Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 27d. 20:09

Valdas Valiukevičius apie knygą „Dakaro kariai“: kada, jei ne dabar?

Valdas Valiukevičius
Valdas Valiukevičius

„Nesumeluosiu sau sakydamas, kad jau 15 metų jaučiu kažkokį keistą jausmą, pareigą ar norą parašyti knygą apie Dakaro maratoną. Praėjo 15 metų nuo mano paskutinio finišo šiame sunkiausiame autosporto renginyje. Tai buvo tarsi mano kelionė į kosmosą, didžiausias gyvenimo nuotykis. Kasmet noras parašyti įspūdžius tai padidėdavo, tai jį vėl užgoždavo kiti projektai, tačiau Dakaro maratono prisiminimai beldėsi į mano duris ir tarsi sakė: „Seni, jau laikas, kada, jei ne dabar...“, – rašo žurnalistas Valdas Valiukevičius knygoje „Dakaro kariai“. Knygos pristatymas rengiamas Vilniaus rotušėje jau trečiadienį, lapkričio 28 d., 18 val.

Dakaras pasikeitė

„Per 15 metų Dakaro maratonas tapo visiškai kitoks, jame dalyvauja visiškai kitokie žmonės su kitokia technika. Anksčiau buvo manoma, kad tai „pensininkų“ sportas ir jame gali varžytis senstelėję lenktynininkai, tačiau dabartinis maratono tempas paneigia šiuos stereotipus. Trisdešimtmetis Vaidotas Žala pasipriešino Dakaro veteranams ir užėmė 18 vietą bendrojoje įskaitoje – vietą, kuri dešimtmečius lietuviams buvo nepasiekiama. O Dakaro senbuvis Antanas Juknevičius maksimaliai priartėjo prie teoriškai nepasiekiamos ribos – pirmojo dešimtuko, finišuodamas 12 vietoje.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius

Dakaras auga, brangsta, keičiasi, tačiau jo populiarumas Lietuvoje vis didėja. Lyginant Lietuvos gyventojų skaičių ir šaliai atstovaujančių ekipažų skaičių, neabejotinai esame lyderiai. Įvairių apklausų ir statistikų duomenys byloja, kad Lietuvoje Dakaro maratonas pagal populiarumą yra antras po krepšinio. Ir tai ne tik organizatorių nuopelnas. Tai ir mūsų TOP ekipažų nuopelnas, kai jie į Dakaro trasas vežasi rimtas žiniasklaidos komandas ir operatyviai perduoda žinias apie bene didžiausią pasaulio nuotykį.

Knyga „Dakaro-kariai“
Knyga „Dakaro-kariai“

Mintis apie knygą kirbėjo ir dėl to, kad į Dakaro maratoną važiuoja neeiliniai žmonės. Tai asmenybės, kurių kasdien nesutiksi gatvėje. Asmenybės, turinčios pakankamai fantazijos patikėti savo sugebėjimais ir tai perteikti mums bei rėmėjams. Asmenybės, kurių kūrybingumas ir sugebėjimai sukuria milijonų vertus rinkodaros projektus, kurių „superbaterijos“ padeda ištverti tame žemėje sukurtame pragare“, – rašo V.Valiukevičius savo knygoje.

Apie knygos pristatymą

Lapkričio 28 d. 18 val., Vilniaus rotušėje įvyks didysis Valdo Valiukevičiaus knygos „Dakaro kariai“ pristatymas. Jame dalyvaus ne tik žurnalistas, knygos „Dakaro kariai“ autorius Valdas Valiukevičius, bet ir ralio dalyviai Arūnas Lekavičius, Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius ir kt.

Daugiau informacijos terrapublica.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas