Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 31d. 09:03

Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas – trijų čempionatų lyderiai

Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
Komandos nuotr. / Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

„Juta Racing“ komandos Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas šiuo metu įsitvirtino lyderių pozicijose net trijuose – Lietuvos, Baltijos ir NEZ – čempionatuose. Taigi yra proga paanalizuoti, kokia gi perspektyva jų laukia.

Į lyderio pozicijas V. Švedas iškopė po „300 lakes rally“ ralio, kuris turėjo Lietuvos, Baltijos ir NEZ čempionatų etapų statusą. Antrą ralio dieną ekipažas turėjo milžinišką persvarą, nors dar prieš metus tame pačiame ralyje V. Švedas ir Ž. Sakalauskas, įveikus paskutinį greičio ruožą, nugalėjo vos 0,5 sek. persvara.

Koks skirtumas, jei greičio ruožuose pirmauji 2, 5 ar 10 sekundžių, o kitame jau vertiesi„Trasa patiko, nemačiau jokių problemų dėl dangos būklės, šiemet gal buvo daugiau pervažiavimų. Šaunuolis Dominykas Butvilas, kuris pradėjo greitai važiuoti. Gal iš jo pusės buvo užsibrėžtas per didelis tempas, tad ir menkiausias netikslumas stenogramoje kartais baigiasi blogai – negali gi „perlipti“ per fizikos dėsnius, - įvykius ralyje komentavo Vytautas Švedas. – Ralio pradžia mums klostėsi ne itin gerai: centrinis diferencialas tai dirbo, ta ne, tad buvo nenuspėjama, kaip automobilis pasielgs viename ar kitame posūkyje. Nusitrynė generatoriaus laidas – akumuliatorius kartais krovė, kartais nekrovė, tad visiškai nebuvo aišku kuo tai baigsis. Dar nukrito stabdžių apkaba. Gerai, kad pirmos dienos viduryje buvo servisas, tad automobilį pavyko kiek aptvarkyti. Kitą dieną jau buvo statistinis važiavimas, skirtingai nei pernai, kai savyje nori nenori reikėjo surasti greičio rezervų“.

V. Švedo nuomone, iš savų pamokų jau tarsi ir pasimokyta: „Koks skirtumas, jei greičio ruožuose pirmauji 2, 5 ar 10 sekundžių, o kitame jau vertiesi. Anksčiau turėdavau 1 ar 1,5 minutės persvarą, tačiau jaunatviškas maksimalizmas lemdavo avarijas, nebaigtas varžybas ar prarastas vietas, kaip kad yra atsitikę ir Šiauliuose, ir Aukštaitijoje, ir daugybėje žiemos ralių. Greitis atsiranda smarkiai rizikuojant, o to šiemet daryti jau neturėjau teisės. Šiuo metu perrenkamas automobilis, tad tikiuosiu, jog ateinačiuose raliuose neišlys kokios nors vaikiškos ligos“.

Komandos nuotr./Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
Komandos nuotr./Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

Lietuvos čempionato N4 klasės įskaitoje po penkių etapų pirmauja Vytautas Švedas – 120 taškų, antras yra Dominykas Butvilas – 105 taškai. Kiti vairuotojai į čempionų titulą jei nepretenduoja. Į galutinę įskaitą patenka 5 geriausi rezultatai iš 6, o abu pilotai jau turi po vieną nebaigtą etapą. Tad net D. Butvilo pergalės atveju paskutiniajame „Classic Druskinininkai“ ralyje (+30 taškų), V. Švedui užtektų ir šeštos vietos (+16 taškų) čempiono vardui užsitikrinti.

AWD įskaitoje pirmasis trejetukas išsirikiavo taip: Vytautas Švedas (115 taškų), Rokas Lipeikis (105 taškai) ir Dominykas Butvilas (102 taškai). R. Lipeikio pergalės atveju (+30 taškų), panevėžietis prarastų prasčiausią sezono rezultatą (-18 taškų) ir galutinėje įskaitoje turėtų 117 taškų. Tad V. Švedui galutinei pergalei pasiekti pakaktų ir 2 taškų už 19-ą vietą (tuomet irgi turėtų 117 taškų, tačiau daugiau geresnių rezultatų). D. Budvilo pergalės atveju, V. Švedui užtektų penktos vietos ir 18 taškų (abu turėtų atitinkamai 132 ir 133 taškus). Analogiška situacija, kaip ir 4WD įskaitoje, būtų ir bendroje pirmų vairuotojų įskaitoje.

Baltijos ralio čempionate beliko etapas rugsėjo 24-25 d. Latvijoje. 4WD įskaitoje pirmauja Vytautas Švedas (38 taškai), antras – latvis Janis Vorobjovas (24 taškai), trečias estas Raulas Jeetsas (23 taškai). Į galutinę čempionato įskaitą patenka 3 geriausi rezultatai iš keturių, tad V. Švedui pakaktų trečios vietos čempiono vardui užsitikrinti net ir J. Vorobjovo ar R. Jeetso pergalės atveju.

Komandos nuotr./Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
Komandos nuotr./Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

Ralis Latvijoje bus ir septintasis NEZ čempionato etapas. Pirmaujantis V. Švedas jau dabar turi surinkęs beveik maksimalų taškų kiekį (58), nes iškovojo dvi pergales ir vieną antrą vietą. NEZ čempionate, prieš finalinį etapą „Saaremaa“ įskaičiuojami tik trys geriausi rezultatai. Ralis Estijoje (spalio 7-8 d.) turės koeficientą 1,5 (pergalės atveju iškovojama ne 20, o 30 taškų ir t.t.), tad būtent tik ten, pridėjus finalinio etapo taškus, paaiškės šių metų NEZ čempionai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas