Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dakaro dalyviai pasiekė Argentiną

Antano Juknevičiaus komanda „Žalvaris-Dakar“ atvyksta į Buenos Aires
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Antano Juknevičiaus komanda „Žalvaris-Dakar“ atvyksta į Buenos Aires
Šaltinis: Specialiai GAZAS.LT iš Buenos Airių
0
A A

Pirmadienį Vilnių palikę lietuviai jau pasiekė Buenos Aires – Argentinos sostinę. Čia sausio 4 dieną prasidės 2015-ųjų Dakaro ralio maratonas, kuriame dalyvaus du lietuviški ekipažai: Antanas Juknevičius su Edvardu Duoba ir Benediktas Vanagas su Andrejumi Rudnickiu.

Iš Vilniaus pirmadienio popietę pakilę daugiau nei dvidešimt lietuvių po kelių persėdimų antradienį nusileido Buenos Airėse. Komandos jau turėjo progą apžiūrėti lenktynininius automobilius ir juos užkurti.

„Pasitiko kaip visada tokiu metu – šiltu oru. Čia kokie 35 laipsniai ir išskridus iš sniegingo Vilniaus, kur buvo minus 10, jaučiasi kontrastas“, – šypsodamasis pasakojo Antanas Juknevičius. 

Naujųjų metų dieną A.Juknevičiaus laukia krapštymasis prie automobilio ir paskutinių lipdukų klijavimas. O kaip jis pasitiks 2015-uosius?

„Jeigu apsidairysi aplinkui, tai čia palmės auga. Eglučių nėra, sniego nėra, šalčio nėra, kažkaip čia labai nėra tos naujametės nuotaikos. Šampano butelį vis tiek vieną ar porą atidarysim“, – pasakojo lenktynininkas.

VIDEO: Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba apie atvykimą į Buenos Aires

B.Vanago komanda užtruko ilgiau

Po beveik trisdešimties valandų kelionės komanda „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ sėkmingai nusileido Argentinoje. Į Buenos Aires vėlai naktį atskridę vyrai jautėsi pavargę, bet gerai nusiteikę.

Lenktynininkas Benediktas Vanagas patikino, jog nuovargis jo negąsdina: „Jaučiuosi nepavargęs ir pasiruošęs sudėtingoms bemiegėms naktims.“

Minus penkių valandų laiko skirtumas Argentinoje dar labiau pailgino paskutinę kelionės dieną. Be to, iš lietuviškos žiemos išskridusi komanda pataikė į daugiau nei trisdešimties laipsnių karštį.

„Nuo šiol prasideda darbas“, – su šypsena sakė komandos specialusis korespondentas Carlosas, sugrįžęs į savo gimtinę Dakaro ralio metu padėti lietuviams.

Po trumpo poilsio šiandien komanda atsiims lenktynių techniką ir pradės pasiruošimo darbus, o Naujuosius Metus sutiks drauge prie bendro šventinės vakarienės stalo.

Septintą kartą Pietų Amerikos žemyne rengiamas Dakaras aprėps 9000 kilometrų maršrutą, iš kurių 5000 kilometrų drieksis greičio ruožuose. Varžybų dalyviai važiuos per tris valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Sausio 4 dieną Dakaro dalyviai startuos pirmajame greičio ruože Argentinoje, Buenos Airėse, o sausio 17 dieną dalyviai finišuos ten pat – Buenos Airėse.

VIDEO: „General Financing-Autopaslauga“ komandos atvykimas į Buenos Aires
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas