Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 20:18

11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukti vandeniu: JAV prezidentas taip gąsdindavo svečius

Hydra Spyder, ©CAMI | camillc.com
Hydra Spyder, ©CAMI | camillc.com

Kai reikia greičio tiek vandenyje, tiek sausumoje. Pateikiame 11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukioti vandeniu.

Amfibija yra hibridinio naudojimo transporto priemonė, kuri, gali būti naudojama tiek sausumoje, tiek ir ant vandens (kartais po vandeniu).

Nors populiarumo viršūnę jie pasiekė praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, amfibijos tam tikra ar kitokia forma egzistuoja nuo XX amžiaus pradžios.

Po ankstyvos plėtros susidomėjimas technologija paspartėjo Antrojo pasaulinio karo metu, kuriant žymius pavyzdžius – „Schwimmwagen“.

Pastaraisiais metais kai kurios įmonės bent jau kol kas sėkmingai gamina ir pardavinėja savo amfibijų versijas.

Štai keletas žymiausių jų pavyzdžių istorijoje. Šis sąrašas toli gražu nėra baigtinis.

1. „Gibbs Aquada“

Wikimedia Commons/Gibbs Aquada
Wikimedia Commons/Gibbs Aquada

2000-ųjų pradžioje ribotos gamybos koncepcinis automobilis „Gibbs Aquada“ buvo labai pajėgi moderni šiuolaikinė amfibijos versija. Sukurtas „Gibbs Sports Amphibians“, sausumoje jis galėjo pasiekti didesnį nei 160 km/val. greitį, o ant vandens - 50 km/val. greitį.

Skirtingai nuo ankstesnių pirmtakų, dizaineriai atsisakė idėjos modifikuoti valtį ar automobilį į amfibiją, ir bandė sukurti dizainą, kuris gerai veiktų bet kuriuo režimu. Tai buvo tikras iššūkis ir už technines naujoves, kurias jos kūrėjams pavyko pasiekti proceso metu, buvo suteikta 60 patentų.

2004 m. Richardas Bransonas naudojo jį naujam Lamanšo perplaukimo rekordui pasiekti.

2. „Schwimmwagen“

„Schwimmwagen“ buvo maža 4x4 amfibija, pagaminta Vokietijos armijai per Antrąjį pasaulinį karą. Suprojektuotas „Porsche“ ir pradėtas gaminti „Volkswagen“ 1940-ųjų pradžioje, ir jos buvo plačiai naudojami per visą likusį karą.

Iš tikrųjų jų buvo pagaminta tiek daug, kad ji vis dar išlieka viena iš labiausiai serijinės gamybos amfibijų istorijoje. Buvo pagaminta net apie 30 000 šių mašinų, nors šiandien išlikusių registruotų yra tik 189.

„Schwimmwagen“, ©Darkone (CC BY-SA 2.5) | commons.wikimedia.org
„Schwimmwagen“, ©Darkone (CC BY-SA 2.5) | commons.wikimedia.org

3. „Ford GPA“

„Ford GPA“, modifikuotas „Willys MB Jeep“ variantas, buvo dar viena žymiausia ankstyvoji amfibija, pagaminta Antrojo pasaulinio karo metais. Dar kitaip vadinamas „Sea Jeep“ arba „Seep“, jis niekada nebuvo toks populiarus tarp Amerikos ginkluotųjų pajėgų kaip „Schwimmwagen“ Vokietijoje.

Ford GPA, ©NJR ZA (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org
Ford GPA, ©NJR ZA (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Jis buvo lėtas, labai sunkus sausumoje ir neturėjo pakankamai jūrinių sugebėjimų, kad jis būtų naudingas atvirame vandenyje. Iš dalies jį įkvėpė žymiai didesnis ir daug populiaresnis DUKW amfibinis sunkvežimis. „Ford GPA“ buvo pagaminta daugiau kaip 12 500 vienetų.

4. „Amphicar“

„Amphicar“ buvo vienas populiariausių visų laikų pramoginių amfibijų automobilių. Techniškai vadinamas „Amphicar 770“, jis pirmą kartą pasirodė 1961 m. Niujorko automobilių parodoje ir buvo pagamintas Vakarų Vokietijoje iki 1965 m.

Amphicar, Prezidentas Lyndonas B. Johnsonas vairuojantis savo amfibinį automobilį ©Yoichi Okamoto | commons.wikimedia.org
Amphicar, Prezidentas Lyndonas B. Johnsonas vairuojantis savo amfibinį automobilį ©Yoichi Okamoto | commons.wikimedia.org

Jį suprojektavo Hansas Trippelis ir automobilis buvo vokiečių „Schwimmagen“ palikuonis, jį pastatė vokiečių bendrovė „Deutsche Waggon-und Maschinenfabrik GmbH“. Buvo pagaminti tik 3 780 automobiliai, o šie rodikliai buvo kuklūs, palyginti su daugeliu specialiai tam laikotarpiui sukurtų amfibijų. Panaudojus vandenyje, 13 transporto priemonės vietų reikėjo sutepti, todėl jos priežiūra buvo pakankamai sudėtinga.

VIDEO: First mass-produced amphibious car | Vintage

Vandenyje pasiekdavo 12 km/val. (7 mazgai) greitį ir apie 109 km/val. (70 mylių/val.) sausumoje – iš čia kilo ir automobilio pavadinimas 770.

JAV prezidentas Lyndonas B. Johnsonas turėjo asmeninę „Amphicar“. Buvo pasakojama, kad žinomas pokštininkas Džonsonas baugindavo savo rančos, Džonsono mieste, Teksase, lankytojus, važiuodamas „Amphicar“ automobiliu nuokalne tiesiai į ežerą, tuo pačiu šaukdamas, kad sugedo stabdžiai.

