Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 09:51

V.Paškevičius apie sezono startą: „Pataikėme su padangomis, dabar reikia tobulinti techniką“

„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr. / „Vaidota Racing Team“

Praėjusį savaitgalį Švenčionių ir Pabradės apylinkėse įvyko Lietuvos „Baja“ čempionato ir taurės „Perimetras“ pirmasis etapas. Jame prie starto stojo ir „Vaidota Racing Team“ komanda – Vaidotas Paškevičius ir Gytis Gaspariūnas. Nors jų pasirodymas vainikuotas pergale, tačiau lenktynės lyderiams tikrai nebuvo rožėmis klotos, rašoma pranešime.

Dar prieš startą Vaidotas Paškevičius suprato, kad jo „Seat Leon Dakar“ bolidas turi techninių problemų. Ekipažas nusprendė nedalyvauti renginio atidarymo parade ir tiesiu taikymu pasuko į dirbtuves.

Netrukus mechanikai paskelbė verdiktą – reikia ardyti variklį. Tam komanda turėjo visą naktį ir sugebėjo technines problemas išspręsti. Tačiau šaltu dušu tapęs gedimas, kaip vėliau parodė rezultatai, Vaidoto Paškevičiaus ir Gyčio Gaspariūno iš ritmo neišmušė. Ekipažas pasiekė pergalę „Sport“ klasėje ir susirinko svarbius sezono taškus kelyje ant metinės įskaitos podiumo viršūnės.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

„Intrigos šiose varžybose tikrai buvo. Dar prieš varžybas pusę nakties teko padirbėti, kad galėtume startuoti. Mūsų partnerio „Tavisa“ įrankius naudoję mechanikai buvo greiti, tai dar liko laiko ir pamiegoti.

Antra intrigos dalis yra tai, kad nubudę išvydome sniegą. Jo per naktį iškrito tikrai nemažai. Visgi mūsų sprendimas apsirūpinti žieminėmis padangomis pasiteisino. Nors prieš startą dar dvejojome, verta čia ar neverta ruošti žieminį komplektą, ieškoti papildomo ratlankių komplekto, bet dabar galime drąsiai sakyti, kad neprašovėme.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

Startavome gana sėkmingai, pirmame greičio ruože padangos užtikrintai dirbo savo darbą. Šturmanui pirmas krikštas irgi pavyko. Didelių klaidų nedarėme, o smulkios – atleidžiamos. Automobilį, jo valdymo savybes, stabilumą pajutome labai greitai. Iš jo spaudėme ką galėjome. Pirmas greičio ruožas klostėsi gerai. Nuo antrosios vietos jame atsiplėšėme apie šešias minutes.

Antrame greičio ruože pasikeitė oro sąlygos. Danga pasidarė labiau žvyruota, ledo liko mažiau. Padangų dygliai jau dirbo gerokai mažiau. Tačiau važiavome stabiliai ir užtikrintai.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

Na ir trečia intriga įvyko likus septyniems kilometrams iki finišo. Pastebėjome, kad variklio temperatūra siekia šimtą laipsnių ir dar kyla į viršų. Nusprendėme mažinti tempą, kad variklis atlaikytų iki finišo. Nenorėjom stoti ir žiūrėti, kas ten atsitiko.

Po finišo paaiškėjo, kad priėmėme teisingą spendimą, jog nestojome ieškoti problemos. Būtume sugaišę daugiau laiko ir vis tiek nieko nebūtume galėję padaryti. Plyšo aušinimo skysčio žarna, kuri slepiasi po daug apsaugų. Jas nuimti greičio ruože užtruktų daug laiko, o ir įrankių tokių su savimi neturėjome.

Teko aukoti variklį, bet pavyko laimėti ir antrąjį greičio ruožą, taip išlaikant lyderių pozicijas. Baudų negavome, surinkome visus kelio taškus, todėl džiaugėmės pergale. Ačiū visiems, kurie mus palaikė, mus gelbėjo ir padėjo pasiekti aukštą rezultatą“, – kalbėjo Vaidotas Paškevičius.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

Nors „Seat Leon Dakar“ bolide sumontuotas 1,9 litro turbodyzelinis agregatas atlaikė iki finišo ir nesugedo, Vaidotas Paškevičius svarsto kitoms varžyboms dėti kitą variklį.

Pasak lenktynininko, aukšta temperatūra ir darbas be aušinimo skysčio agregatui sveikatos tikrai nepridėjo, tad siekianti išvengti staigmenų ateityje, variklis prieš artimiausią startą bus keičiamas kitu.

Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“
Komandos nuotr./„Vaidota Racing Team“

„Variklis užsiveda, važiuoja, bet jis sportui jau nebebus tinkamas. Pakaitinome jį. Dėsime kitą variklį, reikės važiuoti vėl programuoti, profilaktiškai pakeisime aušinimo žarnas. Šiek tiek reikės pasitvarkyti ir pakabą, dar keletą smulkių trūkumų, kuriuos pastebėjome tik varžybų eigoje. Na, darbų turime nemažai, tad laikas iki kito etapo neprailgs, nes turėsime ką veikti“, – sakė Vaidotas Paškevičius.

Artimiausias „Vaidota Racing Team“ duetas startas – antrasis Lietuvos „Baja“ čempionato ir taurės „Perimetras“ etapas. Jis įvyks gegužės 23-24 dienomis. Organizatoriai kol kas neatskleidė tikslios varžybų vietos, tačiau prasitarė, kad vienas iš variantų yra Lazdijų apylinkės.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas