Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 13d. 09:21

Teisėjai nesiėmė veiksmų prieš Jensoną Buttoną

Jensonas Buttonas/„McLaren Mercedes“
„Scanpix“ nuotr. / Jensonas Buttonas / „McLaren Mercedes“

Išnagrinėję dvi Kanados GP lenktynių metu įvykusias avarijas, teisėjai nusprendė nesiimti jokių veiksmų prieš varžybų laimėtoją Jensoną Buttoną iš „McLaren“.

Britas iš pradžių sudalyvavo incidente su komandos draugu Lewisu Hamiltonu, kai šis bandė jį lenkti starto-finišo tiesiojoje. Nors besiginantis lenktynininkas nepaliko vietos lenkiančiajam ir šis trenkėsi į techninio aptarnavimo juostos sieną, arbitrai avariją pripažino lenktyniniu incidentu.

Teisėjų nuomone, išvažiuodamas iš paskutinio posūkio L.Hamiltonas buvo greitesnis už varžovą, todėl turėjo pilną teisę pamėginti jį aplenkti. J.Buttonas, jų teigimu, tikrai galėjo savo veidrodėliuose Lenktyniniu incidentu teisėjai pripažino ir Buttono susidūrimą su Alonsonepamatyti komandos draugo, nors šiam ir galėjo pasirodyti kitaip. Kadangi britas važiavo įprasta trajektorija, tyčinių jo veiksmų sukeliant avariją nebuvo įžvelgta.

Lenktyniniu incidentu teisėjai pripažino ir vėliau įvykusį J.Buttono susidūrimą su „Ferrari“ atstovu Fernando Alonso. Arbitrai nustatė, kad bandydamas aplenkti varžovą britas jau buvo užsiėmęs vidinę trajektoriją ir bandydamas išvengti susidūrimo užvažiavo ant kelkraščio. Varžybų prižiūrėtojai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „McLaren“ pilotas tuomet važiavo įprastą ratą, o jo varžovas posūkyje prieš tai tik išvažiavo iš techninio aptarnavimo juostos.

Primename, kad pačių varžybų metu buvo išnagrinėtas iškart po pradinio saugos automobilio pasitraukimo įvykęs incidentas tarp kito „McLaren“ lenktynininko L.Hamiltono ir Marko Webberio iš „Red Bull“. Ir šiuo atveju buvo paskelbtas sprendimas nesiimti jokių tolimesnių veiksmų. Tuo metu britų pilotas jau buvo ką tik pasitraukęs iš lenktynių po susidūrimo su J.Buttonu.

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas