Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 06 07, 20:57

Vilkyčių autosporto komplekse – tyla prieš Europos autokroso čempionato audrą

Praėjusį savaitgalį Latvijoje lenktyniavę greičiausi Europos autokroso sportininkai ketvirtadienį ėmė rinktis į Vilkyčius. Savaitgalį čia įvyks trečiasis Senojo žemyno čempionato etapas, kuriame kartu su gausiu būriu greitų Europos lenktynininkų startuos ir mūsų šalies sportininkai, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Dalyvių parkas
Dalyvių parkas / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Autokrosas

Ketvirtadienis Vilkyčiuose – gana ramus. Ši diena skirta sportininkų atvykimui ir įsikūrimui. Dalyvių parke jau galima išvysti įspūdingus komandų techninio aptarnavimo sunkvežimius ar autobusus. Kol kas sportininkai laiką leidžia ramiai, tačiau po dviejų dienų Vilkyčių trasoje užvirs tikras pragaras.

„Parkas sparčiai pildosi. Visi renkasi, įsikuria. Vietos kol kas pakanka visiems, elektros irgi užtenka. Viena, kita komanda dar kažką remontuoja po varžybų Bauskėje, bet dauguma tiesiog šią dieną paskyrė įsikūrimui ir poilsiui. Situaciją galima pavadinti vaizdžiai – tyla prieš audrą“, – sakė automobilių sporto klubo vadovas ir pagrindinis šių varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas
Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas

Organizatoriai džiaugiasi, kad taip pirmą kartą dalyviai į Vilkyčius susirinko taip punktualiai. Ketvirtadienį į dalyvių parką atvyko praktiškai visi užsienio sportininkai – trūksta vos kelių komandų, kurios dar turi laiko įsikūrimui iki penktadienio vakaro. Beje, dalyvių parke kol kas nematyti nė vienos komandos iš Lietuvos. Tautiečiai į trasą atvykti ketina penktadienį.

Pasak organizatorių, kad dalyvių parkas atrodo įspūdingai, o didžiausią techninio aptarnavimo bazę su savimi atsigabeno „SuperBuggy“ ir „Touring Autocross“ klasių dalyviai. Iš viso šiose varžybose, skirtingose klasėse startuos per 90 sportininkų. Trasoje bus galima išvysti pačius greičiausius bagių ir kėbulinių automobilių pilotus.

Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas
Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas

Penktadienį, 13 val. darbą pradės varžybų sekretoriatas, vyks dalyvių administracinė komisija. Po jos paaiškės konkretus dalyvių skaičius visose klasėse. Tuo pačiu metu, iki pat 19.30 val. vyks ir techninė komisija, kurios metu varžybų komisarai tikrins dalyvių bagius bei automobilius. Penktadienį trasoje važiavimai nevyks – mechanikai ruoš techniką šeštadieniui, o sportininkai ilsėsis prieš įnirtingas rytojaus kovas.

Šeštadienis Birželio 9-oji, šeštadienis bus ta diena, kai jau prasidės veiksmas trasoje. Tądien iki 9.45 val. taip pat bus vykdoma administracinė ir techninė komisija, o jau 10.40 val. į trasą treniruotėms pajudės pirmieji dalyviai. Kiekvienas jų turės galimybę apvažiuoti po du ratus. 12 val. bus surengta pirmoji kvalifikacija. Joje taip pat startuos visi sportininkai. 13.45 val. įvyks dalyvių susirinkimas, o po jo pilotai vėl sės į savo techniką ir 14.30 val. dar kartą pasirodys kvalifikaciniame važiavime. Šeštadienį vainikuos 15.30 val. įvyksiantis pirmasis įskaitinis važiavimas, kuris turės itin daug reikšmės sekmadienio lenktynėms.

Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas
Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas

Birželio 10-ą dieną, sekmadienį veiksmas prasidės 11-ą valandą, kai bus surengta oficiali atidarymo ceremonija. Po šios iškilmingos renginio dalies, 11.40 val. įvyks antrasis įskaitinis važiavimas, po kurio per ilgąją pertrauką visiems žiūrovams bus atverti serviso zonos vartai. Tai bus išskirtinė galimybė žiūrovams patekti į dalyvių parką, iš arti stebėti, kaip lemiamiems važiavimams komandų mechanikai ruošia techniką, pabendrauti ar nusifotografuoti su greičiausiais Europos autokroso lenktynininkais. 15.30 val. įvyks pusfinaliai ir netrukus po jų – kvapą gniaužiantys ir visą šio sporto grožį atskleisiantys finalai. Galiausiai 19 val. bus surengta iškilminga apdovanojimų ceremonija. Jos metu paaiškės, kas šiemet iš Vilkyčių išsiveš garbę, taures ir svarbius sezono taškus.

Bilietai į varžybas skirstomi pagal dienas ir sektorius. Stovimi bilietai birželio 9-ai dienai, kurios metu vyks du kvalifikaciniai ir vienas įskaitinis važiavimas, kainuos 10 eurų. Birželio 10-ą dieną norintys stebėti du įskaitinius važiavimus, pusfinalį ir finalus, turės įsigyti bilietą, kurio kaina 15 eurų. Tačiau organizatoriai siūlo sutaupyti – pirkti dviejų dienų bilietą už 20 eurų ir stebėti visus, dviejų dienų važiavimus.

Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas
Organizatorių nuotr./Dalyvių parkas

Norintiems matyti dar daugiau ir laiką leisti dar komfortiškiau, gali įsigyti bilietą į specialiai įrengtą tribūną. Iš jos matoma visa trasa. Į šią tribūną bilietai birželio 9-ai dienai kainuos 15 eurų, birželio 10-ai – 20 eurų. Abiejų dienų bilietas į tribūną kainuos 30 eurų.

Varžybų organizatoriai praneša, kad viso renginio metu veiks prekyba maistu ir gėrimais, tad žiūrovams teliks tik mėgautis išskirtinio grožio vaizdais, kuriuos kurs greičiausi Europoje autokroso lenktynininkai. Renginys draugiškas ir šeimoms su mažais vaikais. Kol tėveliai mėgausis automobilių sportu, mažieji lankytojai galės laiką leisti vaikų atrakcionų parke. Taip pat vyks ir loterijos, bus galima įsigyti automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ atributiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas