Singapūro GP kvalifikacijoje – Sebastiano Vettelio dominavimas

Singapūro „Grand Prix“ lenktynių kvalifikacijoje nugalėjo ir pirmąją „Pole“ poziciją šiemet iškovojo keturiskart pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis.
Sebastianas Vettelis
Sebastianas Vettelis / „Scanpix“/AP nuotr.

Tryliktojo etapo kvalifikacijoje „Marina Bay“ trasoje „Ferrari“ ekipos atstovas užfiksavo 1:43.885 sek. vieno rato įveikimo laiką.

Stebėtina, kad tai buvo pirmoji „Pole“ pozicija iškovota ne „Mercedes“ komandos lenktynininko šį sezoną. Anksčiau 11 pirmųjų vietų nugvelbė Lewisas Hamiltonas ir vieną Nico Rosbergas.

S. Vetteliui tai buvo 46-oji „Pole“ karjeroje ir pirmoji už „Ferrari“ vairo.

Antrąją vietą užėmė Danielis Ricciardo, vairuojantis „Red Bull“ bolidą. Jis nuo S. Vettelio atsiliko beveik pusę sekundės.

Trečias kvalifikacijoje liko dar vienas „Ferrari“ komandos pilotas Kimi Raikkonenas.

Ketvirtąją startinę poziciją iškovojo „Red Bull“ ekipos atstovas Daniilas Kvyatas.

Tik penktoje bei šeštoje vietose liko „Mercedes“ komandos pilotai: atitinkamai kvalifikacijų karalius L. Hamiltonas ir N. Rosbergas.

Septintoji vieta atiteko Valtteri Bottui iš „Williams“ gretų, aštuntoji – Maxui Verstappenui („Toro Rosso“), devintoji – Felipei Massai („Williams“).

Paskutinis tarp greičiausio dešimtuko pilotų liko Romainas Grosjeanas su „Lotus“ bolidu.

Kai kurių lenktynininkų planus antrosios kvalifikacijos dalies pabaigoje sumaišė Carlosas Sainzas, lengvai atsitrenkęs į trasos barjerus ir pažėręs „Toro Rosso“ automobilio detalių.

Dėl to trasoje buvo mojuojamos geltonos vėliavos, tad sportininkai turėjo sumažinti greitį.

Į antrąją kvalifikacijos dalį šįkart nesunkiai pavyko prasibrauti abiems „McLaren“ komandos atstovams Fernando Alonso bei Jensonui Buttonui. Jie atitinkamai užėmė 12-ąją bei 15-ąją vietas.

Pirmoje savo „Grand Prix“ kvalifikacijoje dalyvavo amerikietis Akexanderis Rossi, „Marussia“ gretose pakeitęs Roberto Merhi. Sėkmingai GP2 pirmenybėse lenktyniavęs sportininkas liko paskutinis.

Sekmadienį lenktynės prasidės 15.00 val.