Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 07, 10:45

Vilkyčių autosporto kompleksą jau budina ralio kroso bolidų variklių griausmas

Sekmadienį Vilkyčiuose tęsiasi ralio kroso savaitgalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionatų dalyviai, o sekmadienį prie starto stos Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių sportininkai, kurių čia registruota keturios dešimtys, rašoma pranešime.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Ralis krosas

Sekmadienį ryte sportininkų laukė dalyvių susirinkimas, o po jo – laisvosios treniruotės, kurių metu pilotai galės susipažinti su trasa įveikdami tris jos ratus. Tiesa, daugumai dalyvių prisiminimai apie trasą ir jos posūkius dar tikrai neišblėsę, kadangi daugelis iš šiandien lenktyniausiančių pilotų vakar čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtame etape.

Nors NEZ BRX čempionate nėra numatyta „Yaris Cup“ klasė, varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pasiūlė vakar lenktyniavusiems šios klasės atstovams pasilikti ir šiandienai. Buvo nuspręsta surengti papildomus „Vilkyčių taurės“ važiavimus, kurie ir bus skirti „Yaris Cup“ klasės pilotams. Greičiausių dalyvių čia lauks ne tik dovanos, bet ir piniginiai prizai. Šiuo pasiūlymu susigundė keturi dalyviai iš Latvijos.

NEZ 4WD klasėje registruoti aštuoni dalyviai. Jų gretose mūsų šalies spalvas gins du pilotai – vakar jau lenktyniavęs, su techninėmis problemomis susidūręs, tačiau jas per naktį išsprendęs Eligijus Abartis bei Paulius Pleskovas, kuris į dalyvių parką atkeliavo varžybų išvakarėse. Lietuviams čia teks kovoti su dar septyniais, labai greitais latviais bei estais.

„Crosskart Xtreme“ klasėje, kur lenktyniaujama bagiais, susibūrė trys dalyviai – du latviai ir vienas estas. Čia publika tikėjosi išvysti ir lietuvį Donatą Krasauską, tačiau jis pasirinko mechaniko rolę ir šį savaitgalį aptarnauja Ryčio Rutkausko „Audi A1“ automobilį ir pats prie starto nestos.

Itin solidi rikiuotė susidarė įskaitoje „NEZ Super 1600“. Čia dėl pergalės kovos devyni dalyviai. Penki iš jų – Lietuvos atstovai. Šioje klasėje varžysis Rytis Gurklys, per naktį pavarų dėžės problemas išsprendęs Valdas Mikužis, Rytis Rutkauskas, Audrius Kragas ir Laurynas Diržininkas.

Taip pat devyni pilotai surems kėbulus klasėje „NEZ Super 2000“. Čia taip pat publika galės palaikyti penkis Lietuvos atstovus – Roką Jakubauską, Deividą Vareiką, Mindaugą Sidabrą, Domą Vercinską, ir Ligitą Kordušą. Pastarasis vakar iškovojo pirmąją vietą Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato finale savo klasėje.

„NEZ Touring Car“ įskaitoje registruoti trys pilotai. Jų gretose – du estai ir vienas suomis. Pastarojo automobilis itin įdomus. Sportininkas į „Mazda RX-8“ yra sumontavęs K serijos „Honda“ variklį.

Šiuo metu trasoje vyksta treniruotės, o pirmoji kvalifikacija numatyta 10.45 val. Antrosios startas – 12.15 val. 13.20 val. įvyks oficiali renginio atidarymo ceremonija, o 13.45 val. – trečioji kvalifikacija. Varžybų kulminacija prasidės apie 14.30, kai bus duotas startas pusfinalių ir finalų kovoms.

Daugiau informacijos apie ralio kroso varžybas Vilkyčių automobilių sporto komplekse galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas