Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 15d. 13:02

Šeštadienį Bačiūnų kartodrome – antrasis Lietuvos „Supermoto“ čempionato ir taurės etapas

Varžybų akimirka
LMSF nuotr. / Varžybų akimirka
Jau artėjantį šeštadienį greičiausi Lietuvos ir užsienio „Supermoto“ lenktynininkai rinksis į Šiaulius. Bačiūnų kartodrome įvyks antrasis Lietuvos „Supermoto“ čempionato ir taurės etapas, kurį galės stebėti ir žiūrovai. Organizatoriai žada išties intriguojančias lenktynes, mat kovoti dėl pozicijų ir metinės įskaitos taškų jau dabar užsiregistravo beveik pusšimtis dalyvių, rašoma pranešime.

Bačiūnų kartodrome komandų ir dalyvaujančių šalių vėliavos kils jau nuo ankstyvo birželio 19-osios ryto. Tradiciškai pirmiausia dalyvių lauks administracinės komisijos formalumai ir jų motociklų techninė patikra. Organizatoriai žiūrovus kviečia į varžybas atvykti maždaug 13-ą valandą, kai trasoje prasidės pats įdomiausias veiksmas. Su trasa jau susipažinę dalyviai čia stos į kovą dėl pozicijų. Žiūrovams renginys kainuos penkis eurus.

Pasak varžybų organizatorių, lenktynės bus labai dramatiškos, mat lietuviams čia vėl pirštinę mes lenktynininkai iš Latvijos, Lenkijos bei Ukrainos. „Supermoto“ varžybose įprasta, jog keletas klasių važiuoja ne tik asfalto danga, bet ir bekelės ruožu. Būtent čia, Bačiūnų kartodrome bekelės ruožas bus labai specifinis. Nors bekelės distancija nėra ilga, tačiau ji primena motokroso trasos reljefą su akivaizdžiais aukščių bei posvyrio kampų skirtumais, pareikalausiančiais itin didelio tikslumo ir meistriškumo.

Dalyvių registracija į antrąjį Lietuvos „Supermoto“ čempionato etapą vis dar vyksta, tačiau jau dabar dalyvių sąraše puikuojasi 44 pavardės. Praėjusiame etape dalyvių buvo maždaug 70, tad ir čia tikimasi sulaukti panašaus skaičiaus. Beje, pagal praėjusio etapo rezultatus jau galima daryti prielaidas, kurie sportininkai yra nusiteikę ir Bačiūnuose okupuoti prizininkų pjedestalą.

S5 klasėje sezoną sėkmingiausiai pradėjo panevėžietis Gediminas Vilkas. Stabilumą išlaikęs Eimantas Bružas finišavo antras, o Gediminas Didika – trečias. Tačiau būsimame etape atsigriebti norės Deividas Gečys, kuris praėjusio etapo pirmą važiavimą laimėjo, o antrame surinko nulį taškų ir liko rikiuotės apačioje.

„SM Street“ įskaitoje pirmame etape užtikrintai laimėjo Antanas Pučinskas. Jam įkandin sekė Tomas Aleksandravičius ir Rokas Pakalniškis. Į prizininkų gretas buvo nusitaikęs ir Aleksandas Lisinas, tačiau jam sėkminga buvo tik pirmoji varžybų dalis.

„SM50 Pro“ klasėje Kuršėnuose triumfavo Donatas Aleksa, tačiau Bačiūnuose jam vėl teks atlaikyti Maksimiliano Leopoldo, Deno Šlajaus ir Igno Šarmavičiaus spaudimą. „SM65A“ klasėje lenktynės bus visiškai nenuspėjamos, kadangi praėjusiame etape su kiekvienu važiavimu lyderių trejetukas dėliojosi vis kitaip. Pozicijomis čia keitėsi Pijus Vaivada, Herkus Nartautas ir Emilis Mickevičius.

S4 klasėje praėjęs etapas pažymėtas Gedimino Jomanto ir Justino Kontrausko dvikova dėl pirmosios vietos, tačiau veiksmas virė ir už jų nugaros. Dėl trečiosios pozicijos atkakliai kovojo Justas Bučnys ir Mantas Medveckas. Nėra jokių abejonių, kad visas pirmasis ketvertukas ir šįkart nustebins kvapą gniaužiančiu važiavimu.

S2 klasėje praėjusiame etape vyravo stabilumas. Abu važiavimus čia laimėjo Sergejus Šeniauskas. Dukart antras finišavo Kaspars Loss, o trečias abu sykius buvo Imants Kalninš. Ketvirtoje vietoje įsitvirtino irgi stabiliai važiavęs Dovydas Venclovas, tačiau šįsyk kortos gali būti permaišytos.

S1 klasėje praėjusiame etape triumfavo Maksim Kovaliov, kuris trimis taškais aplenkė Povilą Lecką. Nuo pastarojo vos vienu taškų atsiliko Dominykas Diraitis. Taigi, prasčiau pasirodę sportininkai artimiausiose varžybose sieks iškovoti jau gerokai daugiau taškų ir pakeisti sezono statistiką į sau palankią pusę.

„SM Junior“ įskaitoje Kuršėnuose triumfavo Evsevyi Kovaliov. Jis abu važiavimus laimėjo. Stabiliai važiavo ir jo oponentai. Du kartus antrą rezultatą parodė ir šioje vietoje įsitvirtino Travis Siilak, o Matas Leckas abu sykius pro finišo vėliavą pravažiavo trečioje vietoje.

LMSF nuotr./Antrojo etapo plakatas
LMSF nuotr./Antrojo etapo plakatas

Kuršėnuose „SuperQuad“ klasėje stabilų tempą demonstravo visas prizininkų trejetas. Čia analogiška seka abiejuose važiavimuose finišavo trys greičiausi dalyviai – Rolandas Vaivada, Paulius Krukauskas ir Rimgaudas Gruzdys. Tačiau tai nereiškia, kad jiems Bačiūnuose bus lengva, mat stabilumą demonstravo ir žemiau klasifikuojami sportininkai Robertas Šlajus, Normunds Cirulis ir kiti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas