Šeštadienio lenktynės Kačerginėje – be avarijų, bet su intriga iki galo

Šeštadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ praūžė tiek Lietuvos žiedinių lenktynių, tiek „Time Attack“ čempionatų antras etapas, kurį palydėjo dvigubi apdovanojimai.
„Nemuno žiede“ praūžė tiek Lietuvos žiedinių lenktynių, tiek „Time Attack“ čempionatų antras etapas / Andriaus Nareikos nuotr.

Pačios varžybos praėjo ganėtinai sklandžiai, tik vienų sportininkų automobilius kamavo techniniai nesklandumai, kiti savo bolidus baigė komplektuoti visai prieš renginį ir pirmuosius ratus trasoje suko penktadienio treniruočių metu, siekdami įsitikinti, kad ne tik patys sportininkai, bet ir jų technika pilnai paruošta varžyboms.

Nors į renginį susirinko ir ne itin gausios sportininkų gretos, kovos virė iki pat galo. „R3000” klasėje, nuo pat pradžių lyderio poziciją užsitikrino Aurimas Mištautas su BMW, o nuo jo vos 12.631 sekundės atsiliko Izidorius Paukštys. Trečiąją vietą klasėje išplėšė su technika kovojęs Danas Azikejev.

„R1600” įskaitoje, visų lenktynių metu lyderio vietą saugojo Richardas Martinkevičius, antroji vieta pirmojo važiavimo metu teko Vilmantui Karaliui, o trečiąją iškovojo Aurimas Kučinskas. Tuo tarpu, „R2000” įskaitoje nuo pat lenktynių pradžių lyderio poziciją saugojo Julius Ašmonas, antroji teko techninių gedimų kamuotam čempionato debiutantui Lukui Artūrui Gudui, o trečioje liko Aurimas Lekavičius.
Susumavus abiejų važiavimų rezultatus, pirmoji Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapo vieta „R1600” įskaitoje teko Aurimui Kučinskui, antroji – Vilmantui Karaliui, o pirmąją užtikrintai iškovojo Richardas Martinkevičius.

„R2000” įskaitoje, trečiąją vietą išsaugojo Lukas Artūras Gudas, antruoju podiumo laipteliu džiaugėsi Julius Ašmonas, o pirmąją užsitikrino Aurimas Lekavičius.

Gausiausioje, „R3000” įskaitoje, kovos virė iki pat galo ir nugalėtojai paaiškėjo paskutinių varžybų ratų metu. Trečiąją vietą šioje klasėje išsaugojo Izidorius Paukštys, antrąją – Gediminas Bilinskas, o pirmąją iškovojo visų lenktynių metu lyderio vietą gynęs Aurimas Mištautas.
Galingesniųjų, „GT AM“ klasės dalyvių tarpe, pirmoji vieta teko vienvaldžiui lyderiui Titui Čapkauskui. Antrosios vietos nugalėtojui Tautvydui Lašui koją kišo technikos gedimai, o Mantui Matukaičiui taškus čempionate rinkti sutrukdė kaistantis bolidas.

Lietuvos „Time Attack“ čempionato „Street Plus 4” klasėje, antrąją vietą iškovojo Šarūnas Žilaitis, o pirmąją išplėšė Vytas Bilinskas, gatvėmis skirtu važiuoti bolidu „Porsche 911” trasą įveikęs per 1.21,852 minutės.
„Street Plus 3” įskaitoje, greičiausias buvo Marius Kemešys su „BMW 316” automobiliu, antroje vietoje liko Vaidas Budrys su „BMW 120d”, o trečiąją – Jordanas Kubilius ir „BMW 323ti E36”.

„Street Plus 2” klasėje, trečioji vieta teko Haroldui Jotautui, antroji – Redui Alubickiui, pirmoji – Kristupui Šablinskui su „Honda Civic“.
„Street 2” klasėje, pirmąją vietą iškovojo Mindaugas Baranauskas, antroje vietoje palikdamas Dovydą Jakštą, o trečioje – Sergej Finenko.
Lenktynėms ruoštos technikos „PRO 1” klasėje, trečioji vieta teko Edvinui Plaušiniui, antrąją iškovojo Laurynas Simonavičius, o pirmąją – Vilmantas Karalius. „PRO 2” klasifikacijoje, pergalę išplėšė Tadas Petukauskas, antroji vieta teko Kasparui Skyreliui, o trečiąją iškovojo Vilius Praninskas. Tuo tarpu, „Pro Max“ klasėje trečią vietą iškovojo Titas Čapkauskas, o antrąją ir pirmąją vietas dalinosi šeimyninis tandemas – Aistė ir Mantas Matukaičiai su „Corvette C6 Z06”.

Galiausiai, etapo trofėjų įteikimą ir šampano purslus palydėjo praėjusių metų apdovanojimai, taip namų trasoje ne tik paminėjus 2020-ųjų nugalėtojus, tiek su pergale sveikinant stiprius kandidatus į šių metų čempionų titulą.

Kitas Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapas dalyvius kvies rinktis Estijoje, „Audru ring” trasoje rugpjūčio 21-22 dienomis, po to lenktynės vėl grįš į Lietuvą.

Trečiasis „Time Attack“ etapas įvyks Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje rugsėjo 12 dieną.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai