Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 14:06

Visą parą truksiančiose „Rally Raid“ varžybose – dalyvių rekordas ir tarptautinė technika

Šių metų „Lietuvos bekelės lenktynių čempionate“ – šimtai kilometrų greičio ruožų
Šių metų „Lietuvos bekelės lenktynių čempionate“ – šimtai kilometrų greičio ruožų

Gegužės 17-18 d. Švenčionių rajone įvyks šių metų Lietuvos „Rally Raid“ čempionato, taurės ir serijos antrasis etapas „4×4 perimetras“. Jame prie starto stos itin gausus ir įvairus būrys dalyvių, apsiginklavusių tiek motociklais, tiek visureigiais. Lenktynininkams teks varžytis dieną ir naktį.

Penktadienį vakare, 17 val. Sarių miestelyje darbą pradės administracinė komisija, po kurios paaiškės tikslus dalyvių skaičius klasėse. Tuo pat metu vyks ir techninė komisija dalyvių visureigiams, keturračiams, motobagiams ir motociklams.

20.15 val. Švenčionyse, Laisvės aikštėje bus surengtas oficialus varžybų atidarymas. Jau sutemus, 22 val. prasidės dalyvių susirinkimai skirtingoms klasėms, o po jų, 23.30 val. prasidės orientacinės naktinės lenktynės. Ne orientacinis, o jau lenktyninis greičio ruožas prasidės 1 val. nakties. Dalyviai naktiniame greičio ruože lenktyniaus kone iki paryčių.

Lietuvos „rally raid“ čempionato varžybų akimirka
Lietuvos „rally raid“ čempionato varžybų akimirka

Jau išaušus šeštadieniui lenktynės prasidės 8 val. ir tęsis visą dieną, o 20.30 val. prie Sarių ežero ant podiumo bus iškilmingai apdovanoti nugalėtojai bei prizininkai.

„Greičio ruožai šįkart yra gana sudėtingi. Sudėtingiausia vieta orientuotis „Rally Raid“ varžybose bus karinis poligonas. Ten provėžų ir keliukų yra labai daug. Žinant tai, kad greičio ruožas čia vyks naktį, turėtų būti labai įdomu. Kitas džiugus dalykas – auga mūsų kilometrai. Šįkart turėsime 200 kilometrų greičio ruožų. Jie susidarys iš trijų greičio ruožų.

Naktinėje dalyje turėsime apie 60 kilometrų, antrasis greičio ruožas bus vienas ilgiausių lietuviškose varžybose – maždaug 60 nesikartojančių kilometrų. Trečiasis greičio ruožas bus važiuojamas dukart įveikiant 40 kilometrų ratą. Manau, kad tiek kilometrų visai neblogai, nes pasaulio „Baja“ čempionate greičio ruožų ilgis būna apie 300-500 kilometrų“, – sakė LASF 4x4 komiteto pirmininkas Vaidotas Paškevičius.

Šių metų „Lietuvos bekelės lenktynių čempionate“ – šimtai kilometrų greičio ruožų
Šių metų „Lietuvos bekelės lenktynių čempionate“ – šimtai kilometrų greičio ruožų

Šiemet varžybos tikrai vertos ir žiūrovų dėmesio, kadangi dalyvių sąrašas kalba pats už save. Jame iš viso galima rasti daugiau nei 60 ekipažų bei dalyvių, važiuojančių individualiose klasėse. Vaidotas Paškevičius pasidžiaugė, kad šiemet itin stipriai atrodo ir dalyvių technika.

„Turbūt pirmą kartą istorijoje turime 15 dalyvių SPORT klasėje. Atvažiuoja garsių pavardžių, kurios yra nugalėję ne kažkur vietinės reikšmės, o pasaulinėse varžybose. Vienas iš tokių – Alexander Zheludov, kuris yra laimėjęs net pasaulio čempionato etapą „Poland Baja“. Dabar jis įsigijo naują, Benedikto Vanago bolidui analogišką automobilį ir atvažiuoja jį čia testuoti bei tuo pačiu pažiūrėti, ką mes čia Lietuvoje darome.

Vaidoto Paškevičiaus nuotr./„Hummer H3 EVO“
Vaidoto Paškevičiaus nuotr./„Hummer H3 EVO“

Smagu, kad lietuviškos čempionato batalijos stiprėja, atsiranda naujų automobilių. Vaidotas Mockus įsigijo greitesnį, galingesnį bolidą – „Toyota Hilux“ su V8 širdimi. Merkys Saukevičius irgi neatsilieka, taip pat pasirinko V8. Atsiranda ir naujų dalyvių, kurie ateityje netgi ketina startuoti ir Dakaro lenktynėse. Taip pat atvažiuos ir Latvijoje gamintas automobilis „Oscar“.

Svečiai iš Baltarusijos atvyksta su „Lada Niva“ automobiliu. Jis irgi ruoštas rimtai – T1 klasei. Mūsų komanda „Vaidota Racing Team“ su partnerių „Stiklų ekspertai“ pagalba taip pat atsinaujino techniką. Su šturmanu Gyčiu Vercinsku gavome galimybę išbandyti čekų gamybos, T1 kategorijos „Hummer H3 EVO“. Manau, kad jis yra vienas iš stipresnių automobilių“, – kalbėjo Vaidotas Paškevičius.

Lietuvos „Rally Raid“ čempionato paskutinis etapas Sariuose
Lietuvos „Rally Raid“ čempionato paskutinis etapas Sariuose

Toks spalvingas dalyvių būrys žada įnirtingą kovą, kurią kviečiami stebėti ir žiūrovai.

Nors penktadienį kariniame poligone nėra numatyta žiūrovų zonų varžybų stebėjimui, tačiau šeštadienį šio sporto aistruoliai turės galimybę iš arti stebėti savo favoritus. Kelios žiūrovų zonos planuojamos prie Sarių miestelio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas