Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 21:51

Svarbiausi Dakaro dienos įvykiai: B.Vanago „rekordas“, apmaudus J.Barreda Borto pasitraukimas ir lietuvių sėkmė

Vienuoliktasis, priešpaskutinis, Dakaro ruožas nepagailėjo nuotykių nei lietuviams, nei užsienio šalių lenktynininkams. Kol vieni džiaugėsi trasa ir jos suteiktais malonumais, kitiems ši diena, tikriausiai, įsimins kaip viena blogiausių. Kviečiame susipažinti su svarbiausiais sausio 14 d. įvykiais Dakare.

Benedikto Vanago padangų „rekordas“

Benediktas Vanagas po varginančio greičio ruožo pastebėjo, kad pagal aprašymą diena turėjo būti lengvesnė. Ketvirtadienį jis pasiekė šių metų ralio maratono antirekordą – prakirto net penkias padangas.

Šį kartą viskas baigėsi laimingai, nes pirmuosius du ratus prakirto dar prieš neutralizacijos zoną, į kurią įvažiavę gavo naujus.

„Mums įdėjo du ratus, taigi atsargoje turėjome tris ir visus juos vėl pramušėme“, – konstatavo lenktynininkas.

Varžovų persvara prieš B.Vanagą

Dėl vietos 10-uke kovojantis „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ ekipažas, Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro, 11-ame etape palaikė maksimalų tempą ir finišavo 14-oje vietoje. Bendroje įskaitoje duetas smuktelėjo į 12-ąją poziciją.

10-oje vietoje automobilių įskaitoje įsitaisė Cyrilas Despres. Prancūzas su „Peugeot“ bagiu ketvirtadienį finišavo penktas ir rezultatų lentelėje žemyn nustūmė ne tik savo tautietį Christianą Lavieille'ą, bet ir lietuvių komandą. B.Vanagą nuo 11-osios vietos šiuo metu skiria 2 min. 6 sek., o nuo dešimtuko – 9 min. 22 sek.

Laisvydas Kancius pakilo į 7-ą vietą

Ketvirtadienį vienuoliktajame greičio ruože keturratininkas Laisvydas Kancius finišavo 6-oje vietoje. Bendroje keturračių įskaitoje lietuvis pakils į septintą vietą. Tai kol kas aukščiausia lenktynininko vieta pirmajame Dakare.

„Smagus buvo greičio ruožas, daug kopų buvo, visko. Gerai sekėsi, labai saugojau padangas, bet tris teko paaukoti. Tris sutvarkiau, o vienos buvo nebeįmanoma sutvarkyti, grįžau su tuščia. Ačiū Aisvydui, kuris padėjo, jei ne jie, nežinau, kaip būtų pasibaigę“, – po finišo pasakojo L.Kancius.

Tiesa, keturračių įskaitoje nebuvo apsieita ir be nuostolių.

Keturračių lyderis šiame ruože Alexandre'as Giroudas pasitraukė iš Dakaro. 106-ajame km kilo problemų su lenktynininko keturračiu. Skelbiama, kad sugedo variklis. Jis bendroje keturračių įskaitoje buvo antroje vietoje.

Nepasisekė ir Italo Pedemonte. Sugedo jo keturračio vairas. Panašu, kad viltis toliau tęsti ralį, žlugo.

A.Gelažninkas bendroje įskaitoje – 21-as

Arūnas Gelažninkas ketvirtadienį „vienišių“ klasėje finišavo pirmas. Tai buvo ketvirtas laimėtas ruožas šių metų Dakare. Antras atvažiavęs Emanuelis Gyenesas atsiliko beveik 7 minutėmis. Bendroje „vienišių“ įskaitoje lietuvis susikrovęs rimtą, daugiau nei valandos, pranašumą. Liko paskutinė diena, per kurią reiks susikaupti ir užtikrintai finišuoti.

„Šiandien tikriausiai buvo smagiausias greičio ruožas. Tikrai labai smagiai važiavau ir naviguoti sekėsi neblogai. Važiavau beveik visą dieną vienas. Kai kas nors aplenkdavo, pastebėdavau, kad po kurio laiko vėl atvažiuodavo iš už nugaros. Vis paklysta ir paklysta. Man kažkaip visai gerai sekėsi. Važiavau saugiai, pasimėgaudamas ir nedariau klaidų“, – dieną apžvelgė motociklininkas.

Bendroje motociklų įskaitoje lenktynininkas yra 21 vietoje. Jei pavyks išlaikyti šią vietą arba pakilti aukščiau, tai bus jo rekordas. Kol kas geriausią rezultatą jis pasiekė prieš dvejus metus Peru – buvo 24-as. O 2020 m. užėmė 30-ą vietą.

Joano Barreda Borto pasitraukimas

Viskas prasidėjo apmaudžia motociklininko J.Barreda Borto klaida – lenktynininkas 215-ame kilometre praleido degalų papildymo tašką. Už tai jam grėsė bauda iš organizatorių.

Kaip paaiškėjo netrukus, tai nebuvo didžiausia problema – pavažiavus toliau, 267-ajame kilometre, lenktynininkui pasibaigė degalai.

Praėjus kelioms valandoms sportininkas pasiprašė medikų pagalbos ir buvo išskraidintas atgal į bivaką.

J.Barreda Bortas medikus trasoje kvietėsi ne be reikalo. Kaip savo Instagram paskyroje rašo sportininkas, jam pasireiškė kritimo, įvykusio prieš dvi dienas, poveikis. Ispanui bus atliekami galvos tyrimai.

Bendroje motociklininkų įskaitoje jis buvo ketvirtoje vietoje. O iki sustojimo vienuoliktame ruože buvo lyderis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas