Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 15:01

Uoginių trasoje – dramatiška kova dėl paskutinių Aukštaitijos autokroso taurės taškų

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Varžybų akimirka
Sekmadienį Kupiškio rajone, Uoginių autosporto komplekse surengtas ketvirtasis Aukštaitijos autokroso taurės etapas. Tai buvo finalinės sezono varžybos, kuriose dalyviai kovėsi dėl paskutinės galimybės uždirbti svarbius metinės įskaitos taškus, todėl praktiškai visų klasių finaliniai važiavimai pasižymėjo itin artima kova.

Jau prieš šias varžybas buvo aišku, kad Uoginių autokroso trasoje sekmadienį bus daug dramos ir virs tikras nervų karas, kadangi daugelyje klasių būtent paskutiniame etape sprendėsi sezono nugalėtojai ir prizininkai.

Kai kuriose klasėse po trijų įvykusių etapų lyderius skyrė vos keli taškai arba per sezoną surinktų balų skaičius buvo identiškas. Būtent ši priežastis neleido abejoti tuo, kad Uoginiuose bus galima stebėti žūtbūtinį mūšį.

Paskutiniame sezono etape bene didžiausia intriga buvo klasėje „Junior 1600“. Čia sezono lyderiai Gertrūda Laurinavičiūtė ir Matas Rimkus turėjo vienodą taškų skaičių, o trečias su trijų taškų atsilikimu žengė latvis Dainis Zemnieks. Dainis Zemniekas Uoginiuose turėjo aiškią užduotį – laimėti etapą. Tačiau to jam nepakako. Latviui reikėjo, kad pagrindiniai jo sezono varžovai Gertrūda Laurinavičiūtė ir Matas Rimkus atsiliktų nuo jo ne viena, o keliomis pozicijomis.

Būtent taip ir įvyko finaliniame važiavime, kur Dainis Zemnieks triumfavo. Tuo metu Gertrūda Laurinavičiūtė finišavo tik ketvirta, o Matas Rimkus sustojo įveikęs keturis ratus, prieš tai apmaudžiai suklysdamas starte. Savotišku taškų vagimi čia tapo pirmą sykį šiemet Aukštaitijos autokroso taurėje startavęs ir antrąją poziciją bei už ją skiriamus taškus nugvelbęs latvis Edvards Lajevskis, o trečiąją vietą iškovojo Gytis Zabiela.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Klasėje „1600“ į paskutines sezono lenktynes susirinko aštuoni dalyviai. Nugalėtoju be didesnio pasipriešinimo čia vėl tapo Lukas Kovera, kuris dominavo nuo pat ryto iki vėlyvos popietės. Antrąją vietą iškovojo Vytautas Tumasas, o į trečiąją vietą prasibrovė ir, tikėtina, savo uždirbtais taškais iki trečiojo metinės įskaitos laiptelio prisikasė Justinas Dargelis. Metinę trečiąją vietą turėjo progos užimti ir Danas Januševičius, bet jį sustabdė variklio gedimas.

Bene labiausiai įtampa slėgė Moniką Tutinaitę. Ji finišą pasiekė ketvirtoje, vietoje ir gali būti, jog galutinėje metinėje rikiuotėje ji taip pat liks ketvirtoje vietoje. Tačiau žinant tai, kokia stipri ir gausi visuomet būna „1600“ klasė, „Honda“ automobiliu lenktyniaujanti mergina turėtų didžiuotis savo pasiekimu tiek Uoginiuose, tiek visame sezone.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Klasėje „2000“ šįkart susirinko ne itin gausus dalyvių būrys. Prie starto linijos išsirikiavo šeši automobiliai. Šioje klasėje visą dieną be didesnių kluptelėjimų dominavo Biržų ASK atstovas Marius Varnas, susižėręs daugiausiai taškų ir į viršų kėlęs pirmosios vietos taurę. Latvijos lenktynininkas Juris Mesters finišavo antras, o sparčiai progresuojantis Gediminas Ašakėnas žengė ant trečiosios vietos laiptelio.

Uoginiuose finalinis važiavimas nesusiklostė šios klasės metinės įskaitos lyderiui Raimondui Abolinšui. Nors jis galutinėje rikiuotėje liko penktas, tačiau turėtas taškų rezervas jam leido išlaikyti metinės įskaitos nugalėtojo titulą.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Viena gausiausių klasių Uoginiuose šįkart buvo „2500 RWD“. Galine ašimi varomus ir variklius iki 2,5 litro turinčius automobilius jungianti įskaita šįkart subūrė devynis dalyvius. Iki šio etapo sezono rikiuotėje vos vienu tašku lyderiavo Mantas Snukiškis. Už jo rikiavosi Mantas Gurkšnys, todėl būtent šiame etape buvo galima tikėtis sezono titulus lemsiančios jų tarpusavio kovos.