5. „Amphi-Ranger“

Kita žymi amfibija yra Vokietijoje pagaminta „Amphi-Ranger“. Šis gana brangus amfibinis automobilis su jūros vandeniui atspariu „AlMg2“ korpusu pasirodė tinkamas plaukioti net per 10 balų pagal Bofortą siekiančias audras.

Amphi Ranger, ©Hydro (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org
Amphi Ranger, ©Hydro (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Buvo pagaminti maždaug 100 šių automobilių, o jų savininkai liudija apie jo pajėgumą ir patikimumą jūroje. Devintojo dešimtmečio pradžioje juos gamino vokiečių bendrovė „Rheinhauer Maschinen und Armaturenbau“, jais naudojosi tiek privatūs savininkai, tiek kai kurios valdžios institucijos, pavyzdžiui, provincijos policijos pajėgos.

Vandenyje varomąją jėgą užtikrino gale sumontuotas sraigtas, kurį galima ištraukti naudojant elektrinį variklį. Priekiniai ratai valdė tiek sausumoje, tiek jūroje.

6. „Dutton Mariner“

Praėjusio amžiaus septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje automobilių rinkiniai (kit) tapo gana populiarūs daugelyje vietų, įskaitant Jungtinę Karalystę. Viena įmonė, „Dutton Cars“, 1989 m. nusprendė išsiplėsti į amfibijų rinką.

Dutton Mariner, ©Tim Dutton-Wooley | www.timdutton.com
Dutton Mariner, ©Tim Dutton-Wooley | www.timdutton.com

Jų „Mariner“ sujungė „Ford Fiesta“ elementus su gelbėjimo valčių įkvėptomis kėbulo dalimis, taip pat vandens srovės varomąja sistema ir sukūrė vieną pirmųjų pasaulyje ambibijų automobilių rinkinį.

Nors tai nebuvo patraukliausias išvaizdos automobilis, jis buvo tinkamas plaukioti ir 1995 m. netgi sėkmingai perplaukė La Manšo sąsiaurį iš Dovero į Kalė.

7. „The Sea Lion“

The Sea Lion, ©Youtube kadras | youtu.be
The Sea Lion, ©Youtube kadras | youtu.be

Taikliai pavadintas „Sea Lion“ („Jūrų liūtas“) buvo dar viena mašina, pakankamai pajėgi jūroje ir sausumoje. Didžiausias jo greitis sausumoje yra 290 km/val., o vandeniu gali viršyti net 96 km/val.

Šis automobilis, kurio kaina siekė 259 500 USD, buvo specialiai sukurtas siekiant pasaulio rekordų ir jį sukūrė Marcas Wittas. Jo korpusą daugiausia sudaro CNC frezuotos dalys ir TIG būdu suvirintas aliuminis su monokoku.

VIDEO: Sea Lion Wants to Be Fastest Amphibious Car

8. „Rinspeed Splash“

Šveicarijoje suprojektuotas ir pagamintas „Rinspeed Splash“ yra dar vienas itin greitas amfibinis automobilis. Sukurtas garsaus automobilių dizainerio Rinspeedo, tai buvo koncepcinis automobilis, kuris sausumoje galėjo pasiekti 200 km/val. greitį, o vandeniu – iki 85 km/val.

Rinspeed Splash, ©Bull-Doser | commons.wikimedia.org
Rinspeed Splash, ©Bull-Doser | commons.wikimedia.org

9. „SeaRoader“ „Lamborghini Countach“

„Top Gear“ ir „SeaRoader“ laidų vedėjo Mike'o Ryano sukurtas „SeaRoader Lamborghini Countach“ buvo viena įdomiausių nestandartinių amfibijų. Modifikuotas tiek sausumos keliams, tiek vandens telkiniams, automobilio nosis buvo pakeltas povandeniniu sparnu, kuris suteikė didelį greitį plaukiant vandeniu.

Youtube iliustr./ „SeaRoader“, „Lamborghini Countach“
Youtube iliustr./ „SeaRoader“, „Lamborghini Countach“

Pasak Ryano, modifikuoti automobilį buvo tikras iššūkis, ir konstrukcija pasižymėjo įspūdinga ir novatoriška inžinerija. Pavyzdžiui, buvo naudojama hidraulika suspausti pakabą ir įtraukti ratus į ratų arkas.

10. „Dobbertin HydroCar“

„Dobbertin HydroCar“ buvo unikalus amfibinis automobilis, kurį suprojektavo ir pagamino Rickas Dobbertinas. Perjungus jungiklį, jis per kelias sekundes gali pereiti iš sausumos į vandens režimą.

„Dobbertin HydroCar“, dobbertinhydrocar.com
„Dobbertin HydroCar“, dobbertinhydrocar.com

Ryškiai geltonos spalvos, šis automobilis buvo su dviem šarnyriniais rėmėjais, kurie ėjo per visą transporto priemonės ilgį, kad užtikrintų plūdrumą. Sausumoje šie rėmėjai buvo pakelti veikti kaip transporto priemonės sparnai.

11. „Hydra Spyder“

„Hydra Spyder“ yra JAV pagamintas amfibijos automobilis, kuris buvo pradėtas gaminti 2006 m. Automobilis gali talpinti keturis žmones ir turi labai pajėgų 500 AG variklį.

Hydra Spyder, ©CAMI | camillc.com
Hydra Spyder, ©CAMI | camillc.com

Šis amfibinis automobilis yra labai galingas ir jos kūrėjai teigė, kad jii nepaskandinama. Vandenyje jis gali pasiekti 85 km/val., o sausumoje – daugiau kaip 231 km/val.

Apatinis automobilio korpusas pagamintas iš aliuminio, o viršutinė – iš lengvo stiklo pluošto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

29:13
27:05
44:59

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas