Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 9d. 13:56

Vaidotas Žala: prieš šį Dakarą turėjau minčių – jeigu nepasiseks, galbūt projekto tęsti neverta

Vaidotas Žala, kuriam šiemet Dakaras baigėsi vos prasidėjęs, jau kelios dienos Lietuvoje. Laidoje „15min su Dakaru“ jis sako, kad nesitikėjęs tokios paramos, kokios sulaukė – šimtų žinučių, taip pat finansinės paramos. Vis dėlto V.Žala prisipažįsta, kad dar iki Dakaro yra pagalvojęs, kad jeigu nepasiseks šiemet, galbūt grįžti nebebus verta. Bet jokių sprendimų dėl to jis tikina dar nepriėmęs.

„Kai taip anksti Dakaras baigėsi, kažkaip galvoji, kad mušti gausi, o čia nuteikinėja, kad reikia nepasiduoti ir judėti į priekį. Tai tas man tikrai padėjo pakelti anksčiau galvą, negu šiaip čia atsipaipaliotum iš šitos situacijos ir pradėtum galvoti apie ateitį. Dabar mes labai greitai pradėjome galvoti į priekį ir labai greitai tas procesas išsivyniojo“, – šeštadienį kalbėjo V.Žala.

Lenktynininkas prisipažino, kad dar prieš išvažiuodamas į Dakarą, turėjo tam tikrų minčių apie pasitraukimą, jeigu nepasiseks: „Galvojau, kad jeigu nepavyks sportiškai pasitikrinti, galbūt pamąstyčiau, ar verta tą projektą tęsti. Nes atiduodi daug jėgų, daug sveikatos ir važiuoti vardan važiuoti man tai nebuvo priimtina. Bet galbūt vilties suteikia tas pirmas greičio ruožas, pasitikrinome tempą. Pernai mums šiek tiek pasisekė, mes visus sukrito kortą ir apsilenkėm visus, kai jie stovėjo ir ratus keitėsi.

Šiemet mes tiesiog gazavom ir tas tempo patikrinimas buvo toks teisingesnis. Tai tas nuteikė įpareigojančiai, nes dabar nuleisti rankas būtų negražu nei dėl sportiškumo, nei dėl gerbėjų. Manau, reikia pasiekti kažkokį rezultatą.“

Kaip sako Vaidotas, tiek metų ropota į priekį, tad dabar jau laikas pademonstruoti rezultatus.

Paklaustas, ar psichologiškai sunku vėl startuoti po tokių nesėkmių, nes ir Dakare tai ne pirmas kartas, kai teko baigti lenktynes anksčiau laiko, V.Žala sako, kad ir taip, ir ne. Jis tvirtina kaip sportininkas visada stengiasi važiuoti maksimaliai, kaip gali, o ne tausoti automobilį ar kitaip saugotis.

„Žvelgiant į priekį, nerimo yra, nes supranti, kad kitas startas labai svarbus, atspirties taškas, kuris nepavyko dabar, perkeltas tris mėnesius į priekį, bet stumti iki begalybės jo negali, nes ir patiems baigsis energija. Lengvo nerimo yra“, – atvirai sako sportininkas.

Tas kitas staras, apie kurį kalba V.Žala, bus FIA pasaulio taurės etapas Portugalijoje balandžio 8–13 d., kur važiuoti jis planuoja su Paulo Fiuza. Dalyvauti šiose varžybose pasiūlė „X Raid“ komanda. Ten dalyvauti turėtų nemažai Dakare dalyvavusių lenktynininkų.

V.Žala teigė, kad po varžybų Portugalijoje planuos ateitį – kol kas sako turįs svajonių, bet ne konkrečių sumanymų.

Turi lenktynininkas planų ir dalyvauti šiemet klasikinio ralio varžybose, tačiau kiek etapų – dar nežino, tik dėl vieno yra tikras – kad čia Paulio Fiuza šalia jo nesėdės, nes, kaip tikina, „ši šventa vieta priklauso Andriui“. Tai Andris Melniekas, šturmanas iš Latvijos. Vaidoto teigimu, jis nelinkęs blaškytis, kai gerai sekasi.

„Andris labai nori į Dakarą varyti, jis mane terorizuoja pusę metų. Bet aš jam sakau, kad Dakaras ne ta vieta, kur iš karto atsisėsi į „Mini“ ir važiuosi. Turi pradėti nuo lėtesnio automobilio ir kaupti patirtį. Aš to jam negaliu pasiūlyti, tad patariau dairytis kitų“, – kalbėjo V.Žala.

Šeštą kartą sunkiausiose pasaulio lenktynėse dalyvavęs V.Žala ne pirmą kartą nebaigė Dakaro, tik šiemet ta pabaiga buvo itin skaudi, nes ir pats Vaidotas jautėsi tinkamai pasiruošęs, o ir „Mini“ pirmuosius kelis šimtus kilometrų lėkė kaip vėjas.

Tačiau bebaigiant pirmąjį greičio ruožą, likus apie 20 km iki finišo, sugedo sankaba. Lietuvį į finišą partempė Benediktas Vanagas. Tą patį vakarą komanda pakeitė sankabą bei pavarų dėžę „Mini“ visureigiui, tačiau kitą dieną, įveikus vos keletą kilometrų antrajame greičio ruože, variklis pradėjo skleisti negerus garsus, atsirado susirūpinimą keliantis kvapas. „Agrorodeo“ apsisuko ir grįžo į startą, o vėliau iš lenktynių pasitraukė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:51
01:10
01:02

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas