Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 15d. 08:37

Savaitgalį Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate Estijoje debiutuos V.Žala

Bunasta-Savesta
J,Anusauskienės nuotr. / Bunasta-Savesta
Įveikęs visus „COVID-19” sunkumus pirmojo etapo metu Rygoje, Baltijos šalių čempionatas savaitgalį keliasi į Estijos „Audruring“ trasą Estijoje, Parnu, čia subursiantis kur kas gausesnes sportininkų pajėgas.

79 dalyviai trumpose lenktynių serijose

Dažniausiai Baltijos šalių čempionate ištvermės lenktynes lydi sprinto varžybos, kuriose kovoja tokios įskaitos, kaip „BGT AM“, „BGT PRO“, „BTC1”, „BTC”, „BTC3”, „BTC4”, „Historic Formula“, „V1600”, „TCR Baltic“ bei ypatingo dėmesio ir įspūdingo dalyvių skaičiaus šiemet sulaukusi „BMW 325” klasė.

Jau pirmosiose sezono lenktynėse dalyviai vos tilpo starto rikiuotėje ir išmėgino „Bikerniekų“ trasos galimybes. Šioms lenktynėms iššūkis – dar didesnis: dalyvių sąraše – jau 37 komandos. Žinant trasos ribas ir galimybes, ypatinga reikšmė teks kvalifikaciniams važiavimams. Jų metu spręsis ne tik startinės pozicijos lenktynėse, bet ir pati galimybė apskritai pasirodyti starto rikiuotėje varžybų metu bei gauti itin svarbius čempionato taškus.

Tarp visų užsiregistravusių sportininkų, 14 – iš Lietuvos, 17 – latviai, 5 estai ir suomis. Organizatorių teigimu, tikėtina, kad tai – toli gražu ne galutinis šios klasės dalyvių sąrašas.

Šioje serijoje važiuojantys Lietuvos sportininkai kovoja ne tik dėl Baltijos šalių, bet ir Lietuvos čempionato taškų. Po pirmųjų lenktynių Rygoje, lyderio pozicija priklauso Konstantins Calko, nuo jo keturiasdešimčia taškų atsilieka dar vienas Latvijos sportininkas Matiss Mežaks, o vos šeši taškai nuo jo skiria lietuvį Karolį Jovaišą. Tačiau vienos lenktynės gali kardinaliai pakeisti visą suvestinę.

„BMW 325 Cup” dalyvių klasifikaciniai važiavimai laukia penktadienio vakarą: pirmoji kvalifikacinė grupė startuoja 19 val. 15 min. ir savo puikų tempą ir galimybes jie galės parodyti per 10 minučių važiavimo. Iškart po jų – antrosios grupės kvalifikacija.

„BGT“ klasėje, planuoja varžytis 8 sportininkai iš Danijos, Latvijos ir Lietuvos, „BTC1” įskaitoje – 3 dalyviai, „BTC2” klasėje – dar 4 sportininkai, 6 sportininkai – „BTC3“ grupėje, dar du – „BTC4”. Istorinių formulių įskaita turėtų sulaukti 13 sportininkų, o „TCR Baltic“ – 6 lenktynininkų iš visų Baltijos valstybių.

Ištvermės lenktynėse – 46 komandos

„Henkkell Grand Prix“ lenktynės sulauks dviejų ištvermės lenktynių serijų, kurių viena – seniai pažįstama Lietuvos sportininkams, „Baltic Endurance 6 H” serija, skirta profesionalams ir „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų serija, orientuota į mėgėjus ir pradedančius lenktynininkus bei norinčius savo jėgas išmėginti ištvermės lenktynėse.

Egidijaus Babelio nuotr./BEC 6h lenktynių kvalifikacija Rygoje, Bikernieki trasoje
Egidijaus Babelio nuotr./BEC 6h lenktynių kvalifikacija Rygoje, Bikernieki trasoje

Šešių valandų („BEC 6H”) serija šio savaitgalio lenktynėse sulauks 22 komandų, tarp kurių – tiek čempionato senbuviai ir daugkartiniai nugalėtojai, tiek naujokai. Įdomiausios kovos (šalia absoliučios įskaitos) turėtų virti „TCR“ įskaitoje, kur pergalės sieks net 7 komandos iš Estijos, Latvijos, Suomijos ir, žinoma, Lietuvos. Starto rikiuotę puoš itin galinga „GT“ technika, kuria komanda varžysis „GT AM“ bei „GT PRO“ klasėse.

Čia galima sutikti ir „Flash Racing“ bei „Šiauliai – RD Signs“ komandas, lenktyniaujančias „Lamborghini Huracan ST“ technika, „Porsche Baltic“ komandą ir jų „Porsche Cayman GT4 Clubsport 4” bolidą bei nuolat tarp čempionato lyderių sutinkamą „Juta Racing“ komandą su „Porsche GT3 Cup II” automobiliu. Tarp galingųjų – ir „Bunasta Savesta Consulting“ komanda au šviežutėliu „BMW M4 GT4“.

Galingą automobilį pilotuos Jurgis Adomavičius, Tomas Rimkus ir Vaidotas Žala. Komandos nariai teigia, kad šios lenktynės bus labiau treniruotė, pripratimas prie automobilio. Juo labiau, kad Vaidotui Žalai tai bus debiutas žiedinėse lenktynėse.

Stiprios kovos dėl pirmos vietos turėtų virti ir „Diesel“‘ įskaitoje, bei „A3000” ir „A2000” klasėse.

„BEC 6H” serijos klasifikacija laukia penktadienio vakarą, 18 val. 10 min. Pačios lenktynės prasidės šeštadienį, birželio 19 dieną, 14 valandą.

O mėgėjams skirtose „Nankang Endurance Academy“ („NEA“) dviejų valandų trukmės lenktynėse planuoja startuoti net 24 komandos, iš kurių 3 pergalės sieks „ABC Race“ klasėje, 8 – „BTC” klasifikacijose, ir net 13 dėl podiumo kovos „BMW 325” technika. Šių komandų kvalifikacija ir lenktynės laukia sekmadienį.

Plačiau apie visas komandas, jų techniką bei detalus lenktynių tvarkaraštis – organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas