Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Simas Juodviršis – ant podiumo Vokietijoje

Varžybų akimirka
Komandos nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Simas Juodviršis, besiruošdamas antrajam Europos kartingo čempionato etapui, kuris vyks liepos 9-13 dienomis Vokietijoje, „Wackersdorf“ kartingo trasoje, dalyvavo Vokietijos nacionaliniame kartingo čempionato etape. Šio etapo lenktynės vyko toje pat trasoje, todėl tai buvo puiki repeticija prieš atsakingą startą bei būdas geriau pažinti trasos subtilybes. Lenktynėse dalyvavo daugelis pajėgiausių Europos kartingo meistrų, nes ir priešininkai nepraleido progos pasitreniruoti.

Simo Juodviršio klasėje susirungė net 72 dalyviai, tarp kurių ir daugkartinis pasaulio čempionas italas Davidas Forė.

Lenktynių savaitgalis Simui prasidėjo ne taip gerai – kvalifikacinėse treniruotėse jis parodė tik 12 rezultatą. Tačiau panevėžietiškas užsispyrimas jau ne kartą gelbėjo lietuvį. Tampa beveik įprasta, kad lenktynių savaitgalį Simas progresuoja sparčiau už kitus. Ypač, kai lenktynės vyksta per lietų, o Vokietijoje tas savaitgalis buvo gan lietingas.

Kvalifikaciniuose važiavimuose kai dar buvo sausa, Simas du kartus finišavo penktas, tačiau vėliau pradėjo lyti ir lietuvis puikiai pateisino savo, kaip „lietaus žmogaus“, pravardę – jis du kartus laimėjo. Susumavus visų važiavimų rezultatus Simas Juodviršis tarp 72 dalyvių užėmė trečią vietą – jį aplenkė tik suomis Simo Puhakka ir pasaulio čempionas Davidas Forė.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka
Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Pagrindiniai finalai Vokietijoje susideda iš dviejų važiavimų. Pirmajame finale S. Juodviršis, startavęs iš trečios pozicijos, finišavo penktoje vietoje.

Antrasis, lemiamas finalas nežadėjo nieko gero, nes reikėjo startuoti iš penktos pozicijos. Tačiau Simui sekėsi puikiai – jis aplenkė net keturis varžovus ir finišavo antroje vietoje. Finale Simas jau po pirmo rato važiavo trečioje pozicijoje visai šalia tuo metu pirmavusio Davide Fore ir antroje vietoje važiavusio vokiečio Alexander Schmitz. Tačiau paskui juos važiavęs sportininkas viename posūkių trenkėsi į Simo kartingo galą ir taip išstūmė visus tris iš trasos.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka
Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Po šio incidento labiausiai nepasisekė pasaulio čempionui Fore – jo kartas apsisuko ir išlėkė iš trasos. Alexander Schmitz sugebėjo išsilaikyti ir finišo liniją kirto pirmas. Tuo tarpu Simas Juodviršis buvo praradęs keletą pozicijų, bet iki finišo jas atkovojo – nepavijo tik nugalėtojo ir finišo liniją kirto antras, nuo vokiečio atsilikęs 6 sekundes.

„Tai puikios lenktynės ir mane jos labai gerai nuteikia prieš netrukus prasidėsiantį Europos čempionatą. Svarbiausia, kad lenktyniavau su dauguma savo varžovų, kuriuos matysiu ir Europos čempionate. Tikiuosi ten taip pat pakovoti dėl vietos ant podiumo,“ – po lenktynių sakė „RKV Racing“ komandos lenktynininkas Simas Juodviršis.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka
Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Po pirmojo etapo Belgijoje bendroje Europos čempionato įskaitoje Simas Juodviršis užima ketvirtą vietą, vos vienu tašku atsilikdamas nuo trečioje vietoje esančio Švedijos sportininko. Iš viso šis čempionatas susideda iš trijų etapų. Įdomu, kad prieš dvejus metus Simas Juodviršis būtent šioje trasoje Vokietijoje tapo Europos kartingo čempionu. Tada čempionatas susidėjo tik iš vieno etapo, kurį Simas laimėjo.

Šiuo metu Simas Juodviršis pasiliko Vokietijoje ir toje pat trasoje dalyvauja komandos testuose – ekipa bando naujos patobulintos konstrukcijos kartus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas