Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veteranai Velykas sutiko slalomo trasoje

Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje
Algimanto Brazaičio nuotr. / Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno automobilininkai jau per tris dešimtmečius puoselėja gražią tradiciją – sportinį sezoną pradėti velykinio, o užbaigti kalėdinio slalomo varžybomis.

Tradicija nepažeista ir šiemet. Velykų išvakarėse „Nemuno žiedo“ trasoje susirinko per 40 automobilių sporto meistrų ir teisėjų veteranų, Lietuvos automobilių klubo narių, svečių ir rėmėjų, panorusių sportinį sezoną pradėti tradicinėmis velykinio slalomo varžybomis, kurias šįkart pasišovė surengti Lietuvos automobilių ir Kauno automobilininkų klubai bei VšĮ „Nemuno žiedas“.

„Velykinio slalomo varžybų idėja priklauso ilgamečiam Kauno automobilininkų klubo vadovui Vidmantui Čiutelei, kuris neafišuodamas renginio pavadinimo ar šventę lydinčių atributų į lenktynes pirmą kartą pakvietė dar sovietmečio metais“, – džiaugdamasis gera dalyvių nuotaika ir šiltu, vasarišku oru sakė „Nemuno žiedo“ vadovas Eduardas Jakas.

Algimanto Brazaičio nuotr./Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje
Algimanto Brazaičio nuotr./Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje

Prisiminę savo sportinės jaunystės batalijų azartą veteranai varžėsi keturiose grupėse, į kurias skirstant svarbiausias kriterijus buvo dalyvių amžius. 50–60 metų sporto meistrų veteranų grupėje nugalėtojo laurai atiteko be konkurencijos startavusiam Algimantui Glikui, o to paties amžiaus sporto teisėjų veteranų grupėje virė labai atkakli kova, kurią laimėjo Arvydas Kačiukas. Antras liko tik 0,16 sek. dalių nugalėtojui pralaimėjęs Remigijus Laurinaitis, o trečiąją vietą užėmė Rimantas Volungevičius.

Greičiausi slalomo trasoje buvo 61–70 metų grupės sporto meistrai veteranai, o jų tarpusavio sportinį ginčą laimėjo Juzefas Malevskis, pasiekęs absoliučiai greičiausią laiką – 0. 47,87 sek., – kurio niekam nepavyko pagerinti. Juzefas aplenkė antrąją vietą užėmusį Dalių Juozelskį ir trečioje vietoje likusį dukart Europos kroso čempiono Nerijaus Naujokaičio trenerį Romualdą Barkauską.

To paties amžiaus sporto teisėjų veteranų grupėje sėkmė lydėjo Vidmantą Petronį, pranokusį Paulių Jankūną ir Vytį Vabalą.

71–80 metų amžiaus grupėje savo pranašumą vėl įrodė Algirdas Rymonis, aplenkęs draugus ir varžovus Romą Jakučionį ir Vladislovą Šermukšnį. A.Rymonio pergalė nekėlė niekam abejonių, nes Algirdas, nepaisant metų naštos, dar nesudeda ginklų ir aktyviai dalyvauja ir daug daugiau ištvermės reikalaujančiose sportinėse batalijose, – tokiose kaip raliai „Aplink Lietuvą“ šalies Prezidentės taurei laimėti ar „Kauno ruduo“.

Tarp to paties amžiaus sporto teisėjų veteranų sėkmė lydėjo Aleksandrą Bartusevičių, kuris aplenkė antroje vietoje likusį ir bendražygių su garbingu 75 metų jubiliejumi prieš varžybas šiltai pasveikintą Evaldą Čerškų. Trečioji vieta atiteko Olegui Krikštaniui.

Ketvirtoje grupėje, kurios dalyvių amžius – per 80 metų, neatsirado varžovų vyriausiajam šių varžybų dalyviui, 92 metų Vladui Nikolskiui. Tačiau garbaus amžiaus veteranas važiavo ne ką lėčiau už gerokai jaunesnius kolegas ir išsivežė ne tik jam atitekusią nugalėtojo taurę, bet ir gerą šventinę nuotaiką, įpareigojančią, kaip jis pats sakė, sulaukti bent jau kalėdinio slalomo. 

Tarp Lietuvos automobilių klubo narių slalomo trasoje tvirčiausiai jautėsi Virginijus Simonavičius, savo sportinių trofėjų kolekcijoje turintis ir dvi Prezidento taures.

Virginijus pranoko Alfredą Štarą ir trečiąjį prizininką Ramutį Samulevičių, o svečių įskaitą laimėjo Valdas Žemaitis.

Algimanto Brazaičio nuotr./Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje
Algimanto Brazaičio nuotr./Velykinis veteranų slalomas Nemuno žiedo trasoje

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas