Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį startuoja naujas ralis „Graži Lietuva“

Finišvo tarptautinis žurnalistų ralis "Lietuva 2010"
Tomo Digaičio nuotr. / Ralio automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šio penktadienio vakarą į kempingą „Vitrūna“ prie Dusios ežero rinksis I ekologinio ir turistinio ralio „Graži Lietuva“ dalyviai. Jiems teks įveikti apie 200 kilometrų trasą Lazdijų apylinkėse. Pasak ralio organizatorių, bus važiuojama visomis išvažiuojamomis vietomis – ir keliais, ir lauko keliukais bei seniau pasieniečiams skirtu valstybės sienos keliu.

Ralio dalyviai privalės visur laikytis Kelių eismo taisyklių. Greičiau spustelėti akceleratorių jiems teks tik dviejose uždarose aikštelėse, kur bus surengtos figūrinio vairavimo rungtys. O visame maršrute dalyviams teks važiuoti nuo vieno garsaus turistinio projekto iki kito ir atlikti specialias užduotis – vienoje vietoje suskaičiuoti kryžius, kitoje laiptelius, trečioje aplankyti muziejų bei sužinoti reikiamą datą ir pan.

Taip pat dalyviai sodins mišką pasienyje esančiame Europos parke bei rinks šiukšles Dusios ežero pakrantėse. Ralio nuostatai skatina dalyvius važiuoti švariais, ekologiškais automobiliais. Kiekvienas ekipažas gaus baudą jau registracijos metu – baudos sekundžių bus skiriama už automobilio išmetamą teršalų CO2 kiekį.

Šį renginį organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas, turintis jau 15 metų įvairių renginių patirtį. „Tokį ralį sugalvojome su Lazdijų vadovais, kurie nori parodyti šaliai dzūkų krašto grožybes. Ralio idėja kil, kai nusibodo klausyti  tautiečių kalbų, kokia neišsivyčiusi, negraži, nešvari  šalis yra Lietuva. – pasakoja klubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Jeigu mes patys taip manysime, taip visada ir bus. Laikas keisti mąstymą į pozityvesnį, keisti automobilius į švaresnius ir saugesnius bei kiekvienam mūsų padaryti bent vieną žingsnelį švarios, pasauliui priimtinos Lietuvos link. Pradėkime nuo to, kad apžiūrėkime iš arti, kiek mes turime gražių vietų, gražių žmonių, pakelkime nuo žemės bent vieną šiukšlę, pasodinkime medį. Taigi šis ralis – pirmasis mūsų mažas žingsnelis.“

Ralio dalyvių registracija tęsiama iki pat savaitgalio interneto tinklapyje www.pressauto.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas