Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visureigių mūšis su bekele: 54 valandos kovos be pertraukos (papildyta 16.30)

„4x4 perimetras“ varžybų startas
Organizatorių nuotr. / „4x4 perimetras“ varžybų startas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Maratono „4x4 perimetras“ dalyviai, penktadienio vidurdienį startavę nuo „Karolinos“ viešbučio, turbūt, net neįsivaizdavo, kokie sunkumai ir kliūtys jų laukia.

Atrodytų, kas čia tokio – per dvi paras nuvažiuoti 2 tūkstančius kilometrų. Tai nebūtų didelis iššūkis važiuojant įprastais keliais.

Tačiau užsimoję šį atstumą įveikti važiuodami ten, kur nėra kelių, kirsdami miško proskynas, upelių brastas, stačius skardžius ar tankų išraustus poligonus, du vieno visureigio ekipažo nariai turi būti   pasirengę ne tik fiziškai (teks ištverti dvi paras be miego), bet ir psichologiškai.

Todėl reikia nukelti kepurę prieš visus 44 bekelės maratono dalyvius. Tiksliau – prieš tą vieną  maratono iššūkių nepabūgusią moterį Liną Tamulionienę ir 43 vyrus. 

Šių, ilgiausių kada nors mūsų šalyje vykusių visureigių varžybų dalyviai, važiuoja kiek įmanoma arčiau valstybinės Lietuvos sienos – mūsų valstybės perimetru.

Net ir ten, kur visai nėra kelių ir šunkelių. Ir tokiu gruntu, kuriuo važiuoti vengia net pasieniečiai.

„Pirmųjų greičio ruožų rezultatus daug lemia ekipažo šturmano gebėjimas orientuotis nepažįstamoje vietovėje. To prireiks ir tolimesnėje kovoje. Tačiau tokiose alinančiose lenktynėse kuo toliau, tuo labiau rezultatą lems ekipažo psichologiniai dalykai“, – prognozuoja Gediminas Grigaitis, šių varžybų sumanytojas ir organizatorius.

Be psichologinių dalykų ir ekipažo „susigrojimo“, ne mažiau svarbus yra ir visureigių patikimumas: gali važiuoti be klaidų, techniškai ir greitai, tačiau bet kuris automobilio gedimas gali ekipą kaip mat nublokšti žemyn.

Koks automobilis mūsų visureigių profesionalams atrodo patikimiausias ir galintis geriausiai atlaikyti 54 valandų maratoną be pertraukos?

Bekelės karaliumi galim vadinti „Toyota Land Cruiser“: iš 22 ekipažų net 8 pasirinko šį modelį,  5 – „Mitsubishi Pajero“,  3 – „Nissan Patrol GR“. Ar pasiteisino pasirinkimas, sužinosime po finišo.

Pirmąją varžybų dieną (gegužės 27), greičiausi pirmojo orientacinio greičio ruožo dalyviai Druskininkuose finišavo apie 19 valandą, paskutiniai – po 21 valandos. Šiame greičio ruože, kuriame ekipažams teko važiuoti griežtai pagal kelio knygą, labai daug lėmė šturmano patirtis.

Papildyta (13.05 val.): 

„Tiems ekipažams, kurie nepaklydo ir neturėjo jokių gedimų, gal ir liko kokios 2 valandos miegui. Kitiems teko važiuoti nemiegojus“ – apie pirmą bekelės maratono „4x4 perimetras“ parą kalbėjo Gediminas Grigaitis, šių varžybų organizatorius.

Lygiai prieš parą 22 visureigių ekipažai pradėjo kovą šiose unikaliose, analogo Rytų Europoje neturinčiose varžybose.

Kol kas visi startavę ekipažai sėkmingai juda finišo link, nė vienas nepasitraukė iš kovos dėl techninių gedimų.

Anot G.Grigaičio, įveiktus 3 greičio ruožus, ryškėja galimi šių varžybų favoritai. Tai – patyrusių bekelės meistrų vilniečio A.Juknevičiaus, latvio J.Auzinšo ir panevėžiečio R.Preidžio ekpažai.

