Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 14:00

Dakaro ralio filmavimo komandoje dirba 250 žmonių

2012-ųjų Dakaro ralis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / 2012-ųjų Dakaro ralis

Daugiau nei 8000 kilometrų greičio ruožų per įvairiausią reljefą bei milžiniškus karščius – su tokiu iššūkiu nuo sausio 5-osios susidurs ne tik Dakaro ralio dalyviai, bet ir visa filmavimo komanda.

Siekdami paruošti kuo įdomesnius reportažus apie Dakaro ralį 70-čiai skiringų kanalų (190-čiai valstybių) organizatoriai surinko patyrusią komandą, kuri viską įamžins vaizdo kameromis. Operatoriai, montuotojai bei kiti komandos nariai turi iškęsti ne tik karščio, bet ir laiko terminų keliamus išbandymus. Negana to, kai skirtingose valstybėse reportažams keliami skirtingi reikalavimai, į kuriuos nusispjauti negalima jokiu būdu.

Kiekvieną dieną į visus kanalus bus išsiųsti 26 minčių trukmės vaizdo reportažai, kuriuose bus apžvelgiama ne tik pirmaujančių dalyvių lentelė, bet ir parodomi interviu su dienos nugalėtojais bei autsaideriais, trumpi meniniai montažai, vaizdai iš užkulsių bei trumpi siužetai iš ankstesnių varžybų archyvų. Visa tai turi būti pateikta kuo efektyvesniu būdu – į trumpesnį nei 30 min. trukmės siužetą sutalpinti tiek informacijos bei pateikti ją visiems suprantamu būdu – išties didelis iššūkis.

Vaizdo siužetus rengiančios komandos pajėgose yra ir 3 sraigtasparniai, kurie padės lengviau apžvelgti esančią situaciją. Komanda pasirūpino ir specialiai paruoštais visureigiais, kuriais galės privažiuoti prie tam tikrų vietų bei nufilmuoti reportažą norimu rakursu. Pranešama, kad šiais metais filmavimo komanda naudos ir itin greitas kameras, galinčias filmuoti 1000 kadrų per sekundę greičiu – jos reportažus pavers dar gražesniais.

2013-ųjų Dakaro ralį per savo kameros ar fotoaparato objektyvus stebės daugiau nei 400 profesionalių žurnalistų, tarp jų įskaitant ir radijo stočių atstovus.

Dakaro ralio filmavimo komandos pajėgos:

  • 3 sraigtasparniai
  • 5 specialiai paruošti filmavimo automobiliai
  • 8 papildomi operatoriai, fiksuojantys greičio ruožų startus bei finišus
  • 11 specialių „on-board“ kamerų, filmuojančių iš ekipažo vidaus
  • 1 itin greita kamera (1000 kadrų per sekundę)
  • 7 palydovinės antenos
  • 22 vaizdo siužetų montavimo stalai
  • Visa filmavimo įranga sveria 45 tonas
  • Filmavimo komandą sudaro 250 žmonių
  • 120 valandų medžiagos; 7,5 valandos vaizdo medžiagos bus skirta vienai dienai – 1,5 valandos iš jų skiriama tiesioginei transliacijai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas