TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemaitijos žvyrkeliuose greičiausias buvo Vytautas Švedas

Vytautas Švedas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Vytautas Švedas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Lietuvos automobilių ralio čempionato trečiasis etapas lenktynininkus pakvietė į Žemaitiją. Čia sportininkai jėgas išmėgino vienuolikoje greičio ruožų. Kartu su Lietuvos ralio čempionato etapu Žemaitijoje buvo vykdomas ir Baltarusijos ralio čempionato etapas.

Po vienuolikos greičio ruožų absoliučioje įskaitoje pergalę šventė Vytauto Švedo ir Žilvino Sakaulausko tandemas. Lenktynininkai visus greičio ruožus įveikė per 1 val. 5 min. 45 sek. Trasoje jie pademonstravo vidutinį 112,88 km/h greitį.

Antroje vietoje liko rusai, „Mitsubishi Lancer EVO X“ pilotavę Igoris Bulencevas ir Arina Bulantseva. Lyderių ekipažui jie pralaimėjo 3 min. 23,2 sek.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Igor Bulancev
Tomo Markelevičiaus nuotr./Igor Bulancev

Trečias liko Ramūnas Čapkauskas, kuris penktame greičio ruože apdaužė savo automobilį į medžius.

„Nulėkiau nuo kelio, nulaužiau gal 4 ar 5 medžius. Apdaužėme ne tik kėbulą. Pažeisti ir važiuoklės elementai, tad mechanikams bus darbo“, – laukdamas, kada galės įvažiuoti į serviso zoną, pasakojo Ramūnas Čapkauskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Giedrius Notkus
Tomo Markelevičiaus nuotr./Giedrius Notkus

Kur kas labiau nepasisekė ketvirtoje absoliučios įskaitos vietoje likusiam Giedriui Notkui. Jam antrame greičio ruože nukrito galinio rato stabdžių „suportas“. Su tokiu gedimu Giedrius Notkus įveikė dar tris greičio ruožus ir prarado nemažai laiko.

Ralio eiga

Jau pirmasis greičio ruožas atskleidė, kad Vytautas Švedas nusiteikęs itin kovingai. 8,5 km ilgio distancijoje jis buvo greičiausias, tačiau Ramūną Čapkauską aplenkė vos 1,9 sek. Kiek atsiliko Giedrius Notkus, kuris lyderiui pralaimėjo 9,4 sek.

Antrame greičio ruože praktiškai buvo nulemtas Giedriaus Notkaus pasirodymas varžybose. Greičio ruože nukrito jo „Mitsubishi Lancer EVO IX“ stabdžių „suportas“ ir lenktynininkas vėluodamas „užsidirbo“ daugiau nei dvi minutes baudos. Šia nesėkme pasinaudojo rusų Igorio Bulancevo ir Arinos Bulantsevos ekipažas. Po dviejų greičio ruožų svečiai įsitivirtino trečioje vietoje, į priekį praleisdami tik Ramūną Čapkauską ir Vytautą Švedą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Žemaitijos“ ralis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Nukritęs G.Notkaus automobilio „suportas“

Trečiame greičio ruože sublizgėjo Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko duetas. Jie Vytautą Švedą su Žilvinu Sakalausku aplenkė 3,1 sek. ir 9,4 km ilgio greičio ruožą įveikė per 5 min. 0,5 sek.

Ketvirtame greičio ruože lyderių trejetas mažai keitėsi. Greičiausias buvo V.Švedas, už jo – R.Čapkauskas ir G.Notkus. Tiesa, G.Notkų šis rezultatas mažai guodė, mat iki serviso zonos buvo likęs dar vienas greičio ruožas, kuriame mechanikai galėtų sutvarkyti nukritusį „suportą“.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Žemaitijos“ ralis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Ramūno Čapkausko automobilis po incidento

Penktame greičio ruože incidentą patyrė Ramūnas Čapkauskas, kuris pasivažinėjo už trasos ribų. Tai suteikė vilties ne tik Giedriui Notkui, bet ir iki tol stabiliai važiavusiam Vaidotui žalai. Jis po penkių greičio ruožų šoktelėjo į trečią vietą. Antroje pozicijoje vis stipriau atrodė rusas I.Bulancevas.

Pirmojoje ralio dalyje incidentų ir klaidų turėjo ir daugiau ralio dalyvių. Darius Biesevičius apvertė savo „Mitsubishi“, tačiau varžybas tęsti galėjo. Automobilis daugiausia nukentėjo tik išoriškai, tad mechanikams serviso zonoje didelio galvos skausmo nebuvo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Žemaitijos“ ralis
Tomo Markelevičiaus nuotr./D.Biesevičiaus automobilis po incidento

Sekundes švaistė ir Gediminas Ramonas su Kęstučiu Būziumi. Jie viename iš greičio ruožų pračiuožė sankryžą ir sugaišo apie 40 sekundžių. Nepasisekė ir Karoliui Raišiui, kurio ryškiai oranžinis BMW sustojo dėl gedimu.

Po serviso zonos lenktynininkai stojo prie starto šeštame greičio ruože. Ir toliau lenktynėse lyderiavo Vytautas Švedas. Ramūnas Čapkauskas už Giedrių Notkų čia greitesnis buvo vos 0,9 sek.

Septintame greičio ruože vėl greičiausi buvo tie patys lenktynininkai, tačiau po septinto greičio ruožo bendros įskaitos antroje vietoje vis dar tvirtai laikėsi I.Bulancevas, o trečią vietą išsaugojo Vaidotas Žala. Kol Vytautas Švedas didino atotrūkį nuo varžovų, Ramūnas Čapkauskas kiekviename greičio ruože „pjovė“ sekundes nuo V.Žalos persvaros.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Žemaitijos“ ralis
Tomo Markelevičiaus nuotr./V.Žala

Aštuntame greičio ruože įvyko lūžis kovoje dėl trečios vietos. Po šio, dešimties kilometrų greičio ruožo, R.Čapkauskas prieš V.Žalą įgijo trapią, 0,2 sek. persvarą. Laiko nuobaudą gavęs Giedrius Notkus taip pat atkakliai bandė „atlošti“ prarastas minutes ir bendroje įskaitoje po 8 greičio ruožo pakilo į septintą poziciją.

Devintame greičio ruože G.Notkus R.Čapkauską aplenkė 4,2 sek. ir vis labiau artėjo lyderių trejeto bendroje įskaitoje link. Tuo metu Vytautas Švedas ramiai dirbo savo darbą ir užtikrintai didino persvarą prieš persekiotojus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./„Žemaitijos“ ralis
Tomo Markelevičiaus nuotr./G.Ramonas

Dešimtas „dopas“ didelių permainų neatnešė, tad paskutiniai varžybų akcentai buvo perkelti į paskutinį, vienuoliktą greičio ruožą. Čia G.Notkus nuo V.Švedo atsiliko 17,5 sek., bet už R.Čapkauską buvo greitesnis net 27,5 sek.

Deja, bet to nepakako, kad po 11-os greičio ruožų į finišą atvykęs G.Notkus džiaugtųsi pergale. Lenktynininkas liko už greičiausiųjų trejetuko ribų. Pirmas su įspūdinga 3 min. 23,2 sek. pervara „Žemaitijos“ ralį laimėjo Vytautas Švedas. Antrąją vietą išlaikė be didesnių klaidų važiavę rusai I.Bulancevas ir A.Bulantseva. Permainingose varžybose trečia vieta džiaugėsi Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko duetas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas