Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 11d. 10:09

Vytautas Švedas „Utenos ralyje“ prognozuoja intrigą iki pat finišo

Vytautas Švedas
Komandos nuotr. / Vytautas Švedas

Šių metų Lietuvos ralio čempionate po dviejų etapų pirmaujantis Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas penktadienį prasidėsiančiame „Samsonas Motorsport Rally Utena“ startuos iš pirmosios pozicijos. Lietuviškų žvyrkelių pasiilgę „Juta Racing“ komandos lenktynininkai sako, kad tokios vasariškos trasos – jų ekipažo stichija.

„Vasaros ralius mėgstu labiausiai. Jie pasižymi šiltais orais, itin menka lietaus tikimybe ir gausybe žiūrovų, – V. Švedas vieną po kitos vardija priežastis, kodėl artimiausią savaitgalį visi automobilių sporto aistruolių keliai turėtų vesti į Aukštaitiją. – Lietuvoje ant žvyro nesame važiavę jau gan ilgą laiką, todėl tokio ralio tikrai pasiilgome. Startuosime pirmuoju numeriu, kurį anskčiau dažnai veždavome ant savo automobilio. Visa tai šiek tiek įpareigoja.“

Po ilgos pertraukos į Aukštaitiją grįžtančios vasariškos ralio trasos V. Švedą intriguoja ne mažiau nei pačios „Samsonas Motorsport Rally Utena 2015“ varžybos.

Komandos nuotr./Vytautas Švedas
Komandos nuotr./Vytautas Švedas

Čia į starto rikiuotę stos ir daugeliui jau seniai matyti ralio veteranai. Organizatoriai dalyviams parengė naujų, iki šiol nevažiuotų greičio ruožų, o tai dar labiau kaitina lenktynininkų aistras.

Ne tik svečiai iš užsienio, bet ir mes, vietiniai lenktynininkai, kai kurių trasos atkarpų būsime nematę net žiemos raliuose.

„Ne tik svečiai iš užsienio, bet ir mes, vietiniai lenktynininkai, kai kurių trasos atkarpų būsime nematę net žiemos raliuose. Nepažįstami keliai neabejotinai padarys ralį dar įdomesniu. Lenktynių organizatorius Martynas Samsonas čia turės šiokį tokį „namų sienų“ pranašumą, nes jam visa tai jau bus matyta, o didžioji dalis fanų irgi palaikys savo vietinį herojų, bet nuo to kova trasoje bus tik dar karštesnė. Jaučiu, kad esame konkurencingi. Žinoma, važiavimas pačiame priekyje turi savų niuansų – turėsime valyti kelią varžovams ir tai tikrai nebus pranašumas. Tačiau ralis ilgas – vienuolika greičio ruožų sudarys apie 143 kilometrus, tad jei ne penktadienį, tai antrą varžybų dieną turėsime užtektinai vietos ir laiko racionaliai taktikai pasirinkti“, – prognozuoja V. Švedas.

Komandos nuotr./Vytautas Švedas
Komandos nuotr./Vytautas Švedas

„Juta Racing“ pilotas įsitikinęs, kad lengvo pasivažinėjimo Utenos apylinkėse nebus. Iš varžovų jis tikisi solidžios konkurencijos, todėl prieš startą save nuteikia atkakliai kovai iki pat paskutinių trasos metrų.

Turime tikrai nemažai greitų lenktynininkų, kurie gali greitai ir stabiliai įveikti ne vieną ar kelis greičio ruožus, bet ir visą trasą.

„Turime tikrai nemažai greitų lenktynininkų, kurie gali greitai ir stabiliai įveikti ne vieną ar kelis greičio ruožus, bet ir visą trasą. Taigi išties būtų naivu tikėtis bent kiek lengvesnės pergalės. Intriga iki pat finišo linijos įdomi lenktynininkams, bet nepalyginamai įdomiau ją stebėti sirgaliams.

Mūsų ekipažas irgi tikisi gausaus fanų palaikymo. Dalyvių rikiuotė šįkart ilga ir turtinga egzotiškais veidais, tad jei pats nedalyvaučiau, tikrai rinkčiausi stebėti šias lenktynes kaip vienas kokybiškiausių šiame sezone Baltijos šalių regione“, - pasakoja V.Švedas.

Komandos nuotr./Vytautas Švedas
Komandos nuotr./Vytautas Švedas

Linkėdamas puikaus ir įsimintino reginio bei aistringų emocijų, V.Švedas sirgalius kviečia nepamiršti svarbiausio ralio atributo – saugumo.

Pasak lenktynininko, nei ralio organizatoriai, nei trasos sergėtojai ar kiti atsakingi asmenys neapsaugos žiūrovų geriau už juos pačius.

Jis ragina fanus stebėti varžybas tam skirtose vietose, o savo palaikymą ekipažams išreikšti šūksniais, plojimais, vėliavomis, plakatais ar kitais būdais, išskyrus rizikingą marširavimą arti trasoje skriejančių ralio bolidų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas