Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 11d. 19:19 , Atnaujinta: 2019 gegužės 12d. 16:51

Le Mano serijos lenktynėse Gusto Grinbergo komandos viltis pražudė ugnis

Gustas Grinbergas Monzoje
Komandos nuotr. / Gustas Grinbergas Monzoje

Šeštadienį Monzoje vykusioje Europos Le Mano serijos (ELMS) kvalifikacijoje šešiolikmečio vilniečio Gusto Grinbergo komanda „Oregon Team“ iškovojo trečią vietą. LMP3 kategorijos „Norma M30 Nissan V8“ automobilį pilotavęs Gusto komandos draugas Damiano Fioravanti tik dešimties minučių trukmės važiavime kelis kartus buvo pakilęs į pirmą vietą. Tačiau net paties greičiausio, paskutinio rato neužteko pakartoti prieš tris savaites Paulo Ricardo trasoje pasiekto rezultato. Tuomet komanda iškovojo „pole“ poziciją.

LMP3 kategorijos kvalifikacijoje nugalėjo Prancūzijos komanda „M Racing“, iš antros pozicijos sekmadienio 4 valandų lenktynes pradės „Nielsen Racing“ iš Didžiosios Britanijos. Pasak G.Grinbergo, trečia vieta lenktynių starte komandą visai tenkina.

Pirminis komandos planas toks pat, kaip Prancūzijoje. Pirmasis startavo „sidabrinis“ pilotas Damiano Fioravanti. Jis važiavo dvi valandas. Antras – Lorenzo Bontempelli. Trečias paskutinę ketvirtą valandą lenktyniavo Gustas Grinbergas.

Lenktynių eiga

Aplinkybės nebuvo itin palankios „Oregon Team“. Važiuojant Lorenzo kažkur buvo nedidelis kontaktas. Automobilio nosis šiek tiek palinko į priekį ir stabdžiai nebegavo aušinimo.

Todėl, automobiliui sustojus pituose, stabdžiai užsidegė. Komanda sunaudojo kelis gesintuvus. Gali būti, kad pažeistos stabdžių ar pakabos dalys. Todėl komanda taupo automobilį, jis sustojo. Gustas važiuos paskutinį ratą atsargiai, kad oficialiai finišuotų ir gautų pusę taško.

Sekmadienio lenktynių transliaciją žiūrėkite čia nuo 13 val.:

VIDEO: LIVE - 4 Hours of Monza 2019 - Race

Nežada nusileisti

Startuojant priekyje mažėja avarijos tikimybė, o ilgų distancijų varžybose svarbiausia be incidentų pasiekti finišą. „Visose antrojo ELMS čempionato etapo treniruotėse buvome pirmoje arba antroje vietose. Mus aplenkę varžovai buvo šiek tiek stipresni, bet lenktynių metu niekam nežadame nusileisti. Iš tikrųjų tai turėtume net labai džiaugtis tokia gera starto pozicija.

Jei prisimintume pernykščius „Oregon Team“ rezultatus, tai matytume, kad komanda džiaugdavosi jei patekdavo į dešimtuką. Šiemet yra kitaip, visi mūsų vairuotojai labai greiti ir sekmadienį tikrai kovosime dėl vietos ant nugalėtojų pakylos“, – po kvalifikacijos kalbėjo Gustas Grinbergas.

Namų sienos

„Oregon Team“ Monza yra „namų trasa“. Komandos būstinė yra vos už šimto kilometrų, tad savaitgalį laukiama didelio žiūrovų palaikymo. ELMS lenktyniniai automobiliai čia atrodo įspūdingai, vieną 5,7 km ilgio trasos ratą įveikdami daugiau nei 200 km/val. vidutiniu greičiu.

Keturių valandų lenktynes sekmadienį nuo 13 val. galima tiesiogiai stebėti ir www.europeanlemansseries.com tinklalapyje.

Europos Le Mano serijos lenktynės pirmą kartą surengtos 2001 metais. Šiemet įvyks 6 ELMS etapai legendinėse trasose: Paulo Ricard‘o (Prancūzija), Monzos (Italija), Barselonos (Ispanija), Spa (Belgija), Silverstouno (Didžioji Britanija) ir Portimao (Portugalija). Vienu metu trasoje varžosi 41 LMP2, LMP3 ir LMGTE klasių automobiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

04:10
00:39
01:08

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie Gazas