Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemos ralio-sprinto turnyrą keičia pavasarinis

Žiemos ralio-sprinto ir slalomo turnyras Nemuno žiede
Dariaus Sirvydžio nuotr. / Žiemos ralio-sprinto ir slalomo turnyras Nemuno žiede
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Kačerginėje finišavo automobilių žiemos ralio-sprinto ir slalomo turnyras, kurio dalyviai varžėsi dėl jį iniciavusios VšĮ „Nemuno žiedas“ taurių.

Organizatoriai ko gero nesitikėjo, kad turnyras taps toks populiarus. Ralio-sprinto pirmenybėse, kurias sudarė septynių, o slalomo – net dešimties etapų varžybos, dalyvavo 237 automobilių sporto aukštumų siekiantys mėgėjai ir keli sporto meistrai. 

Paskutiniųjų etapų šeštadienio lenktynėse sniegu ar ledu dengtoje „Nemuno žiedu“ ir jo prieigomis besidriekiančioje trasoje jėgas išmėginti ryžosi 71 dalyvis. Keletas sportininkų, ankstesnių etapų varžybose užsitikrinę nugalėtojų ar prizininkų titulus, baigiamajame etape nebesivaržė, nutarę patausoti techniką ateities batalijoms.

Tačiau būtent šeštadienį sprendėsi daugelio klasių nugalėtojai ir prizininkai. Todėl įtemptos ir gražios nestigo, o keliems sportininkams po baigiamųjų turnyro varžybų kartu su mechanikais teks nemažai paplušėti garažuose gražinant aplamdytus automobilius.

Itin azartiška kova virė ralio-sprinto trasoje, kur turnyro dalyviai varžėsi keturiose klasėse.

Visais ratais varomų (4WD) automobilių klasėje su gerokai mažesnę patirtį turinčiais lenktynininkais varžėsi ir du Lietuvos automobilių sporto meistrai Ramūnas Čapkauskas ir Modestas Jakas. Mažai kas abejojo, kad būtent jie užims aukščiausias nugalėtojų pakylos vietas. Turnyro laimėtoju, surinkęs 48 taškus, tapo R. Čapkauskas, vairavęs „Mitsubishi Lancer Evo IX“, o nuo nugalėtojo atsilikęs 5 taškais antrąja prizine vieta turėjo tenkintis  M. Jakas su „Škoda Felicia“.

Surinkęs 28 taškus trečiąja prizine vieta vieta džiaugėsi tik grandams nusileidęs Dalius Urbonas, vairavęs „Subaru Legacy“.

RWD klasės sportininkų varžytuves su BMW 316 laimėjo Linas Kriūnas, surinkęs 56 taškus. Pergalė paskutiniojo etapo lenktynėse Vytautui Karpavičiui (BMW) su 45 taškais leido džiaugtis turnyro vicečempiono titulu, o trečioji prizinė vieta atiteko Donatui Ožiūnui, vairavusiam „Toyota MR-2“.

Prieš paskutiniojo etapo varžybas tik 2 taškai Vytį Pauliukonį, vairavusį „Honda Civic“, skyrė nuo FWD klasės čempiono titulo. Nors Vytis ir nelaimėjo baigiamojo etapo varžybų, tačiau jo užimta antroji prizinė vieta ir už ją pelnyti dar 10 įskaitinių taškų galutinį sportininko taškų kraitį padidino iki 61 ir leido jam džiaugtis nugalėtojo laurais.

Antrąją vietą su „Seat“ užėmė Edvardas Zujus, surinkęs 49 taškus, o nuo jo atsilikęs vos vienu tašku trečiąja vieta turėjo guostis ir šioje klasėje rungtyniavęs ir vairavęs „Ford Focus“ sporto meistras M. Jakas.

Tapti jaunimo klasės nugalėtojais viltis puoselėjo Karolis Šiugždinis ir Tadas Dovidaitis. Nors nė vienam iš pretendentų nepavyko laimėti baigiamojo etapo varžybų, tačiau galutine pergale su 55 taškais džiaugėsi Karolis, vairavęs „Opel Corsa“, o Tadui („Škoda Felicia“) 50 taškų  garantavo turnyro sidabrą.

Pergalė paskutiniojo etapo lenktynėse Simonui Urbonui, vairavusiam „Subaru Legacy“, leido džiaugtis trečiąja prizine vieta galutinėje turnyro jaunimo klasės įskaitoje.

Slalomo pirmenybes papuošusioje moterų įskaitoje varžėsi 10 dailiosios lyties atstovių, po kiekvieno etapo susilaukdavusių garsiausių aplodismentų. Itin šiltai buvo sutikta turnyro laimėtoja Evelina Drilingienė, kuriai laurus užtikrino 50 taškų ir „Honda Civic“.

Vicečempione su „Ford Focus“ tapo vos dviem taškais nuo Evelinos atsilikusi Viktorija Jakaitė, o trečiąją vietą su „Audi A4“ iškovojo Agnė Bartusevičiūtė.

Dvigubais slalomo turnyro nugalėtojais tapo laimėję dviejų klasių sportininkų varžytuves Marius Savukaitis ir V. Pauliukonis, kuris vos baigęs savo važiavimą ralio-sprinto trasoje skubėjo į slalomą ir atvirkščiai.

Marius su BMW 325 pergalę šventė 4WD (68 taškai) ir RWD (92 taškai) klasėse, o V. Pauliukonis – laisvojoje ir FWD. Pastarojoje klasėje antroji ir trečioji prizinės vietos atiteko „Volkswagen Golf“ vairavusiam Karoliui Kliaudaičiui ir Gintautui Ramanauskui su „Opel Corsa“.

Laisvosios klasės sidabru ir bronza džiaugėsi Aleksandras Dainys („Volkswagen Polo“) ir Giedrius Rasimavičius („Ford Focus“). 

4WD klasės vicečempiono titulą iškovojo Silverijus Lapėnas, o trečioji vieta atiteko Tomui Ivanauskui. RWD klasės antruoju bei trečiuoju prizininkais tapo Tomas Pranaitis ir Tadas Viliušis.      

Jaunimo klasėje slalomo čempiono titulą iškovojo „Ford Escort“ vairavęs ir 83 taškus dešimties etapų varžybose surinkęs Edvinas Savickas.

Išdalijus apdovanojimus turnyro dalyviai neskubėjo atsisveikinti ir paprašė organizatorių pratęsti šias patrauklias varžybas surengiant ir pavasario turnyrą.

„Jei varžybų dalyviai patys prašo leisti jiems rungtyniauti bei mokytis geriau valdyti automobilį ekstremaliose situacijose – visokeriopai skatintinas pavyzdys ir geriausias mūsų pastangų įvertinimas. Todėl po poros savaičių ketiname surengti ir pavasario turnyrą, kurį turbūt sudarys 5 etapai ir kurio trasų konfigūracija, kaip ir pasibaigusių žiemos pirmenybių, kiekviename etape bus nauja, - pažadėjo „Nemuno žiedo“ direktorius Eduardas Jakas.

Jo nuomone didžiausia tokių turnyrų nauda, bendro naudojimo keliuose labai praverčiančios uždarose trasose gautos meistriškumo pamokos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas