Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 16:33

Vandens formulių F2 Pasaulio čempionato organizatoriai: darysime viską, kad šios varžybos sugrįžtų į Lietuvą

Edgaras Riabko
Asmeninio archyvo nuotr. / Edgaras Riabko

Paskutinį vasaros savaitgalį Zarasuose vykęs vandens formulių F2 Pasaulio čempionatas kitais metais gali sugrįžti į Lietuvą. Lietuvoje vykusį čempionato etapą surengę asociacijos „F2 Lithuania“ atstovai ketina teikti paraišką dėl galimybės šias varžybas organizuoti ir kitais metais.

„Tiek žmonių Zarasuose dar nesu mačiusi“, – tvirtino Zarasų jaunimo centre veikiančių svečių namų administratorė.

Paskutinį vasaros savaitgalį Zaraso ežere vykusios varžybos sulaukė milžiniško susidomėjimo – į Lietuvą atvykusių 20 geriausių pasaulio lenktynininkų varžybas stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų, atvykusių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir kitų šalių.

„F2 Pasaulio čempionato etapą organizavę lietuviai užsirekomendavo kaip puikūs vadybininkai, kuriais galima pasitikėti ir kurie gali surengti aukščiausio lygio varžybas. Tikrai realu, kad Lietuvoje nuo šiol F2 klasės čempionatai vyktų kiekvienais metais“, – pabrėžė F2 Pasaulio čempionatą organizuojančios Tarptautinės motorlaivių sąjungos komiteto pirmininkas Giacomo Borgonovi.

„Zarasuose vykęs Pasaulio čempionato etapas pavyko puikiai. Tiek iš lenktynininkų, tiek iš žiūrovų sulaukėme gerų įvertinimų. Labai svarbus buvo F2 Pasaulio čempionatą rengiančios Tarptautinės motorlaivių sąjungos, kuri ir priima sprendimus dėl teisės organizuoti etapus, įvertinimas. Jis taip pat buvo puikus ir tai mus nuteikia optimistiškai. Darysime viską, kad šios varžybos kitąmet sugrįžtų į Lietuvą. Tiesa, tam, kad kokybės kartelę pakeltume į kitą lygį, reikės užsitikrinti solidesnį rėmėjų indėlį“, – tvirtino asociacijos „F2 Lithuania“ valdybos narys Mindaugas Mačiulaitis.

Vandens formulių F2 Pasaulio čempionatą sudaro 7 etapai. Šįmet jie vyko Suomijoje, Italijoje, Norvegijoje, Lietuvoje ir Prancūzijoje. Paskutinis čempionato etapas spalio 7-9 dienomis vyks Portugalijoje. Planuojama, kad sprendimas dėl šalių, kuriose vyks kitų metų čempionatas, bus priimtas iki rudens pabaigos.

„Šis Zarasų, lietuvių organizatorių ir Tarptautinės motorlaivių sąjungos bendradarbiavimas yra labai perspektyvus. Tikiu, kad šis čempionatas yra puikaus ir ilgamečio bendradarbiavimo pradžia“, – tvirtino Lietuvos olimpinės akademijos viceprezidentas Algirdas Raslanas.

Vienintelis lietuvis Edgaras Riabko, dalyvaujantis F2 Pasaulio čempionate, po 6 etapų bendroje įskaitoje užima 10 vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas