Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 4d. 17:29

Sėkmingą Dakaro pradžią Benediktas Vanagas pažymėjo susitikęs su Argentinos lietuvių bendruomene

Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis (iš kairės) atlikę visus formulumus
Gedmanto Kropio nutor. / Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis (iš kairės) atlikę visus formulumus
Argentinoje, Rosarijaus mieste, jau sekmadienį prasidės kultinės planetos lenktynės – „Dakar 2014“. Lietuvos ekipažas Benediktas Vanagas ir jo šturmanas iš Baltarusijos Andrejus Rudnickis po sėkmingai praeitos administracinės ir techninės apžiūros susitiko su Argentinos lietuvių bendruomene.


Ne visiems lenktynininkams pavyksta praeiti Dakaro ralio administracinę ir techninę patikrą. Štai praėjusiame Dakare po komisijos iš viso startavo 153 automobiliai, nors usžiregistravusių buvo 162. Tuo tarpu 13 motociklininkų taip pat nepraėjo griežtos apžiūros. B.Vanago, kaip ir A.Juknevičiaus automobiliai jau stovi uždarame parke. 

,,Šiemet viskas praėjo daug sklandžiau ir greičiau, palyginti su praėjusiais metais bei kitais lenktynininkais. Reikėjo surinkti apie 40 įvairių antspaudų, įrodančių, kad esi tinkamai pasiruošęs lenktynėms“, – teigė „General Financing – Autopaslauga“ komandos pilotas.

Jei kiti sportininkai jautė įtampą, tai B. Vanago šturmanas baltarusis Andrejus Rudnickis po ilgos Dakaro dienos teigė, kad ši nesiskiria nuo kitų lenktynių, kuriose jis dalyvavo. Pasiruošimas startui, bet svarbiausia – atėjo laikas karui“, – sakė sportininkas. 

Lietuvių pasirodymo laukia, juos palaiko lietuvių kilmės argentiniečiai Rosarijaus mieste. Iš karto po administracinės ir techninės komisijos „General Financing – Autopaslauga“ komanda skubėjo su jais susitikti. Lietuvių bendruomenės namai Rosarijuje veikia nuo 1947 metų, jimes vadovauja Lietuvos garbės konsulas Jose Rubenas Repšys. 

Lietuviai, gyvenantys Argentinoje, visai „General Financing – Autopaslauga“ komandai suorganizavo šventę, vaišino paelja. Tokiu būdu Lietuvai atstovausiantis ekipažas galėjo simboliškai pažymėti sėkmingai praeitą techninę komisiją.

VIDEO: Susitikimas su lietuvių bendruomene

Lietuvius, dalyvausiančius ralio maratono varžybose, palaiko ir į Pietų Ameriką atvažiavęs, 2013 metais kartu su Benediktu Vanagu debiutavęs šturmanas Saulius Jurgelėnas.

Pasak jo, dalyvaudamas Dakare ne kaip sportininkas, turi daugiau galimybių pabendrauti su kitais lenktynininkais ir taip įgyti naujos patirties.

„Tikrai bus pavojingų greičių ruožų, kiekviena menka klaida gali būti lemtinga. Tad Lietuvos ekipažams linkiu išminties, pasirinkti teisingą greitį ir, kaip sakoma, nešokti aukščiau bambos“, – kalbėjo 2013 m. Dakaro ralio dalyvis S.Jurgelėnas.

VIDEO: Dakaro techninė komisija

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas