Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Švedas pasiruošimą pasaulio čempionatui pradėjo pergale Estijoje

Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas
Komandos nuotr. / Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagrindinė treniruotė prieš artėjantį Lenkijoje ir Lietuvoje Pasaulio ralio čempionato etapą. Tokiais tikslais vedini savaitgalį Estijoje „Viru“ ralyje važiavo ,,Juta Racing“ ekipažo nariai Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas. Ralyje, kuris buvo Estijos ir Latvijos nacionalinių ralio čempionatų etapai, sportininkai važiavo senuoju automobiliu – prieš keletą metų ne vieną pergalę padėjusiu iškovoti – „Mitsubishi Lancer EVO IX“ . Toks sperdinimas buvo priimtas todėl, kad dabartinis V. Švedo automobilis ruošiamas pasaulio ralio čempionato etapui.

„Į Estiją važiavom treniruotis ir jokių didelių tikslų sau nekėlėm. Žinojau, kad su sena technika negalėsiu kovoti dėl aukščiausių vietų, tačiau dabar man svarbiausia kaip galima geriau pasiruošti Pasaulio ralio čempionato etapui Lenkijoje ir Lietuvoje,“ – sakė Vytautas Švedas.

Lietuvį dalyvauti šiame „Viru“ ralyje organizatoriai kvietė trejus metus iš eilės ir tik šiemet jiems pavyko prisikalbinti vieną greičiausių lenktynininkų Lietuvoje, nes Estijos ralis šiemet nesutapo su Lietuvos čempionato etapu. Pasak V. Švedo, Estijoje jis dalyvavo ir dėl to, nes šiame ralyje lenktynininkai kovoja ir Latvijos ralio čempionato įskaitoje. Kol kas „Juta Racing“ ekipažas  turi visas galimybes laimėti latvišką čempionatą. 

Komandos nuotr./Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas
Komandos nuotr./Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas

„Nesuprantu, kodėl Lietuvą vadina lietaus šalimi, tokia derėtų vadinti Estiją. Per tas kelias dienas kol buvome lietus tiesiog nebuvo nustojęs! Buvo itin sudėtingos sąlygos  važiuoti – labai šlapi keliai, kai kuriuose ruožuose tiesiog stovintis vanduo. Be to, tikras iššūkis buvo važiuoti su senesniu automobiliu. Trūko stabdžių, variklio galios, naudojome tik dėvėtas padangas. Tačiau svarbiausias tikslas – atlikti varžybinę treniruotę – įvykdytas,“ – teigė V. Švedas.

Sunkias lenktynes V. Švedo ekipažas  pravažiavo atsargiai, bet užtikrintai. Lietuviai namo parsivežė antrą vietą galingiausių automobilių klasėje R5 ir tai padėjo jiems tapti vienais iš Latvijos ralio čempionato lyderių. Po penkių kaimyninės šalies čempionato etapų Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas užima antrą vietą savo klasėje.

Komandos nuotr./Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas
Komandos nuotr./Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas

Tačiau kol kas svarbiausias ,,Juta Racing“ ekipažo tikslas – gerai pasirodyti pirmą kartą ir Lietuvoje vyksiančiame pasaulio ralio čempionato etape, kuris vyks birželio 26-29 dienomis.  

„Viru“ ralyje Estijoje dalyvavo ir dar vienas lietuviškas ekipažas – Dainius Matijošaitis su Mindaugu Čepuliu. Jiems lenktynėse netrūko incidentų ir techninių nesklandumų – viename greičio ruože po šuolio per tramplyną automobiliui lūžo pusašis ir „Mitsubishi Lancer Evo X“ tapo varomas trimis ratais vietoje keturių. Automobilio valdymo savybės po incidento drastiškai pasikeitė ir ekipažas kelis kartus apsisuko trasoje.

D.Matijošaitis su M.Čepuliu taip pat ruošiasi WRC etapui, kuris birželio pabaigoje vyks Lietuvoje bei Lenkijoje.

Dainiaus Matijošaičio „Mitsubishi Lancer Evo X“
Dainiaus Matijošaičio „Mitsubishi Lancer Evo X“

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas