Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 19d. 19:16

Vytautas Švedas: prieš dešimtmetį negalvojau, kad tiek pasieksiu

Vytautas Švedas prieš pirmasias lenktynes
V.Švedo asmeninio archyvo nuotr. / Vytautas Švedas prieš pirmasias lenktynes

Vienas žymiausių mūsų dienų lenktynininkų, ralio lenktynininkas Vytautas Švedas, šiais metais iškovojęs net 3 čempiono titulus (Lietuvos, NEZ ir Baltijos šalių čempionatuose), puikiai pamena savo pirmąsias lenktynes automobilių sporte.

„2000 m. arba taip senai, kai dar net skaitmeninių fotoaparatų nebuvo, startavau Lietuvos automobilių kroso čempionate. Mūsų, 14-18 metų amžiaus jaunuolių buvo ne tiek jau ir mažai – gal penkiolika automobilių.  Tąkart negalvojau apie kokius nors didelius pasiekimus, startavau vos po kelių treniruočių. Apsiginklavęs  „VW Golf II“ su 1,4 l varikliu važiavau tol, kol pasiekiau finalą. O čia ir prasidėjo visas smagumas: buvau trečias, tuo tarpu pirmieji du (vienas jų – Vilius Rožukas) kovodami tarpusavyje susistumdė, išlėkė iš trasos ar apsisuko, dabar jau sunku prisiminti, tačiau finale nugalėjau ir laimėjau pirmąsias savo gyvenime lenktynes! “, – prisimena Vytautas Švedas.

Pirmąjį Vytauto sezoną automobilių krose vainikavo Lietuvos kroso vicečempiono N-1400 klasėje titulas.

Išties, automobilių sporte Vytauto Švedo iškovotas pergales sunku ir suskaičiuoti – taurių kolekcija jau viršijo 300. Per 11 metų jis tapo Lietuvos automobilių kroso ir rali-kroso vicečempionu, triskart – Lietuvos automobilių ralio vicečempionu, keturiskart  - Lietuvos ralio čempionu N4 klasėje, dukart išplėšė sidabrą legendinio Saaremaa ralio absoliučioje įskaitoje, triskart tapo NEZ ralio čempionu, dukart – Lietuvos ralio čempionu absoliučioje įskaitoje, o šiemet antrą kartą iš eilės iškovojo ir Baltijos šalių ralio čempiono titulą.

Primename, kad dabar – pati geriausia proga iš savo archyvų ištraukti autosporto nuotraukas. GAZAS.LT drauge su LASF pristato fotokonkursą „Lietuvos automobilių sportui – aštuoniasdešimt“. Daugiau apie tai – konkurso rubrikoje!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas