Žurnalistų ralis „Lietuva 2009”: „15 min“ tapo absoliučiais čempionais! (nuotraukos, video)

Šeštadienio vakarą Raudondvario (Radviliškio rajonas) poilsio bazėje finišavo Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis, jau keturioliktasis tarptautinis žurnalistų ralis „Lietuva 2009”. Suskaičiavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje laimėjo „Žaliais žmogeliukais“ pasivadinusi „15 min“ ekipa, kuri pranoko kolegas iš „Vianor“ komandos ir trečiąją vietą užėmusią „Interia Polska“.
Abu 15min ekipažai savo klasėje laimėjo pirmas vietas
Abu 15min ekipažai savo klasėje laimėjo pirmas vietas / L.Balsytės nuotr.
Temos: 2 Ralis Press ralis

15min.lt jau rašė, apie itin sėkmingą „15 min“ komandos pasirodymą Tarptautiniame žurnalistų ralyje. Jame, be greičiausių šalies plunksnos brolijos narių būrio, varžėsi ir kolegos iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos. Prie starto linijos šiemet  išsirikiavo 28 ekipažai, finišo liniją kirto 25.

Nors ralis truko tik vieną dieną, tačiau jo dalyvių laukė 14 greičio ruožų bei specialiųjų rungčių.

Orai šiemet pasitaikė labai permainingi (tai lijo, tai švietė saulė), todėl ne vieną rungtį lenktynių lyderiai pradėdavo šlapioje trasoje, o kiti ją baigdavo, kai danga gerokai pradžiūdavo, ir atvirkščiai.

Trečias kartas nemelavo

Nors šiose varžybose nėra skaičiuojama absoliuti įskaita, o varžomasi atskirose automobilių klasėse (taip siekiama suvienodinti dalyvių galimybes), šių metų ralį galima vadinti  „15min“ ekipažo – Tomo Balžeko ir  Linos Paliukaitės – triumfu.

Jų ekipažas, vairavęs „Subaru Impreza WRX STi“ automobilį, buvo greičiausias susumavus visų greičio ruožų rezultatus ir nugalėjo ne tik automobilių klasėje, kurių variklių darbo tūris per 2000 kubinių centimetrų, bet ir laimėjo nemažai specialiųjų greičio ruožų  bei susižėrė krūvą rėmėjų apdovanojimų.

„Fantastika. Žurnalistų ralyje dalyvauti pradėjau tik prieš trejus metus ir tikrai nesitikėjau tokio gero rezultato“, – po apdovanojimų ceremonijos kvapo negalėjo atgauti dienraščio ir naujienų portalo „15min“ generalinis direktorius T. Balžekas.

Nugalėtojų Garbės pakyla

14-tojo tarptautinio žurnalistų ralio „Lietuva 2009“ dalyviai dėl nugalėtojų laurų varžėsi penkiose klasėse.

Paskelbus varžybų rezultatus, bene labiausiai džiaugėsi laikraščio „15min“ ekipažas – T. Balžekas ir L. Paliukaitė. Antrąją vietą „bolidų“ klasėje užėmė K. Kaikaris su L. Kentra, o trečiąją – „Autosporto“ atstovai Artūras Pakėnas su Eidvile Pakėnaite („Subaru Impreza“).

Ne mažiau aplodismentų nei greičiausieji susilaukė ir vienintelis šiame ralyje dalyvavęs dailiosios lyties atstovių – „Lietuvos ryto“ žurnalisčių Ingos Junčienės ir Daivos Kaikarytės („Audi A4“) ekipažas, kuris ir tapo moterų įskaitos nugalėtoju.

Automobilių klasėje iki 2000 kub. cm pergalę antrus metus paeiliui šventė D. Leonavičius su L. Leonavičiūte. Jie pranoko Arūną Volungevičių su Ąžuolu Žadeika („Renault Twingo“) ir trečiąją vietą šioje klasėje užėmusių svečių iš Lenkijos Tomaszo Wazynskio ir Marcino Martynskio ekipažą („Citroen ZX“).

Klasėje iki 1600 kub. cm pergalę iškovojo laipteliu aukščiau nei pernai palypėję Valdas ir Paulius Valiukevičiai, o pernykščiai šios įskaitos nugalėtojai L. Butkus su A. Šablevičiumi smuktelėjo pakopa žemyn.

Trečiąją vietą užėmė šeimynininis Donato ir Gritos Stanionių ekipažas, vairavęs „Mitsubishi Lancer“.

Antras „15 min“ apdovanojimas

Dyzelinių automobilių klasėje nugalėjo dar vienas „15min“ ekipažas. Žilvinas Pekarskas su Giedriumi Žiura („Kia Pro Ceed“) įrodė savo pranašumą prieš Dainių Ožalą su Kristina Ragauskiene („Opel Astra“) ir trečioje vietoje likusius estus Toomą Vabamae ir Alarą Hermansoną („Seat Leon 2TDI“).

Svečių klasėje savo pranašumą vėl įrodė V. Bilinskas su L. Gataučiu, aplenkęs Kęstutį  Taškūną su Andrejumi Savčenka. Trečioji vieta atiteko Artūrui Mrazauskui su Dariumi Baltramiejūnu, vairavusiems „Seat Ibiza“.

Atskirai pagerbti ir greičiausieji užsienio šalių ekipažai, kurių varžytuvėse nugalėjo svečiai iš Lenkijos Konradas Kwiatkowskis ir Lukaszas Wlochas, pranokęs latvius M. Dzenitį su A. Malnieku. Trečiąją vietą laimėjo iš toliausiai, iš Krokuvos (Lenkija) atvykęs nuolatinis Lietuvoje rengiamų žurnalistų ralių dalyvių Jaceko Jureckio ir Arkadiuszo Raszewskio ekipažas.