2014 01 09 /2014 01 10

Penktajame Dakaro ralio etape lyderiai švaistė laiką, o lietuvius lydėjo klaidos ir traumos

Tiek Benediktas Vanagas, tiek visi Dakaro lenktynes sekantys tautiečiai penktąjį Dakaro ralio etapą norėtų ištinti iš atminties bei atsukti laiką atgal. Iki tol įspūdingą tempą demonstravęs ir rekordinius rezultatus pasiekęs Benediktas Vanagas ketvirtadienį buvo priverstas mažinti apsukas. Iš Dakaro atskriejo žinia, kad lietuvis susižeidė ranką. A.Juknevičiaus ekipažui sekasi kiek geriau.
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare / Tomo Tumalovičiaus nuotr.

B.Vanagas susižeidė nuslydus domkratui

Penkto etapo pradžioje Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis dėl nežinomų priežasčių sugaišo maždaug valandą laiko. Nors vėliau lenktynininkai vijosi ir lenkė  varžovus, tačiau kortas sumaišė pradurta padanga.

Blogiausia tai, kad ją keičiant nuslydo domkratas ir mašina užvirto ant B.Vanago rankos, praneša Delfi.lt

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare

Kol kas B.Vanagas pasiryžęs baigti etapą, tačiau jei pasitvirtins, kad lenktynininkui lūžo ranka, iš ralio lietuviui gali tekti trauktis.

Lietuvis komandos paprašė į tarpinį finišą atgabenti ledukų šaldyti rankai. Lenktynininkas nusprendė siekti penktojo greičio ruožo finišo. Tuomet paaiškės traumos rimtumas ir B.Vanago galimybės tęsti pasirodymą.

Atnaujinta 04.01

4 val. Lietuvos laiku Benediktas Vanagas dar nebuvo finišavęs.

A.Juknevičius didesnių kol kas klaidų išvengė

Penktasis Dakaro etapas sėkmingiau prasidėjo kitam lietuvių ekipažui, Antanui Juknevičiui su Vytautu Obolevičiumi. Šis duetas taip pat ne kartą pasiklydo, tačiau toks likimas šiandien ištiko ir ne vieną dešimtį varžovų.

Papildyta: 02.59

Penktą ir šeštą tarpinį finišą A.Juknevičius ir V.Obolevičius pasiekė būdami 60-oje pozicijoje, tačiau iki greičio ruožo finišo prarado dvi pozicijas ir iškovojo 62-ą vietą. Ekipažas trasoje praleido 7 val. 12 min. 34 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus ekipažas Dakare

Automobilių klasėje – lyderių klaidos

Penktasis etapas nelengvas buvo ne tik lietuviams, bet ir ralio favoritams. Laiką trasoje švaistė paklydę Carlosas Sainzas ir Stephane`as Peterhanselis. Brangias minutes smėlynuose paaukojo ir Nasseras Al-Attiyahas.

S.Peterhanselis užtrigo smėlyje 162-ame kilometre ir ten praleido 24 minutes. Lygiai toje pačioje vietoje sustojo ir Nasseras Al-Attiyahas, tik jis išsikapstė 3 minutėmis greičiau.

Daugiausiai keiksmažodžių penktame greičio ruože, ko gero, pasakė Carlosas Sainzas. Iš pradžių jis pasiklydo, o vėliau jo SMG bagis sustojo dėl elektronikos gedimo. Komandai išsprendus problemą ekipažas jau buvo praradęs valandą.

Lyderių klaidomis ir nesėkmėmis pasinaudojo lėtesni lenktyninkai. Situacija palankiausia buvo Nani Romai. Jis, išvengęs didesnių nemalonumų ir smėlyje prasikapstęs 11 minučių, tapo etapo nugalėtoju, greičio ruožą įveikęs per 4 val. 27 min. 01 sek. Antrąją poziciją iškovojo Ginielis de Villiersas. Trečią rezultatą pademonstravo amerikietis Robby Gordonas su „Hummer“

Mociklininkų gretose apsukas didina M.Coma

Motociklų klasės dalyviai važiavo tik pirmąją iš dviejų trasos dalių, tačiau ir to užteko susidaryti nemažiems laiko intervalams tarp lenktynininkų. Šiame etape nugalėjo Marcas Coma. Jis, žadėjęs didinti tempą, savo žodį tęsėjo ir trasą įveikė greičiausiai – per 3 val. 2 min. 8 sek.

Antrąją vietą iškovojo Jordi Viladomsas, vairuojantis KTM. Jis nuo Marko Comos atsiliko beveik 13 minučių. Į trečiąją poziciją prasibrovė lenkas Kuba Przygonskis. Nuo lyderio jis atsiliko 22 min. 45 sek.

Beje, Marcas Coma irgi turėjo incidentų. Atvykęs į degalų papildymo zoną jis pastebėjo, kad jo motociklo kuro bakas – pažeistas ir iš jo varva degalai.

„Dakaras – tarsi rusiška ruletė. Čia kiekvieną minutę gali kas nors nutikti. Nežinai, kada bus lemtingas kilometras“, – pasakojo M.Coma

Keturračių klasėje – dideli rezultatų skirtumai

Keturračiai taip pat įveikė per pusę trumpesnę distanciją, nei buvo numatyta iš pradžių. Ketvirtame etape iš ralio pasitraukus Marcosui Patroneliui iniciatyvos šiame etape ėmėsi Sergio Lafuentesas. Jis trasoje sugaišo 3 val. 53 min. 48 sek. Lyderiui įkandin finišavo Ignacio Casale`as, atsilikdamas beveik pusantros minutės.

Trečioje vietoje finišavęs lenkas Rafalas Sonikas į finišą atvyko su 42 min 14 sek. deficitu. Kitų lenktynininkų atsilikimas dar didesnis. Pavyzdžiui į klasės „Top 10“ dar patenkantis Santiago Hansenas lyderiui pralaimėjo daugiau nei dvi valandas.