Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktas Dakaro etapas: A.Juknevičius sėkmingai finišavo, B.Vanagas toliau važiuos vartodamas nuskausminamuosius

Penktas Dakaro ralio greičio ruožas
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Penktas Dakaro ralio greičio ruožas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktas Dakaro ralio etapas buvo ne tik ilgiausias, bet ir vienas sudėtingiausių 2014-ųjų maratone. Ne vienas dalyvis prarado marias laiko paklydęs beribėse dykumose ir į finišą atvyko tik sutemus. Arba jau prašvitus.

Skirtingai sekėsi ir lietuviškiems ekipažams. Antanas Juknevičius su Vytautu Obolevičiumi bivuaką pasiekė 2 val. nakties vietos laiku, būdami 63 pozicijoje. A.Juknevičius pasakojo, kad prarado bene pusantros valandos dėl kaistančių degalų – Argentinos regione, kur vyksta Dakaro ralis, šiuo metu kepina daugiau nei 40 laipsnių karštis.

„Penkias minutes pavažiuoji, penkiolika stovi. Vėl penkias pavažiuoji, penkiolika stovi. Degalai tiesiog kunkuliavo“, – komandos mechanikams pasakojo A.Juknevičius.

Lenktynininkas atskleidė, kad tepalų temperatūra pavarų dėžėje buvo pakilusi iki 150 laipsnių – tada jam net neišeidavo perjungti pavarų.

Mašinoje virė viskas, kas gali. Važiuodamas girdi, kaip už nugaros kunkuliuoja 300 litrų A98 benzino.

Lenktynininkas pripažino, kad karštis buvo visų nuotykių priežastis. „Smėlio kopos yra mūsų arkliukas, tačiau nuo karščio kentėjome. Ne mes vieni, žinoma“, – sakė jis.

„Mašinoje virė viskas, kas gali. Važiuodamas girdi, kaip už nugaros kunkuliuoja 300 litrų A98 benzino. Bet mes nusiteikę kovingai. Dar vieną dieną „padarėm“, tai „padarysim“ ir kitas“.

Antano Juknevičiaus nuotr./Antanas Juknevičius ir Vytauto Obolevičiaus automobilis pakibęs ant skardžio
Antano Juknevičiaus nuotr./Antanas Juknevičius ir Vytauto Obolevičiaus automobilis pakibęs ant skardžio

A.Juknevičiaus komanda patyrė ir kitą incidentą, kurį įamžino nuotraukoje viršuje. Automobilis „pakibo“ ant skardžio ir niekaip negalėjo pajudėti atgal. Ekipažas priėmė netradicinį sprendimą – padarė „minkštą“ nusileidimą ir automobiliu nuo skardžio nuvažiavo.

VIDEO: Antanas Juknevičius pasakoja apie penktą Dakaro etapą

Ketvirtadienis Dakare nesėkmingai prasidėjo ir Benedikto Vanago bei Andrejaus Rudnickio ekipažui. Jau pirmoje dienos dalyje, kopose, jie buvo kelis kartus įklimpę ir kentėjo dėl kaistančių degalų.

„Taip, mačiau B.Vanagą greičio ruožo kopų sekcijos dalyje. Matėsi, kad jam sunkiai sekėsi per kopas važiuoti. Buvom sustoję prie jo, padėjom. Na, bet visą dieną ten nestovėsi“, – pasakojo A.Juknevičius.

B.Vanagas irgi sakė padėjęs kitam lenktynininkui – motociklininkui iš Estijos. Jam ekipažas iš Lietuvos atidavė atsarginį variklio tepalą.

VIDEO: A.Juknevičius sutiko B.Vanagą kopose

Įtvirtinau apgadintus pirštus, pabandysime šiandien pagyventi su nuskausminamaisiais.

Nuskausminamieji turėtų padėti

„Panašu, kad Dakarą būsime susigadinę, – rašė B.Vanagas savo paskyroje socialiniame tinkle. –  Kai ant plaštakos užkrito domkratas, turėjau vienas keisčiausių minučių savo gyvenime.“

Pirmame po įvykio buvusiame tarpiniame finiše B.Vanagas susitiko su atvykusiais komandos nariais ir perėmė iš jų siuntinį: ledo bei energetinių gėrimų.

„Įtvirtinau apgadintus pirštus, pabandysime šiandien pagyventi su nuskausminamaisiais“, – rašė lenktynininkas.

Nepaisant visų keblumų ir finišavimo tik ryte, jau prašvitus, B.Vanagas tikisi įveikti 2014-ųjų Dakaro ralio maratoną. „Šiuo metu darome viską, kad pasiimtume Dakaro patirtį. Negalime sau leisti nefinišuoti“, – pridūrė sportininkas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas