TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį „Nemuno žiede“ startavo motociklų žiedo čempionatas

Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“
Edgaro Ščiglinsko nuotr. / Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalio puikus oras džiugino ne tik poilsiautojus, bet ir Lietuvos motociklų sporto profesionalus: pagaliau atėjusi vasaros šiluma leido motociklininkams Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionatą pradėti pačiomis geriausiomis nuotaikomis. O ir pasiilgusių galimybės pasivėžinti netrūko: vien treniruotėse dalyvavo bene 85 dalyviai.

Pirmasis įvykęs čempionato etapas džiugino ne tik geru oru, bet ir lenktynėse dalyvaujančių merginų skaičiumi – joms sportinio azarto nesumažino net ir šeimos šventės ar artėjantys egzaminai. Penktadienį savo vestuves su kitu motociklų sporto entuziastu Žilvinu Paškevičiumi atšventusi Greta Kulagina, šeštadienį kartu su antrąja puse suko ratus trasoje.

Paskatinta komandos draugų, paskutinę minutę čempionate startavo ir trečioji mergina Elvyra Bogačiova. Tiesa, ši sportininkė lenktynėse startavo rikiuotės gale: paskutinę minutę pasidavusi sportiniam azartui ir sugalvojusi startuoti čempionate, ji jau buvo praleidusi kvalifikaciją.

Čempionate – gausios „Pretendent“ dalyvių pajėgos

Pretendent įskaitoje startui rikiavosi net 27 čempionato dalyvių, tarp kurių – ne vienos ir ne dvi naujokų pavardės. Šios klasės kvalifikacijoje geriausią rezultatą parodė ir „pole“ poziciją užsitikrino Arvydas Valaitis, „Nemuno žiedo“ trasą įveikęs per 01:18.203 minutės. Iškart už jo starto tiesiojoje lenktynėms rikiavosi Raimundas Skaisgiris, nuo komandos draugo atsilikęs vos keliomis sekundės dalimis (greičiausiasis jo nuvažiuotas ratas kvalifikacijoje - 01:18.206 minutės). Abu sportininkai atstovauja naują „Road Hogs“ klubą.

Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“
Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“

Trečioji vieta starto rikiuotėje priklausė dar vieno naujo klubo, „Kėdainių motocentro“, atstovui Tomui Saltonui: jo geriausias pademonstruotas laikas buvo 01:19.806 minutės. Galiausiai, pasiekus finišą lenktynėse, lyderiai išliko tie patys.

„Pretendent C600“ grupėje lyderiu išliko Arvydas Valaitis ir jo „Honda CBR600rr“ motociklas, antroji vieta teko Donatui Budreikai, kartu su „Kawasaki ZX6R“ atstovaujančiam „Moto 20“ komandą, o trečiąja vieta džiaugėsi Egidijus Jankauskas, lenktyniaujantis tokios pačios markės žvėrimi.

Tuo tarpu, „Pretendent C1000“ įskaitoje pirmoji vieta teko „Suzuki GSXR 1000“ motociklu lenktyniaujančiam Raimundui Skaisgiriui, antroji – Tomui Saltonui ir jo „Yamaha R1“, o trečiąją podiumo vietą šiame etape užsitikrino Alvydas Sereika, Lietuvos čempionate lenktyniaujantis „Honda CBR1000rr“ motociklu ir atstovaujantis tą patį klubą, kaip ir T.Saltonas.

Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“
Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“

„Superbike“ įskaitoje – kova iki paskutinių metrų

B600, B1000 įskaitose startavo daug lenktynininkų, praeitą sezoną besivaržiusių dar „Pretendent“ klasėje: panašu, kad Lietuvos motociklų sporto entuziastai ne tik vėžinasi ir suka ratus trasose, bet mokosi ir greitėja. Vienu važiavimu lenktynėse buvo galima išvysti B600, B1000 ir „Superbike“ dalyvius.

Starto rikiuotėje kvalifikacijų metu „pole“ poziciją užėmė Lietuvos čempionato senbuvis Evaldas Mikutis su „Kawasaki“ motociklu, dalyvaujantis „Superbike“ įskaitoje („Moto 20“ komanda): jo kvalifikacijoje geriausias parodytas laikas buvo 1:13.966. Starto rikiuotėje lenktynėms už jo iš karto rikiavosi toje pačioje klasėje dalyvaujantis Tomas Januška („ATV monstrai“ komanda) su „Kawasaki zx10r“ motociklu o trečioji starto vieta lenktynėse teko Aldui Rasteniui su „Kawasaki ZX6R“ motociklu atstovaujančiam „Bikeparts RT“ komandą. Šis lenktynininkas Lietuvos plento žiedo čempionate taškus renka B600 klasėje.

Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“
Edgaro Ščiglinsko nuotr./Motociklų žiedinės lenktynės „Nemuno žiede“

Šiose lenktynėse „Superbike“ įskaitos dalyviai kovojo iki paskutinių metrų finišo link. T.Januška intensyviai vijosi savo pagrindinį konkurentą E.Mikutį, tačiau aplenkti nepavyko. Tiesa, jam pavyko pademonstruoti geriausią šio čempionato etapo rezultatą: lenktynininkas Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą įveikė vos per 1:12.761 minutės.

B600 įskaitoje pergalę šventė Evaldas Štrapėla, praeitais metais dar dalyvavęs „Pretedent“ įskaitoje. Jis naujoje klasėje taškus savo komandai „Navas racing club“ renka lenktyniaudamas „Honda cbr600rr“ motociklu. Antrasis liko Tauras Norkūnas („ATV monstrai“) komanda su „Yamaha R6“. Tuo tarpu, puikų laiką kvalifikacijoje pademonstravusiam Aldui Rasteniui, antrame lenktynių rate kovojant su Superbike įskaitos sportininkais, teko pasitraukti iš lenktynių.

B1000 įskaitoje pergale džiaugėsi Mantas Andriukaitis, kartu su savo „Honda cbr1000“ motociklu atstovaujantis „Navas racing club“ komandą, jam už nugaros liko Mantas Živatkauskas, lenktyniaujantis tokio pačio modelio technika, kaip ir lyderis, o trečioji vieta šioje įskaitoje teko Sergei Busko ir jo „Kawasaki zx10r“ žvėriui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas