Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 20:18

11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukti vandeniu: JAV prezidentas taip gąsdindavo svečius

Kai reikia greičio tiek vandenyje, tiek sausumoje. Pateikiame 11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukioti vandeniu.

4. „Amphicar“

„Amphicar“ buvo vienas populiariausių visų laikų pramoginių amfibijų automobilių. Techniškai vadinamas „Amphicar 770“, jis pirmą kartą pasirodė 1961 m. Niujorko automobilių parodoje ir buvo pagamintas Vakarų Vokietijoje iki 1965 m.

Amphicar, Prezidentas Lyndonas B. Johnsonas vairuojantis savo amfibinį automobilį ©Yoichi Okamoto | commons.wikimedia.org
Amphicar, Prezidentas Lyndonas B. Johnsonas vairuojantis savo amfibinį automobilį ©Yoichi Okamoto | commons.wikimedia.org

Jį suprojektavo Hansas Trippelis ir automobilis buvo vokiečių „Schwimmagen“ palikuonis, jį pastatė vokiečių bendrovė „Deutsche Waggon-und Maschinenfabrik GmbH“. Buvo pagaminti tik 3 780 automobiliai, o šie rodikliai buvo kuklūs, palyginti su daugeliu specialiai tam laikotarpiui sukurtų amfibijų. Panaudojus vandenyje, 13 transporto priemonės vietų reikėjo sutepti, todėl jos priežiūra buvo pakankamai sudėtinga.

VIDEO: First mass-produced amphibious car | Vintage

Vandenyje pasiekdavo 12 km/val. (7 mazgai) greitį ir apie 109 km/val. (70 mylių/val.) sausumoje – iš čia kilo ir automobilio pavadinimas 770.

JAV prezidentas Lyndonas B. Johnsonas turėjo asmeninę „Amphicar“. Buvo pasakojama, kad žinomas pokštininkas Džonsonas baugindavo savo rančos, Džonsono mieste, Teksase, lankytojus, važiuodamas „Amphicar“ automobiliu nuokalne tiesiai į ežerą, tuo pačiu šaukdamas, kad sugedo stabdžiai.

5. „Amphi-Ranger“

Kita žymi amfibija yra Vokietijoje pagaminta „Amphi-Ranger“. Šis gana brangus amfibinis automobilis su jūros vandeniui atspariu „AlMg2“ korpusu pasirodė tinkamas plaukioti net per 10 balų pagal Bofortą siekiančias audras.

Amphi Ranger, ©Hydro (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org
Amphi Ranger, ©Hydro (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Buvo pagaminti maždaug 100 šių automobilių, o jų savininkai liudija apie jo pajėgumą ir patikimumą jūroje. Devintojo dešimtmečio pradžioje juos gamino vokiečių bendrovė „Rheinhauer Maschinen und Armaturenbau“, jais naudojosi tiek privatūs savininkai, tiek kai kurios valdžios institucijos, pavyzdžiui, provincijos policijos pajėgos.

Vandenyje varomąją jėgą užtikrino gale sumontuotas sraigtas, kurį galima ištraukti naudojant elektrinį variklį. Priekiniai ratai valdė tiek sausumoje, tiek jūroje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas