Antrasis greičio ruožas: B.Vanagas finišavo 56-oje vietoje, A.Juknevičius apgadino automobilį ir finišo vis dar nepasiekė, sudegė „Astana“ automobilis

Antrąją Dakaro ralio dieną dalyviai pajudėjo iš San Luiso į San Rafaelą. Automobiliais važiuojantys duetai turėjo įveikti 433 kilometrus. Iš lietuvių finišą kol kas pasiekė tik Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio duetas.
Dakaro ralis
Dakaro ralis / „Scanpix“ nuotr.

B.Vanagas buvo greitas

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus duetas antrojo greičio ruožo finišo vis dar nepasiekė. Šiuo metu Dakare esančio operatoriaus Aido Bubino teigimu, ekipažas patyrė gedimą – sulaužė automobilio tiltą.

Anot operatoriaus, A. Juknevičius ir V.Obolevičius šiuo metu vis dar šalina gedimą. Taip pat A.Bubino teigimu, trasoje buvo ir rimtesnių incidentų – sudegė vienas iš „Astana“ komandos automobilių. B.Vanago automobilis finišą pasiekė daugiau ar mažiau sveikas.

94-as šiame greičio ruože startavęs B.Vanagas finišą pasiekė 56 vietoje. Lietuvio pozicija dar gali keistis, kai finišuos likę dalyviai. B.Vanagas su A.Rudnickiu antrame greičio ruože nuo lyderio atsiliko 2 val.49 min.34 sek.

Tokį rezultatą pademonstravę B.Vanagas ir A.Rudnickis turėtų gerokai šoktelėti bendroje dviejų dienų įskaitoje.

Gedmanto Kropio nuotr./Antrasis greičio ruožas

Buvusį lyderį ištiko nesėkmė

Pirmąją ralio dieną sensacingai sužibėjęs ir pirmas finišavęs Carlosas Sousa antrame greičio ruože turėjo labai didelių nemalonumų. Nuvažiavus nuo starto vos 33 kilometrus, jo automobiliui sugedo turbina, pradėjo bėgti alyva.

„Nežinau, ką darysime. Galvojame, ar bandyti važiuoti ir rizikuoti sugadinti variklį, ar laukti techninės pagalbos sunkvežimio, vykti jame į finišą ir gauti maksimalią baudą“, – su liūdesiu kalbėjo C.Sousa.

Nors mažiau, tačiau problemų turėjo ir Nasseras Al-Attiyahas. Jis net tris kartus keitė prakirstą padangą, todėl sugaišo nemažai laiko.

Šį greičio ruožą laimėjo prancūzas Stephane`as Peterhanselis. Jis distanciją įveikė per 3 val., 52 min. ir 5 sek. ir pakilo į pirmą bendros įskaitos vietą. Nuo jo mažiau nei minute atsilikęs finišavo Carlosas Sainzas. Trečias antrame greičio ruože buvo Ginielis de Villiersas.

Motociklai skriejo kaip vėjas

Kad antrasis greičio ruožas, organizatorių teigimu, tikrai greitas, įrodė ir duomenys, pasiekti motociklų klasėje. Čia kai kurie dalyviai skriejo maksimaliu greičiu. Štai Samas Sunderlandas iš savo „Honda“ tam tikrose atkarpose išspaudė net 172 km/h.

Greitai lėkęs 24 metų britas pateikė staigmeną. Jis antrame greičio ruože finišavo pirmas.

„Šiuo metu esu labai patenkintas savo pasirodymu. Tai mano pirmas Dakaras ir pirmas laimėtas greičio ruožas“, – sakė S.Sunderlandas.

Antras finišavo Čilės atstovas Lopezas Contardo Francisco. Trečiąją poziciją iškovojo dviem minutėmis nuo greičio ruožo lyderio atsilikęs Joanas Barreda Bortas.

Antrame greičio ruože nesisekė šios klasės favoritams. Smėlyje įklimpo ir techninių problemų dėl tarp greičių dėžės ir variklio patekusio smėlio turėjo Marcas Coma. Incidentų neišvengė ir Cyrilas Despresas.

„Kritau, susitrenkiau galvą, trenkiausi į uolą. Važiuodamas jaučiau skausmą. 100-ą kilometrų važiavau be vandens ir esu labai ištroškęs“, – sakė antrame greičio ruože dešimtas finišavęs D. Despres.

Keturračiai: argentiniečiai dominuoja

Antrame greičio ruože pagaliau ką gali parodė Marcosas Petronellis, lenkdamas visus iš eilės. Jis dar padidino atotrūkį nuo varžovų. Antrasis, su beveik trijų minučių deficitu, finišavo Lucasas Bonetto. Beje, abu šie sportininkai – Argentinos atstovai.

Trečią laiką antrame greičio ruože pademonstravo „Yamaha“ važiuojantis lenkas Rafalas Sonikas.

Sunkvežimiai: kol kas kovos nėra

Sunkvežimių klasėje, antrame greičio ruože nugalėjo Antonas Shibalovas, kuris, vairuodamas „Kamaz“, distanciją įveikė per 4 val.11 min.37 sek.

Nuo jo daugiau nei 43 minutėmis atsiliko Marcelis Van Vlietas. Trečias finišavo dar vienas olandas, taip pat „Iveco“ vairuojantis Gerardas de Rojus. Jis nuo lyderio atsiliko beveik 51 minute.