S.Vettelio triumfas ir F.Alonso nusivylimas „Formulės-1“ čempionate

„Red Bull“ ekipa triumfuoja. Triumfuoja Vokietija. Triumfuoja Sebastianas Vettelis. Vokietis laimėjo paskutinį šio sezono etapą Abu Dabyje ir pirmą kartą per karjerą tapo „Formulės-1“ čempionu. Kelią į čempiono titulą S.Vetteliui atvėrė septintoji ispano F.Alonso vieta lenktynėse.
S.Vettelis nugalėjo lenktynėse ir tapo naujuoju čempionu
S.Vettelis nugalėjo lenktynėse ir tapo naujuoju čempionu / „Scanpix“ nuotr.

Iš pirmos pozicijos startavęs „Red Bull“ ekipos pilotas S.Vettelis pirmavo beveik visas lenktynes ir ją išsaugojo iki pat finišo.

S.Vettelis tapo jauniausiu „Formulės-1“ čempionu istorijoje. Liepos 3-iąją vokiečiui sukako 23-eji. Lewisas Hamiltonas buvo sulaukęs 23 metų ir 301 dienos, kai tapo nugalėtoju 2008 metais.

Be to, S.Vettelis tapo tik antruoju vokiečiu, laimėjusiu „Formulės-1“ čempiono titulą.

23-ejų lenktynininkas prieš paskutinį etapą įskaitoje buvo trečias, todėl jo čempioniškas scenarijus buvo itin optimistiškas. Laimėjęs kvalifikaciją vokietis sustiprino savo šansus tapti čempionu, dar stipresni jie tapo įpusėjus lenktynėms. Tiek „Ferrari“ pilotas F.Alonso, tiek komandos draugas M.Weberris važiavo už pirmojo penketuko ribų.

„Būsiu atviras ir pasakysiu, kad jaučiu milžinišką jaudulį. Nesuprantu, kas įvyko, aš apstulbęs. Sunkiai galėjau užmigti prieš lenktynes, tačiau pabudęs ryte nujaučiau stebuklą. Šie metai mūsų komandai buvo fantastiški. Visa komanda tikėjo, kad galime laimėti čempionatą. Lenktynėse neturėjau jokių problemų dėl bolido, jis važiavo tobulai“, – po finišo sakė naujasis „Formulės-1“ čempionas.

Antras lenktynėse finišavo „McLaren“ pilotas L.Hamiltonas, trečias – jo ekipos draugas J.Butonnas.

Galutinėje įskaitoje S.Vettelis 4 taškais aplenkė F.Alonso ir 12 taškų M.Webberį.

„Red Bull“ prieš savaitę užsitikrino ir Konstruktorių taurę, tad komandos triumfas yra dvigubas.

Iki šio etapo pagrindiniu F.Alonso konkurentu kovojant dėl čempiono titulo laikytas M.Webberis per Abu Dabio etapą atrodė visiškai blankiai. Australas iki finišo važiavo už ispano, be to, taip ir nemėgino jo aplenkti.

Paskutinis „Formulės-1” lenktynių etapas Abu Dabyje prasidėjo dramatišku incidentu. Jau pirmame posūkyje daugkartinis čempionas vokietis Michaelis Schumacheris nesuvaldė bolido, o netrukus į jo automobilį įsirėžė V.Liuzzi.

Įvykus incidentui trasoje pasirodė saugos automobilis, avarijos vietoje liko daugybė nuolaužų ir šukių. Per incidentą lenktynininkai nenukentėjo, vokietis šypsodamasis paliko trasą.

Varžybos Abu Dabyje buvo paskutinės „Formulės-1“ lenktynės šiemet. Komandos dirbs Yas Marinos trasoje ir kitą savaitę, kur vyks jaunų lenktynininkų „Pirelli“ padangų bandymai.

2011 metų „Formulės-1“ čempionatas prasidės kovo 13 dieną Bahreine.