Visgi dienos eigoje Mantui Gurkšniui teko atsisveikinti su savo ambicijomis pavyti Mantą Snukiškį, kadangi jo „Subaru“ susidūrė su techninėmis problemomis. Ir nors finaliniame važiavime Mantas Snukiškis finišavo antras, nusileidęs pergalę šventusiam Stasiui Brundzai, tačiau sezone nugalėtojo vardas buvo apgintas. Trečiąją vietą Uoginiuose iškovojo Nerijus Taujenis, kuris visą dieną laikėsi atokiau nuo greičiausiųjų trejetuko, tačiau finaliniame važiavime atskleidė visas kortas ir sezoną baigė su paskutiniojo etapo taure rankoje.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Taip pat devyni dalyviai startavo klasėje „OPEN 2500“. Čia nugalėtoju tapo visą dieną stabiliai ir užtikrintai važiavęs ir jokių rimtesnių technikos kaprizų neturėjęs Almontas Grigaliūnas. Jis už savęs paliko klubo draugą Eriką Narbutą bei „Ekroso“ ekipos atstovą Eividą Brašką. Tačiau pastarasis prieš šį etapą lyderiavo sezone ir turėjo gana saugią taškų persvarą, todėl trečioji vieta Uoginiuose jam leido išsilaikyti nugalėtojo soste. Eividas Braška per apdovanojimus prieš visą publiką padėkojo savo komandai ir artimiausiems jos nariams už visokeriopą pagalbą sezone, kurį jam pavyko pabaigti išties sėkmingai.

Paskutinės sezono lenktynės nesusiklostė Lukui Kirilovui, kuris startavo „Audi Coupe“ automobiliu. Sportininkas patyrė gana smarkų virtimą, per kurį buvo gerokai sulamdytas jo automobilis. Įdomu tai, kad būtent tas pats automobilis anksčiau priklausė Edgarui Pauliukaičiui, o pastarasis Uoginiuose, beveik toje pačioje trasos vietoje taip pat buvo patyręs smarkų incidentą.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

„SuperCars“ klasė Uoginiuose nebuvo itin gausi. Joje startavo keturi dalyviai, tačiau jų rikiuotė labai greitai sutrumpėjo iki trijų. Iš kovos dėl „Subaru“ problemų dar dienos pradžioje pasitraukė Domas Meilus, todėl kovoti dėl pozicijų liko trys dalyviai – Ramūnas Zabiela, Žilvinas Astrauskas ir Mykolas Baliūnas. Jei pirmieji du sportininkai vairavo tikrus „SuperCars“ klasės autokroso bolidus, tai Mykolas Baliūnas jiems pirštinę metė sėdęs prie tik viena ašimi varomo „Honda Civic“ vairo.

Tačiau užtikrintas važiavimas bei puikiai veikiantis automobilis, palankiai susiklosčiusios aplinkybės, varžovų klaidos ir techninės problemos lėmė, kad būtent Mykolas Baliūnas finale finišavo pirmas ir tapo nugalėtoju. Ramūnas Zabiela žengė ant antrojo laiptelio, o trečioji vieta liko Žilvinui Astrauskui.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Komandinėje įskaitoje Uoginiuose triumfavo Biržų ASK ekipa, kuri už savęs paliko „Ekroso“ komandą bei trečią vietą užėmusius „Kupiškio auto-moto sporto“ narius. Beje, biržiečiams ši pergalė garantavo ir sezono nugalėtojų karūną, kurią jie atėmė iš iki šiol ilgus metus Aukštaitijos autokroso pirmenybėse karaliavusios „Ekroso“ komandos.

Nors Aukštaitijos autokroso taurės sezonas baigtas, tačiau Uoginiuose šiemet automobilių lenktynės dar vyks. Spalio 10-ą dieną čia planuojamas 2021-ųjų metų autosporto sezono uždarymo renginys, kuriame vyks autokroso, visureigių bekelės ir keturračių varžybos. Kiek vėliau, spalio 23-ią dieną Aukštaitijos autokroso taurės dalyviai rinksis į metinių apdovanojimų vakarą Uoginiuose, Adomo Petrausko muziejuje. Čia jiems bus įteiktos sezono nugalėtojų ir prizininkų taurės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas