Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zarasuose startavo ambicingas ralis „300 lakes rally“ (NUOTRAUKOS)

Samsono komandos BMW
15min.lt skaitytojo K.Taujanio nuotr. / Ralio „300 lakes rally“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį, rugpjūčio 14 d. Zarasuose startavo ralis „300 lakes rally“.

Nuotraukas siųskite 15min@15min.lt.

Ralio rezultatus gyvai galite sekti čia.

Jau uždaryti pirmieji trys greičio ruožai. Pirmojo automobilio pilotas pirmajame greičio ruože starto vėliavėlę turėtų išvysti 12.15 val., jei žiūrovai elgsis protingai ir netrukdys.

Lenktynininkas Dominykas Butvilas, prieš startą komentuodamas ralio peripetijas radijo stočiai „Radiocentras“ buvo atsargus.

„Ralis bus greitas ir techniškas. Organizatoriai rado daug naujų kelio gabaliukų, kuriais nesu važiavęs“, – sakė jaunas bet jau patyrės pilotas Dominykas Butvilas.

Šiame ralyje tik 80 proc. trasų bus tos, kuriomis lenktyninkai yra kada nors važiavę Lietuvos ralio čempionate.

SAUGUMAS. Ralis baigiasi tik tuomet, kai į trasą išvažiuoja automobilis žaliais švyturėliasis – vadinamoji „šluota“. Tik jis duoda žinią, kad ralis baigėsi ir galima išeiti į trasą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai, kurį laiką trasa nevažiuojant automobiliams, žiūrovai paklūsta bandos instinktui ir lenda į pavojingą ruožą, kuriuo atskrieja pavojingas automobilis. Organizatoriai prašo vadovautis taisyklėmis ir sveiku protu.

Kas neatvyko. Pranešama, kad į ralį neatvyko trys baltarusių, vienas latvių ir vienas rusų ekipažas. Taigi iš viso startavo 53 automobiliai.

Po GR1. Pirmauja Janis Feldmanis ir Andrijs Jesse, antras Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku. Trečias Saulius Girdauskas ir Audrius Šošas.

Organizatoriai informuoja, kad po trijų greičio ruožų, maždaug 13.35 val. pirmasis automobilis pasuks į serviso zoną.

Po pertraukos GR 4–5 vyks pačiame Zarasų mieste. Todėl visus besiruošiančius stebėti lenktynes šiuose ruožuose, organizatoriai ragina atvykti kuo anksčiau. Nes Zarasų gatvės nepritaikytos tokiam dideliam ratuotų žiūrovų antplūdžiui, todėl gali kilti problemų.

Po GR2. Pirmauja Janis Feldmanis ir Andrijs Jesse, antras Rokas Lipeikis su Inga Lipeikyte, trečias Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius.

Po GR3. Lietuviai išsiveržė į priekį! Rokas Lipeikis su dukra aplekė latvius! Janis Vorobjovs antras, Dominykas Butvilas trečias.

Greičio rekordai ir avarijos. Ralio atstovas spaudai Saulenis Pociūnas „Radiocentrui“ pasakojo, kad GR1 buvo įrengta greičio matavimo įranga. Organizatoriai norėjo užfiksuoti maksimalų greitį. Tačiau, kaip pasakojo Saulenis, iškart už matavimų zonos sekė tramplinas, todėl daugelis ekipažų pristabdydavo. Tad maksimalus greitis nesiekė 200 km/val. kaip buvo tikėtasi.

Kol kas „greičio karaliumi“ tituluojamas Vytautas Švedas (161 km/val.). Artiomas Nazarovas 152 km/val., Martynas Samsonas – 147 km/val.

Po trijų greičio ruožų iškritę 5 ekipažai, 46 tęsia lenktynes toliau. Avariją patyrė Adomas Janulionis (Nr.25) su „MItsubishi LAncer Evo VII“.

Vieną didesnių klaidų padarė Vytautas Švedas – vienoje sankryžų užgęso jo automobilio variklis. Todėl keturiskart Lietuvos ralio čempionas prarado 5–6 sekundes ir nukrito į šeštąją vietą.

Po GR4. Greičiausias šiame ruože buvo Vytautas Švedas. Tačiau bendroje rikiuotėje pirmauja R.Lipeikis, antras Janis Vorobjovs, trečias D.Butvilas.

Po GR5. Rikiuotė nepasikeitė: R.Lipeikis, J.Vorobjovs, D.Butvilas

Nesėkmės. Po greičio ruožų Zarasų mieste iš rikiuotės pasitraukė Janis Feldmanis (N4). Jo gedimas nedidelis, tačiau šeštadienį važiuoti nebegalės.

Po važiavimų mieste dėl „karšto“ važiavimo neatlaikė ir Samsono komandos BMW. Kaip 15min.lt informavo nuotrauką atsiuntęs skaitytojas K.Taujanis, išsimovė kardanas, trūko pavarų dėžės korpusas.

Po GR6. Pirmauja R.Lipeikio ekipažas, antras latvis J.Vorobjovs, trečias D.Butvilas.

Ralis tęsis sekmadienį nuo 8 val. ryto. Žiūrovų laukia ypatinga greičio ir šuolių nuo tramplinų diena.

Papildysime nuotraukomis

SPECIALI „300 LAKES RALLY“ RUBRIKA

Komentarai
Temos Ralis, Zarasai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas