Benediktas Vanagas įsibėgėja: ketvirtą etapą jis baigė 23-ioje vietoje, A.Juknevičius finišavo 63-ias

„General Financing - Autopaslauga“ ekipažas
Gedmanto Kropio nuotr / „General Financing - Autopaslauga“ ekipažas
Šaltinis: gazas.lt
0

Trečiadienį Dakaro lenktynininkai varžėsi ketvirtame greičio ruože. Jį sudarė dvi dalys. Šiame etape savo tempu vėl nustebino Benediktas Vanagas. Lietuvis pirminiais duomenimis finišavo 23-ioje vietoje. Antanas Juknevičius etapo pradžioje prarado nemažai pozicijų, tačiau preliminarūs duomenys skelbia apie 63-ią finišo vietą.

B.Vanagas – nesustabdomas

Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas ir toliau nemažina tempo. Lenktynininkai, vairuojantys „OScar“, pirmąją ketvirto greičio ruožo dalį įveikė per 2 val. 35 min. 39 sek. ir nuo lyderio Nassero Al-Attiyah su MINI automobiliu atsiliko 23 min. 2 sek.

Antrojoje dalyje ekipažas taip pat demonstravo greitą tempą. Septintąjį įskaitinį punktą Benediktas Vanagas kirto būdamas 20-oje pozicijoje, o aštuntą – 21-oje.

Galiausiai B.Vanago ir A.Rudnickio ekipažas greičio ruožo finišą pasiekė 23-ioje vietoje, distancijoje nuo lyderio atsilikdami  57 min. 48 sek. bei trasą įveikdami per 6 val. 18 min. 20 sek.

Sugrįžęs į bivuaką Benediktas Vanagas pasakojo, kad ketvirtas etapas buvo išties nelengvas.

„Šiandien gavome karščio, kanjonų, “fesh fesh‘o„, išdžiuvusių upių vagų, “trialo„ elementų ir begalę kartų kirtome upes. “OSCar‘e„ tiek vandens dar nebuvo. Trasoje keitėme ratą ir buvome kiek nuklydę. Manome, kad dėl to praradome apie 10 minučių. Varom į bivuaką, labai reikia dušo!“, – teigė B.Vanagas.

Sauliaus Jurgelėno nuotr./Benediktas Vanagas

A.Juknevičius prarado pozicijas

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus duetas dar nefinišavo. Lietuviai veikiausiai turėjo problemų, nes prarado daug laiko pačioje šio etapo pradžioje – startavę iš 59 pozicijos, po pirmo įskaitinio punkto lietuviai buvo tik 88.

Pro penktą įskaitinį punktą, kuriuo baigėsi pirmoji greičio ruožo dalis, A.Juknevičius ir V.Obolevičius pravažiavo 74-oje vietoje. Jie distancijoje užtruko 4 val. 6 min. 31 sek.

Pradėję antrą greičio ruožo dalį lietuviai septintame punkte buvo klasifikuojami 71-oje vietoje, devintame – viena pozicija pakilo, o dešimtame prasibrovė į 69-ą poziciją.

Galiausiai A.Juknevičius ir V.Obolevičius ketvirtojo greičio ruožo finišą pasiekė preliminarioje 63-oje vietoje.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Vytautas Obolevičius ir Antanas Juknevičius

Ketvirtojo etapo automobilių klasės lyderis – C.Sainzas, už jo – MINI desantas

Ketvirtame etape greičiausias buvo Carlosas Sainzas. Lenktynininkas finišą pasiekė per 5 val. 20 min. 32 sek. Greičio ruože lyderiui 6 min. 4 sek. pralaimėjo Stephanas Peterhanselis. Trečias finišavo Nasseras Al-Attiyahas, atsilikęs beveik 9 minutes.

Nelaimė ištiko Guerlaino Chicherito ir Alexandre Winoco duetą. Vienas iš sunkvežimių ekipažų pranešė, kad prancūzų automobilis liepsnoja. Ekipažas incidento metu nenukentėjo, tačiau jų „Chevrolet EVR“ bagis sudegė.

"Šią savaitę mūsų politika yra kantrybė. Šiandien važiavome lėtai, bet užtikrintai. Aplenkėme S.Peterhanselį, keičiantį ratą, po to ratą keitėme mes patys ir jis aplenkė mus. Galiausiai išsiveržėme į priekį, o likus apie 10 kilometrų iki finišo mums nustojo veikti vairo stiprintuvas", – sakė etapo nugalėtojas C.Sainzas.

Motociklų klasėje pusės minutės persvara nugalėjo J.Pedrero Garcia

Motociklininkų gretose šiandien intrigos įnešė Juanas Pedrero Garcia. Jis, vairuodamas „Sherco“, etapą baigė pirmoje vietoje. Jo rezultatas  5 val. 29 min. 13 sek. Antrasis į finišą atvažiavo vos puse minutės atsilikęs Francisco Lopezas Contardo. 3 min 10 sek. lyderiui pralošė šios klasės favoritas Markas Coma.

Į greičiausiųjų dešimtuką ketvirtame etape nepateko Cyrilas Despresas. Jis finišavo tik penkioliktas ir nuo lyderio atsiliko daugiau nei 42 minutes.

"Manau, kad bandysiu atakuoti. Laikas atsiimti tai, ką pralaimėjau pirmuose trijuose greičio ruožuose"', – teigė M.Coma.