRX STI“ vairavusio Janio Feldmanio, kurio šturmanu buvo Juris Vilmanis. Pastarieji lenktynininkai, kurie „Winter Rally 2009“ buvo greičiausi iš „Subaru“, šiandien net dukart buvo aplenkę „Lancer WRC“, tačiau šiam vis greitėjant, finiše atsiliko 11,46 sekundės. Tiesa, prieš paskutinįjį greičio ruožą kova dar neatrodė baigta, nes tuo metu ekipažus skyrė tik 3,64 sek.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./R.Lipeikis yra tituluotas lietuvių lenktynininkas, tačiau profesionalo įgūdžiai šiandien Panevėžyje jo apsaugoti negalėjo.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./R.Lipeikis

Antrąją ralio dieną atsigavo ir vienintelis „Sarma 2009“ dalyvavęs pilnai lietuviškas ekipažas – Rokas Lipeikis su Renatu Vaitkevičiumi. Neoficialiais duomenimis, šeštadienį jie turėjo šiokių tokių techninių problemų, todėl važiavo kiek lėčiau nei planavo. Išaugęs tempas rodo, kad su nesklandumais susitvarkyti pavyko ir ekipažo reikalai pakrypo į gerąją pusę. Dieną pradėję 10-oje vietoje, jie ralį finišavo aštunti, tik per plauką atsilikę nuo analogišką „Lancer Evo VIII“ vairavusių Martinšo Sviliso ir Aivio Aizsilniekso. Lipeikis/Vaitkevičius taip pat buvo labai arti šešto finišą pasiekusio ekipažo: Andžio Grinbergso ir Edgarso Svencio su „Subaru Impreza N14“, nuo kurio atsiliko mažiau nei dešimčia sekundžių.

Visureigių klasėje pirmoje vietoje išliko Raivis Zeltinšas su Martinšu Tūtersu („Mitsubishi Pajero Evo“), artimiausius konkurentus aplenkę net 4 minutėmis. Lyginant su lengvaisiais automobiliais šis ekipažas būtų užėmę aukštą 18 vietą. Ralyje finišavo 25 iš 34 startavusiųjų. Finišo nepasiekė tokie dalyviai kaip Raimundsas Strokšas („Mitsubishi Lancer Evo X“), kurio automobilyje neoficialiais duomenimis sugedo ne pavarų dėžė, kaip pateikė organizatoriai, o variklis.

Likusių dalyvių rezultatus iš „Sarma 2009“ galite rasti apsilankę autorally.lv

rallynews.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas