Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 10d. 21:45

Sėkmingiausias visų laikų gamintojas Dakaro ralyje: kaip jis pasiekė tokį įspūdingą rekordą?

Anastasiya Nifontova
Alessio Corradini nuotr. / Anastasiya Nifontova

Dakaro ralis ne be reikalo yra vadinamas sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis. Tenka grumtis ne tik su konkurentais, bet ir reljefu, netikėtai besikeičiančiais orais ir net savo paties nuovargiu. Tam reikia ir labai pažangių technologijų ir mašinų, bet viena markė Dakaro ralyje yra susižėrusi daugiausiai pergalių. Ar galėtumėte atspėti, kokia?

Tikriausiai ne vienas paminėjo „Kamaz“ vardą. Ir iš tiesų Rusijos sunkvežimių markei priklauso 15 Dakaro pergalių, tačiau tai nėra rekordas. Galbūt kas nors prisimena ir „Mitsubishi“ dominavimą automobilių klasėje – šio gamintojo visureigiai Dakaro ralyje triumfavo 12 kartų. Kiek arčiau būsite pasirinkę KTM, nes šio gamintojo motociklai sunkiausiose planetos lenktynėse laimėjo net 18 kartų (skaičiuojant ir 2019 m. pergalę). Tačiau yra viena markė, kuri pergalių skaičiumi šiek tiek lenkia ir KTM.

Jei žiūrėtume tik į atskiras kategorijas, KTM yra absoliutus čempionas tarp markių. KTM Dakaro ralyje dominuoja nuo 2001 metų. Tai reiškia, kad 7 kartus KTM motociklai laimėjo dar Paryžiaus-Dakaro ralį, o vėliau, nuo 2009 iki 2018 metų, dominavo ir Pietų Amerikoje.

Situacijos nepakeitė ir taisyklės – 2011 metais maksimalus motociklų variklių darbinis tūris apribotas iki 450 kubinių centimetrų. Tuomet KTM 690 Rally Dakaro trasose pakeitė KTM 450 Rally, kuris ir vis tiek nepaliko šansų konkurentams.

Iš viso, neįskaitant 2019-ųjų ralio, KTM laimėjo net 214 Dakaro etapų. Tai yra tiesiog neįtikėtinas pasiekimas. Lenktynininkai teigia, KTM paslaptis – nuolatinis tobulėjimas, įspūdingas manevringumas ir prisitaikymas prie vairuotojo stiliaus.

KTM niekada nesustojo tobulinti motociklo, nors jis ir taip tiesiog nušluodavo konkurentus. 2017 metais KTM 450 Rally motociklai užėmė visas tris pirmąsias vietas. Tačiau į 2018-ųjų Dakaro ralį KTM atsivežė kardinaliai atnaujintą motociklo versiją. Buvo visiškai pakeistas iš anglies pluošto pagaminto rėmo dizainas, sumontuotos didesnės 52 mm šakės, arčiau rėmo centro perkeltas galinės svirties tvirtinimas.

Vairuotojai taip pat galėjo pagal savo stilių ir būsimą trasą koreguoti motociklo svorio pasiskirstymą. Šią galimybę suteikė dvigubas degalų bakas – norėdami vairuotojai galėjo daugiau degalų palikti motociklo gale arba arčiau centro. Austrų motociklų gamintojui taip pat pavyko 10 kilogramų sumažinti 450 Rally svorį.

Matthias Walkneris su šiuo motociklu 2018 metais nugalėjo Dakaro ralyje. Tuomet 5 greičiausiųjų dešimtuko vietas užėmė būtent KTM motociklai.

„Scanpix“/AP nuotr./Mathias Walkneris ir Toby Price'as (KTM)
„Scanpix“/AP nuotr./Mathias Walkneris ir Toby Price'as (KTM)

Lyderis – ne KTM

Tačiau straipsnio pradžioje minėjome, kad daugiausiai Dakaro pergalių susišlavė ne KTM. Šis pasiekimas priklauso „Yamaha“ markei. Ji motociklų klasėje Dakaro ralyje laimėjo 9 kartus, tačiau dar 10 kartų laimėjo keturračių motociklų kategorijoje. Tai – įspūdingas pasiekimas, parodantis, koks pažangus yra šis gamintojas. Įdomu tai, kad keturračiai savo atskirą kategoriją Dakaro ralyje turi būtent 10 metų. Taigi „Yamaha“ laimėjo visas šias lenktynes, kokios tik kada yra įvykusios.

Įdomu tai, kad Dakaro ralyje dominuoja tik galiniais ratais varomi „Yamaha Raptor 700“ ir YFM700R keturračiai. Vairuotojai teigia, kad šie keturračiai turi labai gerą variklį, kuris ne tik turi pakankamai daug galios, bet yra ir labai patikimas.

Jie taip pat giria keturračių važiuoklę, kuri puikiai sugeria paviršiaus nelygumus ir užtikrina optimalų stabilumą bei sukibimą. Tačiau dalis „Yamaha“ sėkmės slypi ir šios markės populiarume – absoliuti dauguma Dakaro ralyje startuojančių keturračių yra būtent „Yamaha“ markės. Dalyvių sąraše rastume vos kelis „Can-Am“ keturračius, ir vos vieną kitą „Honda“ markės mašiną.

Tačiau nereikėtų nuvertinti „Yamaha“ pasiekimų. Jei dalyviai renkasi šiuos keturračius, vadinasi jie yra kažkuo pranašesni.

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas