Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 21d. 16:13

Trisdešimtmečiai automobiliai dar turi parako! Ir jie netgi dalyvauja tokiose varžybose, kaip „Fast Lap“

 Tomas Jatkevičius/„VW Golf GTi“
Algirdo Venskaus nuotr. / Tomas Jatkevičius/„VW Golf GTi“

Prireikia nemažai laiko, kol tampi pastebėtas ir pažįstamas „Fast Lap“ žiūrovams ar kitiems renginio dalyviams. O nutinka ir taip, kad iškart po debiuto žmonių pasąmonėje ilgam užsifiksuoja prisiminimai: apie dalyvį, jo meistriškumą, vairuojamą automobilį. Tai pasakytina ir apie paskutinio praėjusių metų etapo dalyvį – Tomą Jatkevičių. Na, pavardę galbūt spėjote įsidėmėti dar ne visi, tačiau ryškiai mėlyno pirmos kartos, 1979 m. „VW Golf“ automobilio tikrai negalėjote pražiopsoti!

Tokie perlai – retas reiškinys Lietuvos gatvėse, o štai čia – dailus, stilingas, visas iščiustytas ir kruopščiai lenktynių trasai paruoštas „žvėriukas“. Daugumai jei ne baltą pavydą, tai mažų mažiausiai pritariamą šypseną keliantis automobilis. Pritariamai nykštį viršun kelia ir „Fast Lap“, o tiems, kas pirmagimį „VW Golf“ jau matė, siūlome susipažinti su jo savininku, globėju ir puoselėtoju – Tomu.

– Tomai, papasakok apie save: tavo mokslai, darbas, laisvalaikis, pomėgiai...

– Gyvenime esu klasikinių pažiūrų žmogus, pirmoje vietoje man – šeima. Šiuo atveju antra vieta atitenka automobiliams. Neskaitant kasdieninių ir šeimyninių, tokių turiu du. Abu ganėtinai seni, tačiau turintys savo auras bei kupini šarmo ir parako.

Studijavau Kaune, tuometiniame LTU (Lietuvos Teisės universitete). Tačiau dabar dirbu darbą, visiškai nesusijusį su tuo, ką mokiausi, – sukuosi prekybos srityje. Kadangi darbo grafiką sudėlioja klientų skambučiai, tad susiplanuoti laisvalaikį būna labai sunku.

O ką jau kalbėti apie pasikrapštymą garaže! Garažas – vienas iš mano hobių. Dažniausiai darbus ten pradedu ryte, kol dar tyli telefonai. Tačiau skambutis, ir darbai baigti, turiu lėkti. Ir vėl laukti kito ryto.

Kai galva perkaista, metu telefonus į šaly, sėdu su žmona į automobilį ar lėktuvą ir leidžiamės į kelią. Kelionės – dar vienas mano hobis. Tačiau pagrindinė ir didžiausia aistra, laisvalaikis ir malonumas yra autosportas. Riaumojantys varikliai, svylančių padangų kvapas, greitis ir adrenalinas – visa tai nuostabiai atgaivina kūną ir sielą!

– Kaip susidomėjai automobiliais, autosportu? Kokiuose renginiuose ar veiklose, susijusiose su automobiliais, dalyvauji?

– Susidomėjimas automobiliais atsirado seniai, už tai turėčiau padėkoti tėveliui. Kai buvau mažas, jis turėjo autoservisą. Tai įsivaizduokit: pilnas kiemas mašinų, visose reikėdavo pasėdėti ir burzgiant pasukioti vairą! Kaip aš laukdavau, kol vieną iš mašinų varys į dažyklą, nes tada atsinaujindavo mano „ereliukas“!

Norint važiuoti greičiau, reikia lengvesnio ir manevringesnio automobilioBet, žinoma, viskas būdavo ne taip paprasta: norint, kad tėvas nudažytų dviratį, privalėjau nusuki ratus, sėdynę, nušveiti rėmą su švitriniu popieriumi!

O varžymasis kieme – kieno dviratis greitesnis, kas pirmas nuvažiuos iki ten ar ten, ir privedė iki to, ką turime šiandien.

Tiesa, po dviračių sekė motociklai (maždaug nuo dešimties metų), vėliau – automobiliai.

Daugiausiai dalyvauju „Golf-Corrado“ automobilių mėgėjų klubo veikloje, nes esu šio klubo narys. Sudalyvauju ir kitų klubų veikloje ir renginiuose. Dar iki „Fast Lap” esu buvęs tų pačių žmonių organizuotame renginyje „Japanese Power Track Day“, kuris vėliau peraugo į „Fast Lap“.

– Dalyvavai su automobiliu 1979 m. „VW Golf“. Tikras ekskliuzyvas! Kaip pastarasis atsirado tavo gyvenime?

– Dalyvavau įvairiuose renginiuose su tuo metu turėtu trečios kartos „VW Golf“ automobiliu: jis turėjo 2,9 l šešių cilindrų ir 140 kW variklį, buvo varomas visais keturiais ratais ir svėrė 1500 kg.

Supratau, kad norint važiuoti greičiau, reikia lengvesnio ir manevringesnio automobilio. Prasidėjo paieškos. Pereiti prie kitos markės automobilių nenorėjau, todėl įgyvendinau seną savo svajonę: įsigijau pirmosios kartos „VW Golf GTi“. Tiesa, pradžioje turėjau raudoną 1982 m., o kiek vėliau įsigijau dabartinį mėlyną GTi, pagamintą 1979 m.

– Ar tai išskirtinai sportui ruoštas automobilis ar jis tinka ir kasdieniams pasivažinėjimams gatvėje?

– Kasdieniniam važinėjimui, turbūt, nelabai tinkamas, tačiau į savaitę kartą ar kelis smagu pavažiuoti ir mieste. Žiūrint šių dienų masteliu, techninės charakteristikos nėra stebuklingos: 1,6 l, 8 vožtuvai, 81 kW (110 AG), tačiau nėra ir visiškai prastos.

Truputis istorijos: šis variklis buvo sukurtas 1976 m., VW inžinieriams dirbant iš idėjos. Rezultatas buvo toks vykęs, kad VW  jį panaudojo naujai „Golf“ modifikacijai – GTi. Tuo metu tai buvo kažkas nerealaus!

Gamyba nutraukta 1981 m. Galbūt standartinis variklis nėra toks pajėgus, tačiau rankų nenuleidžiame, tobulėjame – laikas parodys, ką galima iš to išpešti.

– Ar daug kainuoja paruošti tokį automobilį lenktynių trasai?

– Paruošimas, manau, kainuoja labai panašiai, kiek ir bet kurios kitos markės ir panašaus amžiaus automobilio.

– „Fast Lap“ varžybose dalyvavai vieną kartą. Ar šis dalyvavimas pateisino tavo lūkesčius? Ar planuoji dalyvauti ir artėjančiame sezona?

– „Fast Lap“ idėja man patinka. Šį sezoną mėginsiu dalyvauti tiek, kiek leis finansai ir automobilio galimybės.

– Ką galėtumei patarti „Fast Lap“ naujokams, kurie pirmą kartą mėgins savo jėgas trasoje?

– Patarimą? Patarsiu susirasi gerą patarėją prieš startuojant! O šiaip, saugokit savo sveikatą!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas