„Toyota Gazoo“ Silverstoune patyrė avariją, bet aplenkė „Porsche“: laukia dvikova Spa trasoje

Savaitgalį Silverstouno trasoje vyko Pasaulio ištvermės lenktynių WEC (World Endurance Championship) pirmasis etapas. Pernai čempionatą po fatališko lyderiavusios „Toyota“ gedimo le mane laimėjo Vokietijos komanda. Todėl šiais metais „Toyota“ neslepia tikslo – laimėti ir Le Mano 24 val. lenktynes ir visą WEC čempionatą.
WEC pirmojo etapo Silverstouno trasoje vaizdai. J.M.Lopezo avarija.
WEC pirmojo etapo Silverstouno trasoje vaizdai. J.M.Lopezo avarija. / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Kazuki Nakajima, Sebastienas Buemi ir Anthony Davidsonas iškovojo „Toyota“ komandai jau 11-ąją pergalę WEC istorijoje.

Kova buvo labai atkakli, S.Buemi, pasikeitęs padangas, aplenkė „Porsche“ pilotą Brendoną Hartley likus vos 12 min. iki 6 val. lenktynių pabaigos.

Pergalė buvo nelengva, nes 6 val. lenktynių metu pylė lietus. Be to, ketvirtą lenktynių valandą Jose-Maria Lopezas sudaužė savo „Toyota TS050 HYBRID“.

„Toyota“ Nr. 7 pirmoje lenktynių dalyje pirmavo. Tačiau palijus ir trasai tapus šlapia, argentinietis J.M. Lopezas slystelėjo į padangų atitvarus. Po avarijos buvo išvežtas į ligoninę apžiūrai, o lenktynes tęsė jo komandos draugai ir liko ketvirti.