Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek dar toleruosime kelių „gaidelius“?

Stiprus snygis Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Stiprus snygis Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vėl išaušo nauja diena Vilniuje, vėl visi skuba į darbus, stovi rytinėse spūstyse, per pietus skuba savo asmeniniais reikalais, po darbo visi skubame namo, ir vėl spūstys, ir nieko naujo išties.

Išskyrus vieną dalyką – su kiekviena diena vis didėja vairuotojų pyktis, nepasitenkinimas, netolerancija, žvėriškumas, maniakiškumas ir galų gale – bukumas, peraugantis į „gaidelio“ sindromą... Man tenka daug keliauti po Lietuvą, užsienio šalis, daugiausia važinėju Vilniuje ir pastebiu tai kiekvieną dieną, kad vairuotojai darosi bebaimiais superdidvyriais, skraidančiais keliais kaip... „gaidžiai“.

Man nusispjauti ant tavęs, kelių „gaideli“, kad tu sugebėjai iš kažkur gauti prabangų automobilį (kuris greičiausiai suklijuotas iš trijų), man gaila tavęs, nes tau turbūt neužteko pinigų įsidėti lemputės į posūkio žibintus... Atkreipkite dėmesį, kuo prabangesnė mažina, tuo dažniau neveikia posūkio žibintai – matyt, pagailėjo pinigų. Taip pat kažkas negerai ir su jų stabdžių pedalais, nes kai važiuoju mieste, mane vis lenkia kosminiais greičiais, nesvarbu kad leistinas greitis 50, 60, 70... Vis vien spėju pamatyti juos tik kelias sekundes ir išnyksta horizonte.

Kodėl taip rašau? Ogi todėl, kad jau atsibodo, tikrai atsibodo Vilniuje esanti eismo situacija. Nuolat ir kiekvieną dieną mirga straipsniai žiniasklaidoje apie užmuštus pėsčiuosius, sužalotus eismo dalyvius, kraupias avarijas ir t.t. Visi skaito ir dejuoja, kaip baisu, kaip baisu...

O aš tau, vairuotojau, noriu užduoti paprastą klausimą – kur gi tu skubi?

O aš tau, vairuotojau, noriu užduoti paprastą klausimą – kur gi tu skubi? Pristabdyk, atsipalaiduok. Vilnius ir aplamai Lietuva yra tokia šalis, kad čia greičiau važiuodamas nenuskubėsi niekur – greičiau nebus tikrai, laimėsi gal 10 minučių. Ir turėsi didelę riziką užmušti žmogų.

Nejau Lietuvoje mes pradėjome gyventi nuostabiai? Policija uždirba milijonus? Saugumas kelyje puikus? Ką veikia Lietuvos policija išskyrus tai, kad iš anksto skelbia apie būsimas akcijas, kaip kokia „Maxima“, atsiprašant? Akcija, savaitgalį stabdysime automobilius ten ir ten...

Taip išpindėjo visi, kad ką jau nebereikia pinigų į biudžetą iš surenkamų baudų už kelių eismo pažeidimus? Pristatė tų radarų ir tikisi, kad išsprendė problemas.

Manau, patys žinote karštas vieteles Vilniuje, kur galite drąsiai atsistoti šalikelėje ir stabdyti kas antrą automobilį už greičio viršijimą, už chuliganišką vairavimą ir t.t. Tai kodėl tai nevyksta? Ar jums reikia pirštu pabaksnoti, kur Vilniuje „gaideliai“ laksto? Jeigu taip, galiu pasufleruoti: vadinamasis „pedagoginio“ žiedas – čia nuolat iš pirmos juostos įvažinėja į žiedą užkirsdami kelią norintiems iš jo išvažiuoti, chuliganiškai vairuoja ir t.t. (asmeniškai susiduriu su tuo reiškiniu kas antrą dieną). Toliau eina Geležinio vilko g., kur greičio apribojimas 60 km/val. negalioja, nes kas antras važiuoja nuo 70 iki 90 km/val. ir daugiau (kalba eina apie dalį į Kauno pusę), Ukmergės g. – autobusų juosta pastoviai važinėja „gaideliai“, be to, greičio apribojimai taip pat čia negalioja, Narbuto g. vadinamasis mėnulio kalnas ir nelemtoji pėsčiųjų perėja – čia greičio apribojimai taip pat negalioja... Galėčiau vardinti ir vardinti. Bet ar to reikia?

Pastoviai mieste susiduriu su chuliganiškais vairuotojais, nusprendžiau supykęs važinėti leistinu mieste greičiu, žinoma tam tikrose vietose viršiju iki 5 km/val., kartais iki 10 km/val., bet pripažįstu, kad man baisu. Pastoviai iš galo „gaideliai“ mirksi lempomis, kad traukčiausi ir duočiau „gaidžiui“ kelią, nors ir nėra galimybės kur pasitraukti. Apie eismą žiedinėse sankryžose nėra net ką kalbėti, nes čia kultūra negalioja, tai, kad į žiedą įvažiuojant turi duoti kelią – irgi ši taisyklė negalioja. O apie tuos gaidelius, kurie nusprendžia paauklėti tokius, kurie yra kelyje lėtesni ir nespėjo pasitraukti (aplenkę specialiai stabdo), nesinori net kalbėti - ką su tokiais „gaidžiais“ reiktų padaryti.

Taigi vėl pasikartosiu ir klausiu iš naujo – ką, pradėjome gerai gyventi? Biudžete užtenka pinigų? Sunku policijai po ekipažą pastatyti gatvėse ir gaudyti tokius „gaidelius“. Jūs manot, kad šioje vietoje reiktų ginčytis ir sakyti, kad policija dirba savo darbą? Ar reiktų ginčytis, kad žmonės žūsta pėsčiųjų perėjose? Gal pamąstykit pagaliau, pradėkit keistis nuo savęs! Pradėkim keisti pagaliau vairavimo kultūrą. Kiek dar turi žūti žmonių? Kiek dar tie nebaudžiami „gaideliai“ skraidys gatvėmis? Kiek dar mes juos toleruosime?

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas