Benediktas Vanagas grįžo į greičiausiųjų dvidešimtuką Dakare

Dešimtas Dakaro bekelės maratono etapas buvo sėkmingas nesėkmių pastaruoju metu kamuojamam Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio duetui – jie vėl grįžo į greičiausiųjų dvidešimtuką. Tuo tarpu antradienį kaip ant sparnų važiavę Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba dešimtame etape vėl neišvengė problemų.
Devintasis greičio ruožas
Devintasis greičio ruožas / Gedmanto Kropio nuotr.

Motociklų klasėje išlieka intriga. Iš kovos dėl pirmosios vietos iškritus ilgą laiką bendroje motociklų įskaitoje pirmavusiam Joanui Barreda Bortui, čia dar lieka keli greiti konkurentai.

Dešimtame etape nugalėjo būtent J.Barreda Bortas, įveikęs trasą per 4 val. 7 min. 11 sek. Bendros įskaitos lyderis Marcas Coma nuo jo atsiliko 1 min. 39 sek., tačiau padidino pranašumą prieš artimiausią persekiotoją Paulo Goncalvesą iš Portugalijos. Šis finišavo penktas, atsilikdamas nuo lyderio 3 min. 46 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Šeštas Dakaro ralio maratono etapas

Keturračių įskaitoje Dakaro nugalėtoją prognozuoti jau įmanoma – tai lenkas Rafalas Sonikas. Beveik trijų valandų persvarą prieš artimiausią konkurentą turintis kaimyninės valstybės atstovas dešimtame greičio ruože pernelyg nesiskubino ir užėmė ketvirtą vietą, lyderiui pralaimėjęs 5 min. 44 sek.

Pirmas tarp keturračių dešimtame Dakaro etape buvo Nelsonas Augusto Sanabria Galeano iš Paragvajaus. Jis su „Yamaha“ keturračių trasą įveikė per 4 val. 57 min. 59 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Dakaras

Automobilių įskaitoje persvarą didina katarietis Nasseras Al-Attiyah. Jis nugalėjo dešimtame greičio ruože, trasą įveikęs per 3 val. 49 min. 59 sek. Kiek daugiau nei pusantros minutės nuo jo atsiliko Orlando Terranova, taip pat vairuojantis MINI.

Artimiausias N.Al-Attiyah persekiotojas bendroje įskaitoje Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos šiame etape užėmė ketvirtą vietą. Nuo lyderio jis atsiliko 4 min. 24 sek.

Sėkmingai varžybos susiklostė B.Vanago ir A.Rudnickio duetui. Jų „Toyota Hilux“ dešimtame Dakaro etape startavo vos 46-as, tačiau vieną po kito lenkė lėtesnius varžovus ir finiše parodė puikų rezultatą – nuo lyderio atsilikę 13 min. 4 sek., užėmė penkioliktą vietą.

Antano Juknevičiaus ir Edvardo Duobos ekipažas etapo pradžioje patyrė dar nežinomų techninių nesklandumų – po starto 38-oje vietoje lietuviai nusirito į 61-ą. Vėliau pozicija po truputį gerėjo ir, B.Vanagui finišavus, A.Juknevičius buvo per du įskaitinius punktus iki finišo ir užėmė 50-ą vietą.