Tarp tų ekipažų, kuriems neteko miegoti, buvo ir didžiausios šalyje naujų automobilių pardavėjos, bendrovės „Inchcape Motors“ vadovų duetas. Generaliniam bendrovės direktoriui Donatui Stanioniui ir pardavimų vadovui Vitoldui Miliui vadybos žinias ir miegui skirtą laiką teko iškeisti į tikrą mechanikos egzaminą. 

Abu vyrai, pasiraitoję rankoves, keitė trūkusią pikapo „Mitsubishi L200“ aušinimo skysčio žarną.

Papildyta (21 val.): Panevėžiečio Audriaus Sutkaus visureigių gerbėjamsLietuvoje pristatyti nereikia: „4x4 perimteras“ trasos rengėjas pats ne kartą yra laimėjęs ne vienas tarptautines varžybas. 2004 metais jis pirmą kartą organizavo iki šiol analogų neturintį „Bekelės filmų festivalį“

Labas, Audriau, ar neįvyko kokių nors netikėtumų varž ybose?

Sveikas, galima sakyti, įvyko tai, ko lietuviai labai laukia per kiekvienas automobilių sporto varžybas – pirmas „stogas''. Apvirto G klasės „Mercedes – Benz“, bet nieko blogo nenutiko, vyrai vėl atvertė mašiną ant ratų ir važiuoja toliau.
 

Daugiau nieko itin ekstremalaus?

Visi dalyviai tęsia kovą.tai reiškia, kad šiam bekelės maratonui buvo ruoštasi rimtai. Tiesa, vienas greičiausių dalyvių Tomas Šipkauskas nemažai laiko praleido dėl to, kad nusuko padangos ventilį ir jam teko remontuoti ratą.

Gal aiškėja lyderiai?

Taip, kol kas į nugalėtojų laurus realiausiai pretenduoja Antano Juknevičiaus, Janio Auzinšo ir Roberto Preidžio ekipažai. Visi jie važiuoja „Extreme“ klasėje.

Papildyta (16.30 val.): Visi 22 visureigių ekipažai, prieš dvi paras pradėję kovą unikaliose „4x4 perimetras“ varžybose, sėkmingai tęsia kovą.

Nė vienas nepasitraukė iš kovos dėl techninių gedimų.

Įveiktus 5 etapus iš 6 numatytų,  ryškėja šių varžybų favoritai, kurie jau nuo pat varžybų pradžios važiavo greičiausiais ir gavo mažiausiai baudų.

Tai –  A.Juknevičiaus – D.Danuso („Land Cruiser“), latvio J.Auzinšo – M.Lilienfeldo („Mitsubishi Pajero“) bei  R.Preidžio – A.Buterlevičiaus („Nissan Patrol GR“) ekpažai.

Koks bendras įspūdis apie varžybas?

„Būtent tai, ko ir tikėjomės: žiauriai sunku, labai įdomu, veikti tikrai yra ką. O apie miegą ir poilsį, matyt, pagalvosime tik grįžę namo“, -  GAZAS.LT sakė vienas renginio dalyvių Vitoldas Milius.

Kad V.Milius nesutirština spalvų galima net neabejoti: jis daug kartų yra dalyvavęs ralio, 1000 kilometrų ir kitose varžybose, o prieš metus vienas sugebėjo per rekordiškai trumpą laiką nuvažiuoti nuo Lisabonos iki Vladivostoko.

Lenktynių organizatorius Gediminas Grigaitis pasidžiaugė, ne tik tuo, kad visi  dalyviai tęsia kovą. Bet ir tuo, kad nedidelio Biržų rajone esančio Pačeriaukštės miestelio entuziastai „4x4 perimetro“ dalyvių atvykimo proga net surengė miestelio šventę. 

„Esame tikrai maloniai nustebinti, kad  mūsų maratono dalyvius čia pasitiko ne tik visureigių gerbėjų būrys, bet surengta tikra šventė, kurią prisiminime ir mes, ir vietos gyventojai“, – sakė G.Grigaitis, nepaigailėjęs pagyrų „4x4 Biržai“ klubui.

Visų dalyvių padėtį šiose varžybose ir po kiekvieno greičio ruožo iškovotas vietas galima matyti varžybų interneto svetainėje www.4x4perimetras.lt   

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas