Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtame „Drift Masters GP“ etape Benediktas Čirba pateko į „Top 8“

Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas
Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį savaitgalį Torunės mieste Lenkijoje, „Motoarena“ stadione, įvyko ketvirtasis 2017-ųjų metų Europos šonaslydžio čempionato „Drift Masters GP“ etapas. Lietuvą atstovavo Benediktas Čirba iš „Ukmergės ASK“ komandos ir Kęstutis Kelpša iš „Drift Devil“. Šios varžybos buvo labai svarbios abiems lietuviams siekiantiems įsitvirtinti tarp geriausių dešimties pilotų. Įvykus trims iš šešių etapų bendroje įskaitoje Kęstutis užima 9-ąją, Benas – 11-ąją vietą.

Etapui parinkta trasos konfigūracija iš dalyvių reikalavo ne galingo automobilio, o tikslumo ir drąsos važiuoti kuo arčiau betoninių atitvarų. Liepos 7 dieną, penktadienį, vykusiose treniruotėse ir kvalifikaciniuose važiavimuose kone visi dalyviai turėjo didesnių ar mažesnių kontaktų su trasos sienomis, o labiausiai nukentėjo Davidas Jaunakis. Kvalifikacinių važiavimų metu sugedus latvio BMW e36 reduktoriui, automobilis staiga pakeitė važiavimo kryptį ir priekiu trenkėsi į betoninius atitvarus. Nors „Ukmergės ASK“ komandos mechanikai ir spėjo laiku sutvarkyti BMW važiuoklę, tačiau D.Jaunakis antrojo kvalifikacinio važiavimo metu neparodė reikiamo rezultato ir į Top 32 kovas nepateko.

Kvalifikacijoje nugalėjo Davidas Karskosikas, surinkęs 88 taškus ir aplenkęs Pawelą Borkowskį bei pernai metų Europos čempioną airį Jamesą Deane‘ą. Iš lietuvių geriausiai sekėsi antruoju važiavimu 60 balų surinkusiam B.Čirbai ir užėmusiam keturioliktąją vietą. K.Kelpša surinko 36 balus ir liko 27-as.

Šeštadienį vyko „Top 32“ dalyvių treniruotės ir finalinės etapo kovos. Treniruočių metu skaudžiausiai nukentėjo klaipėdietis K.Kelpša. Važiavimo metu suklydęs ir kontrolę praradęs Kęstutis labai stipriai apgadino savo BMW e36. Itin nukentėjo automobilio dešinė pusė: buvo pažeista tiek priekinė, tiek galinė važiuoklė. Nespėjęs laiku sutvarkyti savo BMW, K.Kelpša turėjo pasitraukti iš varžybų.

VIDEO: Avarijoje apgadintas Kęstučio Kelpšos automobilis

Pirmoji staigmena buvo užfiksuota „Top 32“ važiavimuose. Europos čempionas airis J.Deane‘as nusileido mažai žinomam Lenkijos sportininkui Tomaszui Olejnikui. Vienintelis likęs lietuvis B.Čirba sėkmingai įveikė „Top 32“ etapą įtikinamai nugalėjęs suomį Harrį Kosuneną.

„Top 16“ etape B.Čirba susitiko su J.Deane‘ą eliminavusiu T.Olejniku ir nesunkiai pateko tarp aštuonių geriausių. Lietuvio pasirodymas baigėsi „Top 8“ stadijoje, kur Benas susitiko su čempionato lyderiu Adamu Zalewskiu ir turėjo pripažinti lenko pranašumą.

Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas
Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas

B.Čirba: „Atvykome į ketvirtąjį „Drift Masters GP“ etapą. Turėjau keletą lengvų kontaktų su siena, tačiau automobilis stipriai nenukentėjo. Treniruotėse sekėsi gerai, vienintelė problemėlė – trūkęs reduktoriaus dangtelis. Ją susitvarkėme ir saugiai suvažiavome kvalifikacijoje, užėmiau 14-ą vietą. „Top 32“ ir „Top 16“ etapuose pavyko nugalėti savo priešininkus ir „Top 8“ susitikau su labai greitai važiuojančiu A.Zalewski. Emocingoje kovoje turėjau pripažinti lenko pranašumą, tačiau džiaugiuosi pasiektu rezultatu. Tobulėjame, važiuojame vis geriau ir greičiau“.

Ketvirtame čempionato etape nugalėjo B.Čirbą, A.Zalewski finale įveikė Grzegorzą Hypkiui, trečia vieta atiteko Bartoszui Stolarskiui, ketvirta – Kajetanui Rutynai.

Po keturių etapų čempionate pirmauja lenkas A.Zalewski. B.Čirba pakilo į 9 vietą, K.Kelpša – 13-as.

Penktasis „Drift Master GP“ etapas vyks liepos 28-29 dienomis Bikerniekų trasoje, Rygoje.

Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas
Ketvirtas „Drift Masters GP“ etapas

Apie čempionatą

„Drift Masters GP“ yra sparčiausiai augantis drifto čempionatas Europoje, kuriame dalyvauja virš 50 sportininkų iš Airijos, Anglijos, Vokietijos, Italijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Vengrijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos bei kitų Europos valstybių. Iš viso 2017-aisiais vyks šeši etapai Vokietijoje, Lenkijoje ir Latvijoje, kurių metu dalyviai išsidalins daugiau nei 240 000 eurų piniginį prizą.

Pirmasis čempionato etapas vyko balandžio 21-22 dienomis Poznanėje (Lenkije). Antrasis etapas gegužės 12-13 persiklėlė į Nurburgringo trasą Vokietijoje, trečiasis vyko birželio 9-10 Plocke (Lenkija), ketvirtasis liepos 7-8 Torune (Lenkija). Penktasis liepos 28-29 dienomis bus surengtas Rygoje, šeštasis rugpjūčio 25-26 Hockenheimo trasoje (Vokietija).

Lietuvą čempionate atstovauja Benediktas Čirba ir Kęstutis Kelpša.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Driftas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas